Savanorystės programa Kauno Apylinkės teisme

2016 metų rudenį Kauno Apylinkės teisme startavo nauja programa „Pagalba liudytojams ir nukentėjusiems teisme“, kurios tikslas suteikti nemokamas konsultacijas tiems asmenis, kurie nesusigaudo painiose teismų procesų eigose ar tiesiog Kauno Apylinkės teismo koridoriuose.

Tikriausiai daugelis esame girdėję apie teismų teikiamas paslaugas – painių bylų narpliojimą, skyrybų procesų įgyvendinimus ir pan. Tačiau ne visi žinome apie paslaugas, kurias Kauno Apylinkės teismas teikia nemokamai.

2016 metų rudenį Kauno Apylinkės teisme startavo nauja programa pavadinimu: „Pagalba liudytojams ir nukentėjusiems teisme“, kurios tikslas suteikti nemokamas konsultacijas tiems asmenis, kurie nesusigaudo painiose teismų procesų eigose ar paprasčiausiai painiuose Kauno Apylinkės teismo koridoriuose.

Šią paslaugą teikia ne aukščiausią išsilavinimo laipsnį turintys žmonės, o tie, kurie turi laisvo laiko, noro ir sugeba puikiai bendrauti su įvairiais asmenimis. Tačiau teismo savanoriu gali tapti ne visi. Teismo savanoris privalo išklausyti specialius mokymus, bei turi išmanyti teismų sistemą, procesus, liudytojų ir nukentėjusiųjų teises bei pareigas.

Programos „Pagalba liudytojams ir nukentėjusiems teisme“ paslauga gali pasinaudoti visi asmenys, kurie naudojasi teisinėmis paslaugomis, kurias teikia Kauno Apylinkės teismas. Savanorius galima rasti informacijos teikimo poste, taip pat juos galima atpažinti vaikščiojančius teismo koridoriais, įprastai jie nešiojasi savanorystę patvirtinančius skiriamuosius pakabukus.

Šia savanorystės programa, kaip puikia praktikos vieta naudojasi teisės studijų programų studentai. Vytauto Didžiojo universiteto antro kurso studentė Laura Jakštaitė apie savanorystę teisme pasisako kaip apie puikią galimybę įgauti patirties ir žinių: „Siedama savo ateitį su teise turiu išmokti įvairiausių komunikacijos su žmonėmis ir teismais subtilybių, tad ši savanorystė man neįkainojama patirtis“.  Savanoriams kartais tenka pabuvoti ir neįprastose situacijose, tokiose kaip užsiėmimai su vaikais kol jų tėvai naudojasi teismo pagalba ir dalyvauja teismo posėdžiuose, kur mažamečiai nėra pageidaujami dėl savo nenustygstančio būdo.

Savanoriškos veiklos programa „Pagalba liudytojams ir nukentėjusiems teisme“, įgyvendinta ne tik Kauno Apylinkės teisme, bet ir kituose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje.

Autorius
Gerda Lukosiute
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Gerda Lukosiute