Užsienio studentų meilė Lietuvai ir Kauno miestui: šalti lietuviai ir nepaprastas miesto grožis

pexels.com nuotrauka

Į Lietuvą kasmet atvyksta vis daugiau ir daugiau studentų iš viso pasaulio, pradedant Europos šalimis, baigiant Rytų Azijos kultūromis. Vieni iš jų atvyksta trumpam semestrui, kiti pasilieka čia gyventi ir tęsia studijas Lietuvoje. Džiugu yra tai, kad Kauno miestas darosi vis labiau tarpkultūrinis, o užsienio studentai jį vertina daugiausiai teigiamai.

2018 metų Pasaulinio universitetų reitingo „QS World University Rankings 2019“ duomenimis, Vytauto Didžiojo universitetas išliko tarptautiškiausiu Lietuvoje, ugdančiu daugiau nei šešis šimtus studentų, atvykusių net iš 60 užsienio šalių. Kaip teigė buvęs Vytauto Didžiojo universiteto studentas Dilshod Khaydarov, atvykęs iš Tadžikistano, šis universitetas turi viską, ko reikia:

„Mūsų universitetas yra labai geras, čia radau viską, ko reikia studijoms – malonius dėstytojus, įdomią studijų metodiką, motyvuojančią mokytis ir sužinoti daugiau.“

Ne tik aukšta studijų kokybe, bet ir papildomomis veiklomis, neleidžiančiomis studentams nuobodžiauti, džiaugėsi kitas VDU studentas marokietis Zakarija Muhamadovič, gyvenantis čia jau daugiau nei penkis metus.

Kauno miestas – ramybės oazė ir istorijos palikimas

Kauno miestas yra puiki vieta gyventi tiek lietuviams, tiek užsienio studentams, taip pat apsilankyti turistams. Miestas pilnas kultūros: miesto senamiestis, pretenduojantis tapti UNESCO paveldu, Laisvės alėja su savo tarpukario architektūra, daugybė renginių, vykstančių ištisus metus. „Man labai patinka šis miestas, nes čia ramu, nėra labai daug žmonių, miesto senamiestis labai gražus,“ – pasakojo D. Khaydarov, o VDU studentės Nan Mao, atvykusios iš Kinijos, nuomone, Kaune yra ne tik gražu, bet ir pigu. Taip pat dauguma pardavėjų kalba anglų kalba, taigi čia studijuoti jai labai patiko.

Lietuviai yra turtingi, bet nelaimingi

Bulviniai patiekalai su spirgučiais ir šaltibarščiai, kepurinė ir polka su ragučiais, tautinių kostiumų grožis ir spalvų ryškumas – visa tai atskleidžia lietuvių kultūrą, gyvuojančią jau antrą tūkstantmetį. Kaip pastebėjo užsienio studentai, lietuvių kultūra ir tradicijos yra išskirtinai gražios ir savitos. Pasak Z. Muhamadovič, gyventi Lietuvoje jam yra gera, nes mūsų kultūra yra turtinga tradiciniais patiekalais, savitais šokiais ir dainomis. Visa tai priverčia pamilti mūsų kultūrą.
Nors lietuviai yra turtingi savo kultūra, gatvėse jie neatrodo labai laimingi ir linksmi. „Taip, turbūt, yra dėl to, kad čia šalta ir dažnai lyja,“ – juokėsi Z. Muhamadovič. Lietuvių santūrumą pastebėjo ir D. Khaydarov: „Vienintelis dalykas, kas man nepatiko gyvenant Lietuvoje, jog vietiniai žmonės yra labai šalti, nedraugiški. Kartais jaučiuosi čia nelaukiamas.“

Studentai pastebėjo, kad net po daugiau nei dvidešimties metų, kai Lietuva yra nepriklausoma, čia vis dar jaučiamas sovietmečio mentalitetas tarp vyresnių žmonių. Kitokie veido bruožai, tamsesnė oda ir, žinoma, lietuvių kalbos nemokėjimas – štai kas stebina ir verčia piktai žiūrėti vyresnės kartos lietuvius į studentus iš užsienio. Tačiau, kaip pašnekovai pastebėjo, ne visi lietuviai yra pikti ir nemalonūs. Jaunesnės kartos lietuviai laisvai kalba anglų kalba, noriai bendrauja ne tik su savo tautiečiais, bet ir užsienio studentais, be to jie dažniau šypsosi, yra pozityviai nusiteikę.
Interviu pabaigoje studentai linkėjo lietuviams būti pozityviems, labiau vertinti savo krašto kultūrą, dažniau šypsotis. „Jeigu lietuviai pradėtų dažniau šypsotis vieni kitiems, aplinka visiems taptų daug malonesnė. O be to, jei kažkas nusišypsos tau, o tu nusišypsosi jam, jums abiems diena taps šviesesnė, net jeigu prieš tai ir buvome blogos nuotaikos.“- pastebėjo Z. Muhamadovič.

Autorius
Simona Klevinskaitė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Simona Klevinskaitė