„Metų kaunietės“ apdovanojimai: kauniečių favoritėms – ne tik gėlės

Autoriai: Vilmantas Raupelis, Eitvydas Kinaitis. Nuotrauka priklauso redakcijai „Kauno diena“.

Neseniai praėjusi kovo 8-oji ir vėl užklupo moteris su sveikinimais, liaupsėmis, jūra į blizgantį popierių įvyniotų tulpių, saldainių ir dovanų. Šįkart daugelis populiariausių portalų ir nuomonės formuotojų kartojo – prisiminkime, ką iš tiesų reiškia kovo 8-oji diena – ir vieną po kito kepė straipsnius apie 1909 metais pirmą kartą paminėtos Nacionalinės moterų dienos prasmę.

Tuo tarpu Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyko pasiruošimas „Metų kaunietės“ apdovanojimams, kuriuos jau keletą metų globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jų organizatoriai – žiniasklaidos priemonės „Kauno diena“ redakcija – jau dėliojo paskutinius šventės akcentus ir ruošėsi tarti nuoširdų „ačiū“ toms, kurios kasdien dirba Kaunui ir jo bendruomenės labui.

Kuria tradicijas

Viena iš renginio organizatorių, „Kauno dienos“ rinkodaros ir pardavimų vadovė Erika Nakutienė teigia, kad pavyzdžių „Metų kaunietės“ rinkimams kurti ir organizuoti užsienyje neieškojo – juos pasufleravo kolegoms, dienraščio „Klaipėda“ darbuotojams, prieš 17 metų kilusi idėja įsteigti „Metų klaipėdietės“ apdovanojimus.

Šių apdovanojimų tikslas – švenčiant Tarptautinę moterų dieną pastebėti, pagerbti ir padėkoti už nuveiktus darbus aktyvioms Klaipėdos moterims. Taigi, jau 2012-aisiais metais Kaune įvyko pirmieji „Metų kaunietės“ rinkimai, kurių laimėtoja tapo plaukikė Rūta Meilutytė.

„Nuo pat pirmųjų rinkimų tikėtasi, kad „Metų kaunietė“ taps tradicija. Kiekvienais metais skaitytojų pagalba Kaune atrandame vis naujų vardų, kurių veikla ir pasiaukojimas žavi, įkvepia ir kartais net graudina,“ – pasakoja E. Nakutienė.

Titulas – ne tik garbė, bet ir atsakomybė

Šįmet „Metų kaunietės“ titulas atiteko profesorei, gydytojai kardiologei Olivijai Gustaitienei, išgelbėjusiai gyvybę ne vienam infarkto ištiktam pacientui. „Metų kaunietės“ titulą moteriai perleido 2017-ųjų metais rinkimuose daugiausiai skaitytojų simpatijų pelniusi Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė, Lietuvos kultūro tarybos narė Ingrida Veliutė, 2017-aisiais spėjusi ne tik su kolegomis įgyvendinti socialaus meno projektus Kaune, bet ir įkopusi į Elbruso viršūnę.

„„Metų Kaunietės“ rinkimai man buvo procesas, leidęs pasitikrinti, kiek svarbios miestiečiams yra mano įgyvendinamos visuomeninės ir socialinės veiklos. Dar vienos „Metų kaunietės“ išrinkimas suteikia galimybę bent trumpam atsikvėpti, perleisti dėmesį kitai moteriai ir grįžti prie ramių ir kasdienių darbų. Kita vertus, <…> puikiai suprantu, jog tai atsakomybė dar daugeliui metų į priekį, todėl jaučiu pareigą stengtis ir toliau užsiimti įvairiapusiška kūrybiška ir visuomenine veikla,“ – mintimis apie titulo suteikiamą atsakomybę dalinasi I. Veliutė.

Dėkoja jau septintus metus

Jau septintus metus veiklioms kaunietėms dėkojanti redakcija yra turbūt vieninteliai Kaune pastebintys veiklias moteris ir kasmet aktyviai skleidžiantys žinią apie jų nuveiktus darbus. Tiesa, buvo sulaukta pasiūlymų ir vienytis su kitomis iniciatyvomis rengiant rinkimus, tačiau socialinio projekto organizatoriai šių pasiūlymų atsisakė, nes kol kas tai nėra reikalinga – miestiečiai į renginį įsitraukia vis labiau.

Autoriai: Vilmantas Raupelis, Eitvydas Kinaitis. Nuotrauka priklauso redakcijai„Kauno diena“.

„Ką tik praėjęs finalinis „Metų kaunietės 2018“ renginys redakcijai dar kartą patvirtino, kokią didelę reikšmę ir prasmę turi šie rinkimai <…>. Atsidavimas kitiems (dažnai neskaičiuojant savo laiko), apie kurį pasakoja kiekviena iš finalisčių, įkvepia žmones gyventi prasmingiau, būti jautresniais ir geresniais. Skatinti tokius procesus yra labai geras jausmas,“ – įspūdžiais dalinasi E. Nakutienė, viena iš renginio organizatorių.

Kauniečių favoritės

Dalyves į socialinio projekto „Metų kaunietė“ rinkimus siūlo patys skaitytojai. Pirmajame rinkimų etape redakcija iš pasiūlytų kandidačių atrenka dvidešimt moterų, kurios vėliau balsuojant žmonėms, yra atrenkamos į tolimesnius apdovanojimų etapus. Paskutinį etapą pasiekia finalinis dalyvių šešetas.

Šį skaičių organizatoriai pasirinko neatsitiktinai – šešios raidės sudaro ir miesto pavadinimą, o kiekvienai iš raidžių suteiktas tam tikros savybės (kantrybės, atjautos, unikalumo, nuoseklumo, aukojimosi, stiprybės) simbolis, atspindintis ir finalininkes.

Socialinio projekto „Metų kaunietė“ dalyve gali tapti bet kuri moteris, kilusi arba gyvenanti Kaune, savo darbais garsinanti miestą ar padedanti bendruomenei, pasižyminti aktyvia veikla. Dalyvė neturėtų priklausyti politinei partijai arba pasižymėti tik versle. „Nuolat sulaukiame pasiūlymų įtraukti aukštumas versle pasiekusias kaunietes, tačiau akcentuojame, kad tai nėra apdovanojimai už verslo nuopelnus,“ – sako E. Nakutienė.

 

Autorius
Egle Rytmetyte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Egle Rytmetyte