(Ne)Populiarusis Kauno sportas

Ar skaičiuotume kauniečius ar vilniečius, ar klaipėdiečius – Lietuva tikrai gali pasigirti sportuojančių žmonių kiekiu. Juk ne veltui yra sakoma: krepšinis – antroji Lietuvos religija.

Ar skaičiuotume kauniečius ar vilniečius, ar klaipėdiečius – Lietuva tikrai gali pasigirti sportuojančių žmonių kiekiu. Juk ne veltui yra sakoma: krepšinis – antroji Lietuvos religija. Todėl ir apklausus kauniečius, rezultatai nenustebino: sportuojantys (61,5%) pralenkė tuos, kurie renkasi pasyvų gyvenimo būdą (38,5%). Žiniasklaidoje netrūksta informacijos apie sportą, sveiką gyvenimo būdą, subalansuotą mitybą, tačiau mes pamirštame, o gal net ir nežinome, kad sportas nebūtinai yra populiarusis krepšinis ar futbolas. Sportuoti galima ir laikant šautuvą ar pistoletą. Paklausite – kaip? O, štai čia ir rasite atsakymus…

Nuotraukoje vaizduojamas pneumatinis pistoletas. www.meganewsweb.com

Begalinio tikslumo ir susikaupimo reikalaujanti sporto šaka pažįstama ar bent girdėta yra ne kiekvienam. Kauniečiai šaudymą yra prisijaukinę gana neblogai – čia yra tokie šaudymo klubai kaip „Šūvis“, „Šaulys“, „Kulka“. Norint tapti geru šaudymo sporto atstovu reikia turėti ne tik „gerą akį“, bet ir būti pasirengusiam kovoti su stipriausiu varžovu – pačiu savimi. Tą patvirtina ir Lietuvos suaugusiųjų čempionė kaunietė Ernesta Mikalauskaitė paminėdama, kad nors iš pirmo žvilgsnio šaudymas gali atrodyti ne toks įdomus kaip krepšinis ar futbolas, tačiau reikalaujantis ne mažesnio tiek fizinio, tiek psichologinio pasirengimo. „Įtampos įveikimas, tikslumas, gebėjimas susikaupti paskutinę minutę – visa tai reikalinga ne vien populiariose sporto šakose, bet taip pat ir mažiau žinomose, pavyzdžiui, šaudyme“ , – sako E. Mikalauskaitė.  Ši sporto šaka moko valdyti emocijas, mobilizuoti visus savo gebėjimus tiksliam šūvio atlikimui. Kaunietė kalba, kad Kauną atstovauti jai didžiulė garbė, juk šitaip garsina miesto vardą visoje šalyje.

Kaunas turi ne tik „Žalgirį“, bet ir daugiau sportinių klubų, kuriais galime didžiuotis. Žmones, kurie yra pasiekę Europos ar net pasaulio aukštumas. Ir nebūtinai tai turi būti aukštaūgis krepšininkas ar ilgakojė gimnastė. Nepopuliarusis sportas yra taip pat sportas. Netgi, jeigu tame sporte užtenka pakelti ranką ir nuspausti gaiduką. Kaunas tuo ir malonus širdžiai – čia gali rasti ir kiek kitonišką sporto šaką, gal tai bus trečioji lietuvių religija?

Autorius
Elinga Tumaite
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Elinga Tumaite