Universitetas – ir mokymosi įstaiga, ir darbo vieta

Vytauto Didžiojo universitetas. U. Jaraitės nuotrauka

Vytauto Didžiojo universitetas – įstaiga, kurioje yra ne tik daugybė studijų programų, pritraukiančių jaunų žmonių dėmesį, bet ir vieta, kur neretai pradeda dirbti tie patys šio universiteto studentai. Ir kartais taip nutinka dėl to, kad dar tik bakalauro studijas studijuojantys žmonės jau pradeda dirbti šiame universitete arba visai neseniai studijas baigę asmenys niekur nedingsta už universiteto ribų ir pasilieka čia dėl darbo.

Vieniems studentams VDU yra tik mokymosi įstaiga, į kurią jie eina dėl naujų žinių, paskaitų ir atsiskaitymų, o kitiems – ne tik mokymosi įstaiga, bet dar ir darbo vieta. Keletas esamų ir jau buvusių VDU studentų sutiko pasidalinti savo istorijomis apie tai, ką jie dirba universitete ir kaip viskas susiklostė, kad jie pradėjo čia dirbti.

Studijuodama antrame kurse jau pradėjo dirbti universitete

Pirmoji pašnekovė – Vaida Eirošiūtė, VDU Viešosios komunikacijos 3 kurso studentė. Vaida dar studijuodama antrame kurse pradėjo dirbti VDU Studijų departamente, Mokymosi visą gyvenimą skyriuje ir čia dirbo vienerius metus.

Ji pasakoja, kad 2017m. lapkričio mėnesį buvo ieškomas žmogus į tą skyrių ir Studijų departamento direktorė pasiteiravo tuometinės VDU Studentų atstovybės prezidentės Gretos Šmaižytės, ar pažįsta kokį nors žmogų, kuris būtų patikimas ir ieško darbo. Tada Greta iškėlė tokį klausimą garsiai ir Vaida pareiškė norą, nes kaip tik ieškojo naujo darbo. „Greičiausiai buvau pati jauniausia darbuotoja, nes tuo metu man buvo 19 metų ir buvau antrame kurse“, – savo mintimis dalijosi pašnekovė.

Vaida Eirošiūtė (nuotrauka iš asmeninio archyvo)

Vaida prisiminė, kad pačioje pradžioje buvo sudėtinga, nes darbas buvo visiškai ne pagal jos specialybę, tačiau toks „minusas“ jai nesutrukdė dirbti ir mergina ganėtinai greitai  perprato visą tvarką, procedūras, o jau po mėnesio pas ją pradėjo ateiti studentai dėl neformalių kompetencijų užskaitymo.

„Darbe patiko tai, kad visiškai pilnai darbą galėjau derinti su studijomis ir VDU Studentų atstovybės veikla, nes tuo metu dar buvau ir Ryšių su visuomene komiteto koordinatorė, tad visur tikrai spėjau ir nei mokslai, nei darbas, nei veikla atstovybėje nenukentėjo. Taip pat dar giliau susipažinau su universiteto tvarka, į įvairias situacijas pradėjau žvelgti plačiau ir manau, kad būnant dirbančia VDU ir studijuojančia VDU, padėjau ir mano departamento darbuotojams greičiau pasiekti studentą, suprasti mūsų poreikius“, – apie darbo universitete privalumus pasakojo studentė.

Nuo aplinkotyros ir ekologijos studijų iki grafikos dizainerio darbo universitete

Dar vienas žmogus, kuris pasidalino savo patirtimi apie studijas ir darbą universitete, buvo Martynas Švarcas – vaikinas, kuris VDU baigė Aplinkotyros ir ekologijos bakalauro studijų programą ir šiuo metu studijuoja VDU Integruotos komunikacijos magistrantūros studijų programą. Martynas papasakojo, kad jau daugiau nei kelis metus dirba specialistu VDU Marketingo ir komunikacijos departamente, atsakingu už universiteto komunikacijos, leidinių ir kitą vizualiąją dalį, trumpai tariant – grafikos dizaineriu. Vaikinas teigia, kad kelio į šią darbo vietą visiškai neieškojo ir, kad šis darbas pats susirado jį.

Martynas Švarcas (nuotrauka iš asmeninio archyvo)

Bakalauro studijų metais Martynas negalėjo apsiriboti vien studijomis, jam reikėjo kažko daugiau, todėl jo kelias pasisuko į Studentų atstovybę. Studentų atstovybėje jis prisidėjo prie komunikacijos, studentiško žurnalo „Studis“ ir kitų veiklų, o pagrindinė sritis ir buvo – maketavimas, įgūdžius tam jis turėjo jau iš anksčiau.

„Praėjus nepilnai keturiems studijų metams universiteto Kalėdinės popietės metu dabartinės darbovietės direktorė paklausė Studentų atstovybės prezidento, ar neturime „maketuotojo“, nes juos palieka vienas kolega. Šioje situacijoje „pirštas buvo bestas“ į mano pusę ir jau studijuodamas ketvirtame kurse dirbau universitete. Kaip ir sakiau, darbas susirado mane, o ne aš jį, tačiau kas maloniausia – kai tave pastebi, nes šioje vietoje kalbėjo mano „darbai“ ir patirtis, o ne kažkoks „popierius“, t.y. diplomas“, – pasakojo Martynas.

Nors ir baigė studijas, tačiau ir toliau yra įsitraukusi į universitetinės bendruomenės veiklas

Kita pašnekovė, papasakojusi apie savo patirtį dirbant universitete, buvo Julija Ruškutė, kuri 2018 metais VDU baigė Naujųjų medijų meno bakalauro studijų programą ir šiuo metu dirba VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros vyresniaja laborante.

Mergina pasakojo, kad prieš ją šitose pareigose vienerius metus dirbo vienu kursu vyresnė mergina iš tos pačios specialybės, ji nusprendė išeiti ir mokslams einant į pabaigą atsitiko taip, kad Julija gavo šios darbo vietos pasiūlymą.

„Dabar dirbant patinka tai, kad vis dar galiu būti įsitraukusi į šios universitetinės bendruomenės, prie kurios taip pripratau per tiek metų, veiklas. Su moksleiviais tenka pabendrauti studijų klausimais, ypač tos specialybės, kurią baigiau – dar nedaug kas apie ją žino, o tai tikrai plati ir naudinga specialybė. Todėl vis tenka papasakoti apie pačius dalykus, ar pravesti konsultacijas dėl stojamųjų, o ir džiaugiuosi, kad tiems moksleiviams galiu būti naudinga tuo, kad pati baigiau tą specialybę ir galiu papasakoti ne tik iš administracijos, bet ir buvusios studentės pusės“, – įspūdžiais apie darbą universitete dalinasi Julija.

Julija Ruškutė (nuotrauka iš asmeninio archyvo)

Julijos ryšys su universitetu buvo stiprus jau ir keletas metų iki studijų – paauglystėje pradėjo lankyti VDU Japonistikos klubą Hashi, o vos įsikūrė VDU Korėjos kultūros klubas Hallyu – ji iškart įsitraukė į veiklas ir dar būdama moksleivė padėdavo su renginiais. Mergina su Korėjos klubu neseniai atšventė devynerius veiklos metus, ji jame yra nuo pat pradžių ir jau keletą metų yra šio klubo prezidentė. Taip pat Julija yra ir viena iš VDU Azijos savaitės organizatorių.

 

Darbas universitete studentams – tik į naudą

Remiantis šių esamų ir buvusių VDU studentų istorijomis apie jų darbą universitete, galima daryti prielaidą, kad darbas universitete jauniems žmonėms yra tik į naudą. Darbas universitete studentams arba neseniai buvusiems studentams leidžia giliau susipažinti su universiteto tvarka ir geriau suvokti kaip viskas vyksta jo viduje. Taip pat šie žmonės gali patarti kitiems darbuotojams ką būtų galima pakeisti universiteto viduje, kadangi jie patys viską mato „studentiškomis“ akimis.

 

Autorius
Ugnė Jaraitė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Ugnė Jaraitė