Maksim Zavadskij: „Kaunas yra mažas, jaukus ir kultūringas miestas“

Kaune gimęs ir KTU studijuojantis magistro laipsnį, 24-rių metų jaunuolis Maksim Zavadskij po pasaulį yra keliavęs nemažai. „Keliaudamas po įvairius pasaulio miestus – visada gali atrasti mažą gabalėlį Kauno“.

Kaune gimęs ir KTU studijuojantis magistro laipsnį, 24-rių metų jaunuolis Maksim Zavadskij po pasaulį yra keliavęs nemažai. Keliaudamas po įvairius pasaulio miestus – visada gali atrasti mažą gabalėlį Kauno“.

Kuo Kaunas yra išskirtinis tavo atžvilgiu?

Putvinskio g. 38 (M.Zavadskij nuotr.)

Kaunas yra kaip pastatas Putvinskio g. 38 – iš paradines puses, kurią mato dauguma turistų, su ekskursija atvažiavusių į Velnių muziejų, tai nieko neišsiskiriantis raudonų plytų pastatas. Bet jei užeiti į pastato kiemą iš Aušros tako puses – atsiveria visas grožis. Vienas dalykas yra atrestauruoti, daugiausiai turistiniai pastatai ir vietos, kurie restauracijos metu dažnai yra praradę dali savo autentikos ir tapę „steriliais“, o visai kitas – vietos, kurios laikui bėgant išliko beveik nepakitusios, ir nors tinkas yra truputi apribėjęs, o grindinys susibangavęs, bet būtent čia galima pajusti tikrąja Kauno atmosfera ir susipažinti su jo istorija. Ir tokiu vietų yra nemažai – Linkuvos dvaras, Kauko laiptai, bet koks kiemas prie Laisves alėjos. Paskutiniu metu Kaunas aktyviai tvarkosi, bet manau jis dar ilgam liks tuo miestu, kuris galėtų pakerėti ne tik oficialiais turistiniais traukos taškais, bet ir tokių užkampių dvasia.

Esi nemažai pakeliavęs po Europą ir ne tik. Ką galima būtų atrasti kitose šalyse panašaus į Kauną?

Mastricho viešojo transporto stotelė (M.Zavadskij nuotr.)

Dažniausiai panašumų galima aptikti detalėse: lentelėse, parkomatuose, atitvaruose ir kitose objektuose, kurių pilna miestuose. Pavyzdžiui, Mastrichte, Nyderlanduose viešojo transporto stotelėse tvarkaraščiai ant stulpų yra tvirtinami viduje permatomų cilindrų, kaip ir Kaune. Tik Mastrichte jie žymiai didesni. Ir atvirkščiai, Kaune galima aptikti kitų miestų detalių – netoli PC Mega esančioje sankryžoje pėsčiųjų šviesoforuose žmogeliukai yra ne kas kita, o žymus Ampelmenai (Ampelmann – red. pastaba) – supratau tai tik kai pats nuvykau į Berlyną.
O kartais eini gatve, ir už posūkio pamatai tokį vaizdą, kad iškart pagalvoji „čia kaip Kaune“.

Keliaudamas ar dažnai pasiilgsti gimtojo Kauno?
Ne veltui sakoma, kad visur gerai, bet namuose geriausia – natūralu pasiilgti tos vietos, kurioje užaugai, prie kurios pripratai ir kurioje turi draugų bei giminių. Nepasakysiu kaip dažnai, bet dėl intensyvios programos maždaug kelionės vidury visada pagalvoju, kad neblogai būtų grįžti bent vienai dienai – man Kaunas asocijuojasi su poilsiu ir ramybė.

Kokios kritikos Kaunas gali sulaukti tavęs
Manau, Kaunui reikėtų daugiau dėmesio skirti viešosioms erdvėms, jų perplanavimui, perstatymui. Parkai Kaune yra ypač blogos būklės, ilgą laika jais niekas nesirūpino – būtų neprošal juose perkloti takus, pasirūpinti augalija, įrengti įdomių traukos objektų, viską gerai apšviesti, padaryti taip, kad žmonėms būtų ten komfortiška bet kuriu paros metu.
Vanduo yra natūrali žmonių traukos zona – daug miestų tai supranta ir stengiasi kuo geriau tas vietas įrengti. Mes galime pasidžiaugti, kad Kaunas įsikūręs dviejų upių santakoje, turime labai daug potencialo, bet kol kas viskas yra labai nykiai ir neįdomiai. Ypač krantinė nuo Akropolio iki Aleksoto tilto – atšilus orams ten išeina pasivaikščioti daug žmonių, bet ten nėra nei vieno suolelio, tik betonas visur.
Dar norėčiau paminėti vieną nemalonią tendenciją – labai gerai, kad apšvietimui pradedami naudoti šiuolaikiški, energija taupantys LED sprendimai, bet dauguma modernių šviestuvų spinduliuoja visai nemalonia, nejaukią, šaltą šviesą. O reikia gi visai nedaug – tik tinkamai parinkti lempų spalvinę temperatūrą.

Kaip Kauną pristatytum kelionėje sutiktiems žmonėms?
Pasakyčiau, kad tai mažas, jaukus ir kultūringas miestas, kurį reikėtų aplankyti nors kartą gyvenime 🙂

Autorius
Marija Jaruseviciute
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Marija Jaruseviciute