Studentai iš užsienio renkasi studijas Kaune. Kodėl?

Kiekvienais metais aukštosios mokslo įstaigos stengiasi pritraukti studentus iš skirtingų užsienio valstybių. Tarptautinių parodų metu, kuriose dalyvauja ir Kauno aukštosios mokyklos, studentai turi galimybę plačiau sužinoti apie studijų programas bei karjeros galimybes.

Kiekvienais metais vis daugiau studentų iš užsienio galima sutikti Kaune. Šiandien, esant nepaprastai didelei demografinei krizei Lietuvoje, vis daugiau lietuvių studentų pabaigę vidurinę mokyklą išvyksta į kitas užsienio šalis studijuoti. Todėl universitetams studentai iš užsienio yra be galo reikalingi. Abiturientai ar siekiantys antrosios studijų pakopos studentai informacijos apie studijas Kaune gali rasti tarptautinėse svetainėse ar parodose.

Studentus iš užsienio pritraukti sekasi vis geriau

Remiantis mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, nuo 2012 m. kiekvienais metais Lietuvos aukštosiose mokyklose studentų, atvykstančių studijuoti iš kitų užsienio valstybių skaičius siekia iki 4 proc. daugiau nei anksčiau. 2012 m. aukštosios mokyklos priemė 1520 pirmakursių iš užsienio, o 2018 m. net 6192 užsieniečius.
Nuo 2012-ųjų metų pasikeitė studijuojančių studentų skaičius iš įvairių užsienio valstybių. Net 7 kartus išaugo studentų skaičius iš Azijos, taip pat net 50 proc. išaugo studentų iš kitų Europos valstybių. 2018-2019 mokslo metais studijuoti Lietuvoje pasirinko studentai iš 126 skirtingų pasaulio šalių. Tačiau, vis tik statistikos viršūnėje didžiąją dalį užima studentai iš Indijos, Ukrainos, Nigerijos, Libanijos, Vokietijos, Baltarusijos.

Iliustratyvinė nuotr. paimta iš www.pexels.com

Kaunas – užsienio studentų mokslo sostinė?

Pirmosios pakopos studentas iš Vokietijos Andre studijuoja informacines technologijas Kauno technologijos universitete. Paklausus, kodėl studentas pasirinko būtent šią šalį ir studijas Kaune, šis atsakė: „Mano draugas prieš kelis metus dalyvavo Erasmus programoje, kurios metu išvyko keliems mėnesiams į Lietuvą ir apsistojo būtent Kaune. Jam ši šalis labai patiko bei paliko neišdildomus prisiminimus. Nusprendžiau pasirinkti būtent šią šalį dėl jo rekomendacijų“, – šypsosi pašnekovas bei priduria „Taip pat domėjausi apie studjų kokybę ir studijų kainą Lietuvoje. Radau tikrai labai gerų atsiliepimų atsižvelgiant į studijų kokybę bei pinigų santykį“.

Kaune įsteigta viena didžiausių bei stipriausių medicinos mokslų aukštoji mokykla – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), kuris lyderiauja tarp užsienio studentų. Taip pat ypatingai didelį susidomėjimą užsienio studentai rodo Kauno technologijos universitetui informacinių bei inžinerijos pakopų studijų programoms. Šie du Kauno universitetai užsienio studentus vilioja aukštomis lyderiaujančiomis pozicijomis Lietuvoje.

Tai patvirtina ir LSMU 2-ojo kurso studentas iš Indijos Wissam: ,,Į Lietuvą atvykau prieš kelerius metus vejamas savo svajonių darbo – odontologijos. Mano tėvai turi odontologijos kliniką Indijoje, Bengalūre. Pabaigęs mokslus Lietuvoje grįšiu atgal į savo gimtinę tęsti šeimos verslo. Dabar studijuoju 2-ame kurse LSMU universitete ir be galo esu laimingas, jog pasirinkau studijuoti būtent čia. Džiaugiuosi turėdamas galimybę gyventi Europoje. Čia pamačiau kitokią, laisvesnę kultūrą nei mano gimtąjame krašte. Per šiuos metus susipažinau su daugybę naujų žmonių. Be to, Lietuvoje studijų kokybė yra žymiai aukštesnė nei Indijoje. Jeigu būčiau pasilikęs Indijoje, nebūčiau turėjęs tokios galimybės įgyti tiek žinių, kiek galiu įgyti studijuodamas čia”, – teigia Wissam.

Diplomas yra, o kas toliau?

Nepaisant to, jog studijuoti Lietuvoje renkasi vis daugiau jaunimo iš užsienio, tačiau tik labai mažas procentas studentų pasilieka gyventi bei dirbti Lietuvoje. Pakeisti iš Lietuvos išvykstančių lietuvių skaičių bei sprendžiant emigracijos klausimą, užsieniečiams trukdo kalbos barjeras bei sąlygos neatitinkančios jų lūkesčių. Pagal turimus MOSTA duomenis net 65 proc. studentų iš trečiųjų šalių rinktųsi darbą Lietuvoje, tačiau galimybę apsunkina tai, jog norėdami pasilikti Lietuvoje studentai yra priversti mokintis lietuvių kalbos. Vien tik anglų kalbos neužtenka. Dar viena didelė problema su kuria susiduria užsienio studentai – laikino leidimo procedūra. Ši procedūra gali užtrukti labai ilgai bei kainuoti begalę pinigų neužtikrinant, jog studentas gaus leidimą gyventi Lietuvoje.

Vis tik, didžioji dauguma studentų atvykę studijuoti į Lietuvą siekia įgyti diplomą, o po studijų – grįžta į gimtinę, kaip tikri savo srities specialistai įgyję aukštąjį diplomą užsienyje. Lietuvoje pasigendama švietimo, integracijos veiksmų, kurių metu užsienio studentams būtų suteikiamos nemokamos lietuvių kalbos pamokos, sąlygos apsigyventi Lietuvoje baigus studijas.

 

Autorius
Laura Šimonėlytė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Laura Šimonėlytė