Seniausias Kauno bagažinių turgus: koks jis?

Bagažinių turgaus prekės. Nuotraukos autorė: Laura Žemaitytė

,,Urmo“ miestelio bagažinių turgus pradėtas rengti nuo 2010 metų ir tęsiasi jau devynis metus. Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Jo tikslas – išsiparduoti nenaudojamus daiktus ir/arba prekiauti savo rankų darbo gaminiais. Apsilankius turguje kovo 9-osios šeštadienį prekeivių ir lankytojų nebuvo daug. Buvo galima pastebėti asmenų, pardavinėjančių senovinius fotoaparatus, vinilines plokšteles, įvairius ženklelius ir monetas (tarp jų ir lietuviško lito). Netrūko ir namų apyvokos daiktų, drabužių, įvairių rankdarbių.

Bagažinių turgus – vieta pasireikšti menininkams

Tarp įvairiausių pardavėjų buvo galima pastebėti asmenį, prekiaujantį savo pagamintais mediniais dirbiniais: ,,Visos prekės yra mano gamybos. Aš pats tuo užsiimu ir pats tą darau“, – teigė prekeivis Rimas iš Kaišiadorių rajono.

Pašnekovas paminėjo, kad bagažinių turguje yra pirmą kartą: ,,Aš po turgus nevažinėju, bet šiandien tokia diena. Lyg tai geras oras pranašautas buvo, todėl sugalvojau atvažiuoti pažiūrėti. Paprasčiausiai pažiūrėti, kaip čia kas vyksta“, – kalbėjo vyras.

Paklausus apie tai, ar žmonės domisi jo prekėmis, atsakė, kad domisi, bet išgirdę kainą atsisako, nes nori gauti pigiau: ,,Aš žinau, kiek čia įdėta darbo, kiek čia yra mano laiko prarasta. Tai aš žinau savo prekės vertę. Ir savo darbą aš vertinu. Čia yra tokie gaminiai, kuriuos gamini dvi dienas. Tai yra klijavimas, suklijuot reikia laiko. Matot, iš mažų detalių viskas suklijuota. Taigi reikia viską paruošti, ne taip paprasta. O žmonės nori pigiai“, – teigė pašnekovas.

Prekeivis minėjo, kad jo dirbinių kainos svyruoja nuo 10 iki 50 eurų: ,,Daugiau nei 50 eurų nėra pas mane. Palyginus su mugės kainom, tai čia gerokai pigiau“, – sakė pardavėjas.

Vyras neslėpė, kad prekiauti sekėsi sunkiai: ,,Pirkėjų nėra. Kolkas aš neuždirbau tų 7 eurų, kuriuos sumokėjau už prekybos vietos nuomą“, – teigė Rimas.

Rimo iš Kaišiadorių rajono prekės. Nuotraukos autorė: Laura Žemaitytė

 

Pastovūs turgaus prekeiviai

Turguje buvo galima pamatyti gana dažnai čia besilankančių pardavėjų. Viena tokių – Silvija iš Šakių, prekiaujanti įvairiais namų apyvokos daiktais. Jos prekės buvo įvairios – veidrodis, kėdės, krėslas, žibintas, dviračio šalmai, įvairūs paveikslai.

Moteris teigė čia atvažiuojanti ne pirmąsyk, šis kartas – jau gal dešimtas. Prekeivė paminėjo, kad vieta jai patogi, nes yra netoli namų.

Silvija prekybą įvertino vidutiniškai: ,,Prekyba sekasi normaliai. Būna geriau, bet būna ir prasčiau“, – kalbėjo moteris. Ji sakė, kad čia prekiavusi yra tik šaltuoju metu laiku.

Silvijos iš Šakių prekės. Nuotraukos autorė: Laura Žemaitytė

 

Apžvelgus bagažinių turgaus aplinką buvo įdomu sužinoti, kokią nuomonę turi jame bent kartą buvę asmenys. Ją išsakė kaunietė Gintarė: ,,Esu buvusi bagažinių turguje 3 kartus. Pati ten nelabai ką randu, bet smagu pamatyti senovinius daiktus. Faina pati mintis, kad žmonės gali atsikratyti nenaudojamų daiktų ekologišku būdu, o kiti juos nusipirkti pigiau.“

Aplinkos tausojimas parduodant senus daiktus

Prekybos miestelio ,,Urmas“ marketingo vadovas Jonas Plenta teigė: ,,Tai puiki proga Lietuvos žmonėms parduoti nebenaudojamus savo daiktus tiems, kuriems jų išties reikia. Tokiu būdu prisidedame prie aplinkos puoselėjimo ir vartotojiškumo mažinimo“. Jis paminėjo, kad ne tik pardavėjai, bet ir pirkėjai saugo aplinką: ,,Neretai, galėdami įsigyti naudotą, bet dar gerą daiktą pigiau, jie neperka naujo daikto, gamybai naudojama mažiau išteklių“.

Prekyba – laisvalaikio praleidimo būdas

J. Plenta pabrėžė, kad prekiaujant galima gerai praleisti laiką, susipažinti su naujais žmonėmis: ,,Yra susiformavusi tam tikra bagažinių turgaus bendruomenė, kurie vieni kitus pažįsta, įvairiai bendrauja ir bendradarbiauja“. Marketingo vadovas pastebėjo, kad šioje vietoje kai kurie asmenys į pagalbą pasikviečia savo atžalas ir juos supažindina su prekyba, leisdami parduoti savo žaislus ar kitus daiktus.

Bagažinių turgus užsienyje

Tokio pobūdžio turgus yra populiarus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Užsienio šalyse jis vadinamas ,,car boot sale“. Šis prekiavimo būdas ypač paplitęs Londone. Vienas tokių renginių – Šv. Augustino mokyklos bagažinių turgus, vykstantis kiekvieną šeštadienį. Pasak oficialios turgaus svetainės, jis organizuojamas jau daugiau nei 20 metų. Svetainėje minima, kad turguje leidžiama prekiauti plačiu asortimentu. Jame žmonės pardavinėja namų apyvokos daiktus, mados aksesuarus, savo drabužius. Atvykus prekiauti reikia susimokėti už prekybos vietą.

Bagažinių turgaus prekės. Nuotraukos autorė: Laura Žemaitytė

 

Bagažinių turgaus prekės. Nuotraukos autorė: Laura Žemaitytė
Bagažinių turgus. Nuotraukos autorė: Laura Žemaitytė
Autorius
Laura Žemaitytė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Laura Žemaitytė