T.Straševičius: „Darbo erdvė Kaune – ne tik darbui, tačiau ir pramogoms bei atsipalaidavimui“

Tadas Straševičius yra IT specialistas, kuris daugybė laiko praleidžia užsiimdamas įvairiais IT projektais, visai neseniai su savo žmona įkūrė bendradarbystės centrą ,,Nessie at work“ . Nors jo darbas ir atima nemažai laiko, tačiau jis džiaugiasi galėdamas dirbti tai, apie ką svajojo nuo mažens.

Tadas Straševičius yra IT specialistas, kuris daugybė laiko praleidžia užsiimdamas įvairiais IT projektais, visai neseniai su savo žmona įkūrė bendradarbystės centrą ,,Nessie at work“ . Nors jo darbas ir atima nemažai laiko, tačiau  jis džiaugiasi galėdamas dirbti tai, apie ką svajojo nuo mažens.

Kalbant apie studijas, kaip sekėsi išsirinkti specialybę ką studijuosite?

Studijavau Verslo Informatika. Išsirinkti buvo visai nesunku, nes jau nuo 14 metų žinojau, kad noriu dirbti kažką su kompiuteriais, tai viskas ir išsipildė.

Kodėl būtent kompiuteriai? Juk berniukai dažniausiai svajoja užaugę būti krepšininkais, ar sportininkais. Kaip jūs supratote, jog norite ateitį sieti su kompiuteriais?

Kai buvau mažas, kompiuteris man atrodydavo lyg stebuklas. Jame žmonės viską surasdavo, galėdavo žaisti, mokytis, dirbti, daug ką daryti. Prisimenu, kad visiems sakydavau, jog kai užaugsiu – dirbsiu su kompiuteriais, o jie tik pasijuokdavo ir atsakydavo, jog aš dar mažas ir mano svajonės pasikeis. Tačiau man augant, svajonė nesikeitė, o tik didėjo, ir dabar esu tai, kas esu.

O kaip klostėsi Jūsų gyvenimas po studijų?

Niekas nepasikeitė, tik padidėjo pažinčių ratas ir taip prasipletė žinių bagažas.

T. Straševičiaus asmeninis archyvas

Kuo šiuo metu užsiimate?

Šiuo metu užsiėmu įvairiais IT projektais, kuriu internetines

svetaines, puslapius, keliauju tobulintis į Ameriką.

Kaip manote, ar Kaune daug šios srities specialistų?

Kaune šių specialistų tikrai yra daug, tačiau vis dar jaučiamas profesionalumo trūkumas.

Ar Jūsų darbas/veikla atima daug laiko?

Labai daug, nes darbų yra labai daug. Rinka siūlo daug darbo, o žmonių, kurie gali atlikti tai kokybiškai yra mažai.

Kalbant apie bendradarbystės centrą „Nessie at work“, kas tai per centras?

Bendradarbystės centras yra sujungtas su jogos studija, kur iki šiol dirbo mano žmona Indrė. Tai erdvė – ne tik darbui, tačiau ir pramogoms bei atsipalaidavimui: čia bus dvi jogos ir meditacijos erdvės, kuriose vyks jogos užsiėmimai, įvairios meditacijos, kūrybiniai seminarai, filmų peržiūros, laisvalaikio renginiai. Kol nevyks užsiėmimai, erdvėse bus galima dirbti,gamintis valgyti, ilsėtis, skaityti ar tiesiog bendrauti su kolegomis. Tai erdvė, kurioje derės darbas ir laisvalaikis.

Viskas susisiejo labai gražiai, joga ir darbas, puiki idėja, kuri gerina visuomenės gyvenimo kokybę, darbo efektyvumą bei daro Kauną geresniu.

Nuo ko viskas prasidėjo? Kaip kilo idėja įkurti šį centrą?

Jau seniai galvojau, kad norėčiau įkurti bendradarbystės centrą. Atsilaisvinus idealioms patalpoms šalia mano žmonos jogos studijos, supratom, kad tai ta akimirka, kai svajones reikia paversti realybe. Viskas susisiejo labai gražiai, joga ir darbas, puiki idėja, kuri gerina visuomenės gyvenimo kokybę, darbo efektyvumą bei daro Kauną geresniu.

Ar daug palaikymo sulaukėte, o gal buvo daugiau skeptiškų žmonių, kurie sakė, jog neverta pradėt, vis tiek nepasiseks ir panašiai?

Niekas tiesiai šviesiai taip nesakė, bet jautėsi žmonių žinutė, kad tai yra per didelis projektas ir kad jį sunkiai įgyvendinsim.

Ar buvote pirmieji, kurie pradėjo šį verslą Kaune?

Tikrai nebuvome pirmieji Kaune sukūrę bendradarbystės centrą.

Kaip kauniečiai priėmė šią naujovę? 

Visi labai palaiko gražią iniciatyvą, daug pozityvumo, kartoja, kad tokių vietų Kaunui labai reikia.

Ar Kaunas palanki vieta steigti verslą?

Kiekvienas miestas turi savų pliusų ir savų minusų, žinant kultūra, poreikius, reikia tiesiog prisitaikyti. Kiekvienas miestas yra palankus verslui, tiesiog reikia prisitaikyti.

Jei turėtumėte galimybę pasirinkti gyventi bet kur Lietuvoje, ką pasirinktumėte? Ar liktumėte Kaune? Kodėl?

Ne paslaptis, kad visai ne per seniausiai labai norėjau gyventi Vilniuje, nes miestas atrodė gyvas, sparčiai besiplečiantis, žmonių sąmoningumas ir vakarietiškas mąstymas buvo labai man palankus. Bet dabar matydamas kaip Kaunas atsigauna ir kaip sparčiai tvarkosi, norisi prisidėti prie Kauno progreso ir daryti jį dar didingesniu ir dar labiau lankomu.

Autorius
Algimante Neverdauskaite
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Algimante Neverdauskaite