Mantas Bertulis: „Nėra nieko nuostabiau nei kurti savo miestui ir matyti rezultatą“

Juliaus Balašaičio nuotr.

Jam vos 23 metai ir šiandien jis – Kauno savivaldybės ryšių su visuomene poskyrio vyr. specialistas, projektų „Kitokie pasikalbėjimai“ ir „Kvepia kelionėmis“ autorius ir negana to, šiandien jis jau spėjęs aplankyti 28 valstybes! Jūsų dėmesiui – Mantas Bertulis.

– Visų pirma, kas atviliojo į taip pamiltą Kauną? Kodėl ne Vilnius arba Klaipėda, o Kaunas?
Taip gavosi labai natūraliai – jau mokykloje dirbau krepšinio žurnalistu, todėl Kaune buvo daugiau perspektyvų šioje srityje. O ir Kauno aš iš viso nepažinojau. Galbūt tas irgi traukė labiau.

– Kaip per šiuos metus, kol gyveni Kaune, tavomis akimis pasikeitė miestas?
Aš Kaune dažnai krausčiausi ir visose vietose kuriose gyvenau, mačiau pokyčius – Šančiuose buvo iš esmės sutvarkytas Juozapavičiaus pr., pastatytas naujas tiltas, Fredoje išdygo naujas didžiulis prekybos centras, Senamiestyje vos ne per vieną dieną patiesta nauja Kurpių gatvės danga, sutvarkyti pastatų fasadai, prie pilies žiedo pradėjo dygti nauji pastatai, o gyvenant Vytauto prospekte spėjo atidaryti naują autobusų stotį ir t.t. Miestas kasdien puoselėjamas ir tvarkomas.  Pokyčius dar akyliau pradėjau matyti pradėjęs dirbti Kauno savivaldybėje. Ir iš tiesų daugelio dalykų kauniečiai nepastebi, nes ne viskas yra tik gatvės, fasadai, parkai ir šaligatviai. Yra daug teigiamų pokyčių ir kalbant apie mažiau matomus dalykus, tokius kaip vaikų globa, eismo saugumas, miesto vardo garsinimas, parama gatvės menininkams ir t.t. Kauno pokyčiais nesižavėti neįmanoma.

Aš tikrai jokiu būdu savo gimtojo miesto neišsižadu ir to neketinu daryti, tačiau šiuo metu mano širdis yra Kaune.

– Kaip manai, ką davė Kaunas tokio, ko negalėtų duoti joks kitas miestas?
Žmones. Kaune sutikau begalę nuoširdžių, įdomių, šiltų bei tikrų žmonių, kurių turbūt nebūčiau sutikęs kitur. Man pasisekė, kad visą laiką, kol gyvenau Kaune, mane supo patys geriausi žmonės ir jie yra ta pagrindinė priežastis kodėl aš čia vis dar esu.

– O meilė? Galbūt pirmą meilę taip pat paženklino mylimas miestas?
Mano pirmoji meilė ir buvo Kaunas, o tik po to atsirado merginos (šypsosi), bet taip, Kaune sutikau pirmąją savo merginą bei patyriau kitas gražiausias savo gyvenimo akimirkas.

– Ne tik Kaunas davė tau naujų patirčių, bet ir tu su kaupu atidavei duoklę Kaunui kurdamas įvairius neįtikėtinai sėkmingus projektus. Ar negauni priekaištų, kad visi geri tavo darbai turėtų būti skirti gimtiesiems Šiauliams ir Kaunui per daug pasisekė?
Gaunu priekaištų, kad kartais prisistatau kaip kaunietis, nors esu pragyvenęs čia viso labo tik penkerius metus. Aš tikrai jokiu būdu savo gimtojo miesto neišsižadu ir to neketinu daryti, tačiau šiuo metu mano širdis yra Kaune.

Kiekvieną dieną sprendžiame vis naujas problemas, kuriame komunikacijos strategijas bei dirbame tam, jog kauniečiai jaustųsi laimingi Kaune. Tai yra fantastiškas darbas.

– Sukūrei visų pamiltus projektus „Kitokie pasikalbėjimai“ bei „Kvepia kelionėmis“, dabar dirbi Kauno savivaldybėje. Kokių naujų patirčių atnešė ši veikla?
Nėra nieko nuostabiau kaip kurti savo miestui ir matyti rezultatą. Iš tiesų pradėjęs dirbti Kauno savivaldybėje aš iš naujo įsimylėjau Kauną, nes pamačiau kokie žmonės valdo visus miesto procesus ir kiek jie širdies bei laiko įdeda į tai. Kaunas yra užprogramuotas sėkmei. Galiu tai užtikrinti. Čia pradėjau žiūrėti į miestą daug plačiau nei prieš tai. Kiekvieną dieną sprendžiame vis naujas problemas, kuriame komunikacijos strategijas bei dirbame tam, jog kauniečiai jaustųsi laimingi Kaune. Tai yra fantastiškas darbas.

– Pastaruoju metu Kauno miesto savivaldybė įgyvendino puikias idėjas, tokias kaip vilniečių gimtadienio pasveikinimas Kaune arba Santakos papuošimas M. Leknicko eilėmis. Kokių dar panašių projektų nusimato, ypač kai Kaunas 2022 metais bus Europos kultūros sostine?
Šią savaitę pristatysime naują projektą skatinantį pėsčiųjų saugumą perėjose, taip pat dirbame ties vaikų globos problemos sprendimu, dviračių nuomos populiarinimu Kaune, „Kaunas tvarkosi“ akcija bei dar daugeliu kitų projektų. Veiksmo tikrai bus.

– Koks žmogus, tavo nuomone, šiuo metu geriausiai reprezentuoja Kauną?
Be abejonės – Visvaldas Matijošaitis.

– Kaip manai, ar Kaunas vis dar serga antro miesto sindromu?
Ne, pagaliau Kaunui nusibodo būti tuo mažesniuoju ir silpnuoju broliu šeimoje. Jis vis labiau ir labiau nori nustebinti aplinkinius, padaryti kažką pirmesnis nei vyresnėlis. Ir nori nusimesti tą kvailą pravardę „laikinoji sostinė“. Užteks Kauną pravardžiuoti.

– Jei Kaunas būtų žmogus, koks jis būtų?
Tai būtų jaunas studentas, norintis išaugti iš vyresnio brolio šešėlio, sparčiai kylantis karjeros laiptais, tačiau vis tiek važinėjantis dviračiu Laisvės alėja. Tai būtų žmogus, kuriam su kuklumu nebūtų pakeliui. Kuo toliau, tuo labiau jis pastebi, kad į jį atkreipia dėmesį vis daugiau gražių merginų, nes pagaliau jis išaugo tuos paauglystės spuogus ir tampa panašus į rimtą vaikiną.

Kaunui išties pasisekė, kad tave turi, Mantai! Ačiū už pokalbį.

Autorius
Milda Vibrantyte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Milda Vibrantyte