Paveldo istorija ir legendos. Kauno pilis

Nemuno ir Neries upių sankirtoje stovinti Kauno pilis yra pati pirmoji gynybinė mūrinė pilis Lietuvos istorijoje. Šis objektas neabejotinai yra labai svarbus Lietuvai, nes tai yra mūsų istorinis ir kultūrinis paveldas, kuris buvo žinomas jau nuo 1361 metų.

Nemuno ir Neries upių sankirtoje stovinti Kauno pilis yra pati pirmoji gynybinė mūrinė pilis Lietuvos istorijoje. Šis objektas neabejotinai yra labai svarbus Lietuvai, nes tai yra mūsų istorinis ir kultūrinis paveldas, kuris buvo žinomas jau nuo 1361 metų. Kaip teigia architektūros absolventė Gema S. : ,,Nepaisant to, kad pilis jau buvo atstatinėjama, joje vis dar galime išvyksti išlikusių autentiškų detalių, tokių kaip: gynybinės sienos su bokštais, bastionas bei gynybinis griovys.“ Kauno pilis yra įspūdinga ne tik dėl šių savybių, be viso to, apie šį, mums visiems puikiai pažįstamą objektą, sklando ne viena paslaptimis apipinta legenda.

Legenda apie kunigaikštį Vytautą

Šios pilies teritorijoje viduramžiais vykdavo daugybė susirėmimų su priešais. Nemuno ir Neries sankirta buvo tikras karų epicentras. Iš to ir kilo viena iš legendų, kuri byloja, kad kai Kryžiuočiai užpuolė ir sugriovė Kauno pilį, visa tai matęs kunigaikštis Vytautas, kuris tada buvo dar tik vaikas, prisiekė atkeršyti jiems už tai. Žmonės kalba, kad būtent šis pažadas kunigaikščiui Vytautui ir padėjo sutriuškinti Kryžiuočių ordiną ir ištesėti sau duotą pažadą.

Legenda apie Boną Sforzą

Senovėje prie Kauno pilies  pralieta be galo daug žmonių kraujo. Dėl šios priežasties apie šią pilį sklando gandai, kad joje vaidenasi. Šiuos gandus dar labiau pakursto legenda apie pilies šeimininkę Boną Sforzą ir jos kariuomenę, kurią ji neva laikė pilies požemyje, kol vieną dieną jos kariai prasmego kiaurai žemę ir iki šiol laukia, kada Kauną ištiks didelė nelaimė ir jie galės jį išgelbėti.

Pilies darbuotojai tiki vaiduoklių egzistavimu pilyje

Apklausus Kaune gyvenančius, ir čia studijuoti atvykusius žmones paaiškėjo, kad beveik nei vienas žmogus nėra girdėjęs šios legendos, tačiau kai kurie patvirtino, kad iš aplinkinių  buvo nugirdę, jog žmonės neva girdėjo požemyje aidinčius žmonių balsus, aimanas ir ginklų žvangėjimą. ,,Vieną dieną būdama prie Kauno pilies nugirdau porelę besikalbant,apie tai, kad jų draugas dalyvavo naktinėje ekspedicijoje po Kauno pilį ir girdėjo bauginančias žmonių aimanas. Tai tikrai buvo šiurpu.“ – pasakojo studentė Agnė.Tai patvirtino ir pati Kauno pilies muziejaus darbuotoja Zita. ,,Čia be abejonės kažkas yra, juk čia žuvę tiek žmonių. Gali būti, kad netgi dabar mes dabar vaikščiojame ant jų kaulų. Atėjus į darbą ir pabuvus čia ilgiau, visada spaudžia galvą, blogai jautiesi, manau, tam turi įtakos čia praeityje vykę įvykiai, karai, žmonių žūtys. Mes, visi čia dirbantieji, esame įsitikinę, kad čia yra vaiduoklių.“ – teigia muziejaus darbuotoja.

Pilies kitoniškumas

Įdomu tai, kad nepaisant to, jog pilis yra labai sena ir šiurpina baisiomis legendomis, ji yra kitokia negu kitos pilys. Nusileidus į požemius galime išvysti per projektorių vaizduojamą riterį, kuris reaguoja i žmonių judesius ir galiausiai savo kardą pakeičia krepšinio kamuoliu. Priėjus prie požemyje esančių grotų įsijungia bauginantis garso takelis bei tamsoje pasirodo švytinti riterio figūra. Kauno pilyje į ekspozicijas įvedamos interaktyvios programos modernizuoja ją, padaro patrauklesne turistams bei apjungia mūsų praeitį ir dabartį.

 

Autorius
Evelina Cikanaviciute
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Evelina Cikanaviciute