Viktorija Šaulytė: „Vis tiek iš manęs Kauno neatimsite“

(V. Šaulytės asmeninis archyvas)

„ŠaŠa“ stilistė, VDU absolventė, naujas televizijos veidas. Be galo pozityvi, žavi ir energinga asmenybė, kurią vis dažniau galima pastebėti tarp žinomų Lietuvos žmonių – Viktorija Šaulytė.

„ŠaŠa“ stilistė, VDU absolventė, naujas televizijos veidas. Be galo pozityvi, žavi ir energinga asmenybė, kurią vis dažniau galima pastebėti tarp žinomų Lietuvos žmonių – Viktorija Šaulytė.

Nuo ko prasidėjo jūsų kelionė link žinomo Lietuvai žmogaus?

Viskas buvo taip – mes su grupioku, mano labai geru draugu Joringiu, anksčiau juokaudavome apie mūsų ateitį, kad kursime ką nors savo. Kaip matome ir prisijuokavome. Jis laimėjo projektą stilistas, daug dirba su mada ir mane į visą tai įtraukė. Aš taip pat pradėjau labai tuo domėtis, kartu su Joringiu pradėjome kurti įvairius dalykus. O dabar jau turime savo brandą ŠaŠa. Manau viskas prasidėjo nuo šio projekto: įvairios fotosesijos, projektai, sukūrėm pirmą savo suknelę MAMA apdovanojimams.

Jums nebedaug trūksta ir iki universiteto diplomo. Kokie toliau planai? Galbūt magistras?

Negalvoju labai į priekį. Svarbiausiai man yra užbaigti šį pusmetį, nes jis gana sunkus. Sunkus, nes turiu labai daug darbo su savo projektu ŠaŠa, be to ir asmeniniame gyvenime daug kas vyksta. Gaunu įvairių pasiūlymų, todėl ir sunku susikoncentruoti tik ties bakalauro rašymu. Norisi ir mokslus gerai pasibaigti ir darbą gerai pasidaryti, o po to… Aš visada svajojau dar į vaidybą įstoti, galbūt ne šiais, bet gal kitais metais.

(V. Šaulytės asmeninis archyvas)

Žinoma, kad buvai Kauno Vytauto Didžiojo universiteto studentų atstovybės kultūros komiteto koordinatorė. Ką per tuos metus pavyko nuveikti, suorganizuoti?

Iš tikrųjų koordinatore buvau 2 metus. Į atstovybę nuėjau jau pirmame kurse, nes man visada atrodė, kad reikia visur eiti ir viską išbandyti. Iš pradžių buvau tiesiog kaip narė, prisidėjau prie renginių. Ir man tai labai patiko, tai mane vežė. Po to tapau koordinatore. Ką aš nuveikiau? Sukūriau renginį. Atstovybėje kasmet tęsiame tradicinius renginius. Aš antrus metus būdama savo kadencijoje įvedžiau ir naują renginį, kuris, labai tikiuosi,  taip pat taps tradicija. Jis vadinasi „VDU olimpiada“.

 

Tu esi gimusi ir augusi Kaune?

Taip, visą gyvenimą.

Kuo Kaunas pasikeitė nuo tavo vaikystės?

Kaunas tvarkosi! Iš tikrųjų labai teisingas apibrėžimas! O pats Kaunas turi savo savitą emociją ir aurą. Tai jaučiu nuo pat vaikystės. Aišku, tik augdama supratau, kad tai ir beprotiškai studentiškas, jaunimo miestas!

Ar siejate savo ateitį su šiuo miestu?

Iš tikrųjų, aš jau kokius 3 ar 4 metus pastoviai važinėju į Vilnių, visi mano darbai ten. Ir draugas dabar gyvena Vilniuje. Bet aš juokauju – vis tiek jūs iš manęs Kauno neatimsite. Ar vienaip ar kitaip aš šiame mieste būnu. Tai yra mano gimtasis miestas, čia yra šeima. Smagu, kad ŠaŠa taip pat gimė Kaune. Ir aš svajoju, gal būti kažkada ateityje, jei turėsime savo parduotuvę, atidaryti ją būtent Kaune. Aš nežadu atsiriboti ir pamiršti gimtinės.

Kokias Kauno vietas, muziejus, kavines pasiūlytum užsieniečiams aplankyti?

(V. Šaulytės asmeninis archyvas)

Senamiestis! Tos gatvelės yra užburiančios! Jos turbūt papasakoja Kauno istoriją! Arba man taip atrodo, kad papasakoja. Taip pat galėčiau pasiūlyti ir Spurginę, kuri tapusi, kaip ir neatsiejama šio miesto dalimi. Tačiau prisipažinsiu, kad pati senai ten lankiausi. Dabar mano viena iš mėgstamiausių vietų, nesenai atsidariusi Kaune, yra Portugališka kepyklėlė. Taip pat labai noriu paminėti ir Soborą – būtina užeiti!

Ar lankaisi kasmetiniuose renginiuose: Kaziuko mugėje, Kauno Hanza dienose, Kaunas Jazz? Ar jie turi kokią nors sentimentalią reikšmę tau?

Visada lankausi Kaziuko mugėse, man tai toks ritualas nuo vaikystės. Nuo pat mažens tiek Kaune, tiek Vilniuje su tėvais apeidavome visas Kaziuko muges! Turbūt labiausiai žavi tas šurmulys, kuris išjudina miestą ir jis tampa dar gyvesnis. Kalbant apie Hanza dienas ir Jazzo naktis, esu buvusi ne kartą, tačiau negaliu teigti, kad kiekvienais metais. Iš viso , esu „prijaučianti“ net ir mažiems renginukams Kaune. Man labai žavu, kai tam tikros šventės kuria miesto atmosferą.

Ar girdėjote, kad Kaunas tapo 2022m. Europos kultūros sostine? Kaip galvojate, ar mūsų miestas vertas šio titulo?

Taip! Kaunas jau yra 2022 metų Europos kultūros sostinė! Nuoširdžiai džiaugiuosi ir net nebuvau suabejojusi, kad gali būti kitaip!

Kaip jums atrodo, kas Kauną daro kitokiu miestu nuo kitų? 

Hmm, čia yra labai daug įdomių žmonių. Galbūt neatrastų, nežinomų, bet labai talentingų žmonių. Ir aš labai norėčiau, kad pasaulis juos išgirstų ir pamatytų. Kaunas ir yra gražus, nes čia yra daug kūrybos, daug meno ir daug užsidegimo. Ir, kai sako, kad Vilniuje yra labai daug menininkų, aš galvoju, kad Kaune jų tokių yra daugiau, bet dar daug kam negirdėtų. Man tai labai gražu.

Labai ačiū už nuoširdų ir linksmą pokalbį. Linkiu be didelių sunkumų pasibaigti bakalaurą, pildyti savo svajones ir niekada nepamiršti šio nuostabaus miesto!

Autorius
Kotryna Monika Kabasinskaite
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Kotryna Monika Kabasinskaite