Viduramžių prekybos centras Kauno Perkūno name

Reportažas apie žymiojo Perkūno namo istoriją ir iki šiol menamas legendas, kurių ištakos siekia viduramžius.

Perkūno namas – Kauno miesto pasididžiavimas. Tai seniausias gyvenamasis namas pastatytas XV a. pabaigoje ir pasižymintis unikaliu gotikiniu architektūros stiliumi. Lietuvoje istorikai, kalbėdami apie gotikinio stiliaus pastatus, yra linkę pažymėti Šv. Onos bažnyčią Vilniuje bei Kauno miesto gotikinį paminklą – Perkūno namą. Senojo baltų tikėjimo dievo Perkūno vardu pavadintas namas, apipintas įvairiomis legendomis, kurių ištakos siekia viduramžius.

Pirmoji legenda pasakoja apie tai, kaip namas įgavo pagoniškojo dievo vardą – sakoma,jog XIX a. pirmojoje pusėje buvo rasta įdomi 30 cm dydžio skulptūra, kurioje pavaizduotas karūnuotas vyras, laikantis tris žuvis. Pasak to meto lietuvių istoriko Teodoro Narbuto, skulptūroje galėjo būti pavaizduotas Perkūnas – baltų mitologijos dievas – ryškiausia pagonių dievybė.

Antrojoje legendoje užsimenama,jog viduramžių stipriausioji prekybininkų sąjunga Hanza Kaune turėjo savo pirklių būstinę. Ir ta būstinė buvo įkurta kaip tik Perkūno name. Manoma, jog XV a. Perkūno namas buvęs toks gražus, kad Hanza sąjungos pirkliai įsikūrę čia, jog parodytų savo sąjungos stiprybę.

 

Vaizdo reportažą ir tekstą kūrė: Guostė Ambrazevičiūtė, Ramunė Dadūraitė, Gabija Kapustinskaitė ir Dovilė Keturakytė

Autorius
Dovile Keturakyte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Dovile Keturakyte