Samanta Merkininkaitė: „Labiausiai reikia pasitikėti savimi“

Kasmet Kauną užplūsta nauji studentai iš visos Lietuvos. Šių jaunų žmonių požiūris į Kauną itin svarbus, kadangi jie pastebi kas buvo anksčiau ir kas pasikeitė dabar. Dažniausiai jų akimis Kaunas yra kitoks, negu Kaune gimusių ir augusių žmonių.

Kasmet Kauną užplūsta nauji studentai iš visos Lietuvos. Šių jaunų žmonių požiūris į Kauną itin svarbus, kadangi jie pastebi kas buvo anksčiau ir kas pasikeitė dabar. Dažniausiai jų akimis Kaunas yra kitoks, negu Kaune gimusių ir augusių žmonių.

Kauno muzikinio teatro kiemelyje susitikome su Samanta Merkininkaite, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos studente. Mergina į Kauną atsikraustė gyventi prieš 3 metus ir jau spėjo susipažinti su jo kultūriniu gyvenimu.

Gimei ir augai Lazdijuose, na o dabar gyveni Kaune. Kokie tikslai tave atvedė į Kauną?

Norėjau studijuoti mediciną, todėl rinkausi Kauną, Lietuvos sveikatos ir mokslų universitetą. Mano nuomonę, tai tikslingiausiai dirbantis ir geriausiai paruošiantis universitetas sveikatos srityje.

Ar prisimeni savo pirmąją išvyką į Kauną? Arba įsimintiną išvyką?

Pirmos neatsimenu, bet prisimenu ta pirmą dieną kai atsikrausčiau gyventi į Kauną. Taip buvo keista, kad visi žmonės kalbina mane. Iš tos dienos prisimenu vieną juokingą situaciją, kai kažkoks vaikinas mane sekiojo su dviračiu ir kalbino ar vakare esu užsiėmusi. Vėliau su mama smagiai iš to pasijuokėme.

Kaip manai, ar žmogus turi įsitraukti į savo miesto gyvenimą, kad jis būtų geresnis?

Žinoma. Kiekvienas žmogus turi pradėti nuo savęs. Manau, kad itin svarbu dalyvauti šventėse, pavyzdžiui valstybinėse. Jau ne pirmi metai kai pati dalyvauju minėjimuose ir pastebiu, kad tokių žmonių daugėja. Jie visi šypsosi, laimingi, šventiškos ir pakilios nuotaikos.

Pereikime prie tavęs pačios. Studijuoji medicinos mokslus, tai norėčiau, jog patvirtintum arba paneigtum teiginį – daugelis medicinos studentų neturi laisvalaikio.

Neigiu šį faktą, nes kuo žmogus daugiau veikia, tuo daugiau spėja. Tai jau daug žmonių įrodė. Kai nori gali suspėti viską. Jeigu tu sėdėsi vien tik prie knygų, gali tiek pat išmokti kiek žmogus einantis į spektaklius, sportuodamas ar užsiimdamas kita mėgiama veikla.

Žinau, kad užsiimi apyrankių gaminimu. Kaip kilo mintis įgyvendinti šį projektą?

Kaip ir visada mintis kyla nuo draugų arba kas nors tave pastūmėja. Pirmą apyrankę pasidariau sau. Vėliau draugės paprašė, kad ir joms padaryčiau. Kai pastebėjau, kad ne viena ir ne dvi draugės nori panašių apyrankių, pamaniau, kad būtų smagu tai kurti ir kitiems.

Ir tai padeda save realizuoti?

Žinoma. Tai padeda atsipalaiduoti ir negalvoti apie studijas. Man patinka kurti. Žinoma ne visada pavyksta, nes tam turi būti įkvėpimas, tačiau praėjus keletui dienų atsiranda naujų įdėjų.

Nuotr. Deimantė Savukynaitė

Kokie artimiausi planai su šiuo projektu?

Turiu svajonę kurti ne tik apyrankes, bet ir kaklo papuošalus. Šiuo metu idėjas jau turiu, trūksta tik medžiagų na ir žinoma įkvėpimo! Bet žinoma, pirmenybę teiksiu mokslams ir gaminsiu tik tada, jeigu turėsiu laisvo laiko.

Kaip svarbu jaunam žmogui užsiimti kokia nors veikla ir būti aktyviam?

Tai labai svarbu. Kad ir kelionės. Jos padeda save pažinti neįprastose situacijose, susipažinti su kitomis kultūromis, naujais žmonėmis. Šiais laikais apie viską sužinoti galime perskaičius internete, o tam tikrą vietą pamatyti instagrame ar Pinterest, bet tą reikia patirti realiai. Visuomet reikia stengtis tobulėti ir bandyti atrasti savyje kažką naujo ir plėsti akiratį.

Kokių savybių reikia jaunam žmogui, kad jis pasiektų savo tikslų?

, kad tave skatintų kiti, jog tu gali tai padaryti. Kartais jaučiu, kad nepasitikiu savo jėgomis ir suprantu, kad tai nėra gerai. Noriu, kad mano sesė pasitikėtų savo jėgomis, todėl visad ją stengiuosi skatinti daryti kažką, prisijungti prie įvairių veiklų ir būti aktyviai. Taip pat reikia turėti drąsos ir būti užsispyrusiai. Žinoma reikia nepamiršti žmogiškumo.

O kaip manai jaunimas svarbus Kaunui?

Negalima sakyti, kad Kaune viena ar kita grupė yra svarbesnė už kitas. Manau, kad visi Kauno gyventojai yra vienodai svarbūs.

Kaip manai ar jaunam žmogui, kilusiam iš provincijos ar iš miesto, yra paprasčiau pasiekti savo tikslus?

Jeigu žmogus yra drąsus ir žino ko nori, jis pasieks savo tikslus, kad ir kur begyventų. Tačiau, manau, kad mieste augantiems jauniems žmonėms yra paprasčiau pasiekti savo tikslus. Na pavyzdžiui, kad ir didesnis pasirinkimas sporto šakų treniruočių, įvairių meno šakų pamokos. Tai leidžia jaunuolį išbandyti ir atrasti save ten kur jis nori, kitais atvejais provincijoje gyvenantys dažnai neturi tokių galimybių. Bet kaip ir minėjau svarbiausia pasitikėjimas savimi.

Kaip manai ko trūksta šiandieniniam Kaunui?

Manau, kad trūksta atvirumo, draugiškumo. Trūksta paprasčiausio užkalbinimo gatvėje, pagyrimo, kad gražiai atrodai, galbūt tik šypsenos. Trūksta atsipalaidavimo ir mėgavimosi gyvenimu.

Šiuo metu Kaune gyveni jau 3 metus. Kas labiausiai Kaune pasikeitė?

Stipriai keičiasi miestas. Kai atvykau čia atrodė toks sovietinis, pilkas ir niūrus miestas. Einant Laisvės alėja neatrodydavo, jog einu pagrindine miesto gatve. Tačiau dabar jaučiasi, jog miestas tampa gyvesnis. Tiek daug naujų vietų pasėdėti, visur tik tvarko. Kalbant apie kultūra, nemanau, kad kažkas pasikeikė. Žmonės nepasikeitė.

Ko palinkėtum Kaunui ir Kaunas kitaip skaitytojams?

Kad žmonės būtų atviresni, laimingi, šypsotųsi, jog nebūtų abejingi. Manau, kad labai svarbu žmogui visuomet tobulėti ir šviestis. Ir norėčiau palinkėti, kad žmonės stengtųsi išlaikyti valstybę, o ne kad valstybė išlaikytų juos.

Ačiū už pokalbį.

Autorius
Deimante Savukynaite
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Deimante Savukynaite