LSAR: „Galbūt didesniuose miestuose daugiau snobų, o Kaunas – dar nuoširdus“

LSAR atstovauja alternatyvią muzikos kultūrą, kuri nėra priimtina, suprantama daliai visuomenės. DJ‘us siekia panaikinti alternatyvios muzikos stereotipus ir tokiu būdu eina prieš srovę, bandydamas Kauną padaryti kitokiu.

LSAR atstovauja alternatyvią muzikos kultūrą, kuri nėra priimtina, suprantama daliai visuomenės. DJ‘us siekia panaikinti alternatyvios muzikos stereotipus ir tokiu būdu eina prieš srovę, bandydamas Kauną padaryti kitokiu. Taigi elektroninės muzikos gerbėjai gerai žino „Tarp dviejų aušrų“ komandos narį Šarūną Šimaitį, kuris slepiasi po LSAR pseudonimu ir savo skambėsiais džiugina klausytojų ausis.

– Galbūt galite trumpai prisistatyti.

– Esu Šarūnas, man 27-eri metai. Dirbu naktiniame bare „Lizdas“, programų vadovu, taip pat groju ir domiuosi elektronine muzika.

– Kiek metų jau grojate?

– 7 metus.

– Per 7 metus turbūt teko groti įvairiuose vietose, miestuose. Tai kuo skiriasi kitų miestų, galbūt net šalių, klausytojai nuo kauniečių?

– Kaunas yra mažesnis miestas už Vilnių. Mano nuomone, kuo mažesnis miestas, tuo publika yra mažiau išlepusi, nuoširdesnė ir sugeba viskuo mėgautis, priešingai – didžiuosiuose miestuose. Ten daugiau snobų. Esu matęs panašių pavyzdžių užsienyje. Tarkime, klube groja ištiesų kokybišką, gerą muziką, o publika stoviniuoja su kokteiliais rankuose ir kritikuoja aplinką, atlikėją. Galbūt didesniuose miestuose daugiau snobų, o Kaunas – dar nuoširdus. Kaip sakoma, kaimo žmonės nuoširdūs, paprasti (juokiasi). Gal tai ir yra esminis skirtumas. Nenoriu aišku pasakyti, kad kauniečiai yra provincialai ar panašiai, bet jaučiasi, kad viskas keičiasi ir juda į gerąją pusę. Manau, šiuo atveju provincialumas yra pliusas (juokiasi).

Asmeninė Šarūno Šimaičio nuotrauka

– Ką jums reiškia būti DJ‘umi Kaune?

– Geras klausimas (juokiasi). Pastaruoju metu dažnai prieina žmonės, kurie prisistato ir prisipažįsta, kad klausosi mano muzikos ar ima intervių – man vis dar keista yra visą tai. Aš į viską žiūriu papraščiau. Sunku tą suprasti ir pripažinti, kad tu kuri kažkokią, tarkim, kultūrą.

– Turbūt puikiai žinote, kuo skiriasi Kaunas naktį ir dieną. Kokį Kauną jūs matote naktimis?

– Smagų (juokiasi). Būkime realistais. Naktis tam ir yra, kad žmonės galėtų pabėgti po savaitės darbų, atsigerti, prisigerti, vartoti. Tai yra kiekvieno esminis reikalas ir jį reikėtų gerbti. O žmonės Kaune, kaip ir visame pasaulyje mėgsta linksmints. Galime palyginti situaciją dabar ir prieš kokius aštuonis metus. Tuo metu dauguma buvo marozai, o dabar visi į vieną mišrainę Pavyzdžiui, dabar „Lizde“ gali dažniau pamatyti žmonių, kurie klausosi ne tik elektroninės muzikos ir lankosi įvairiuose klubuose, kuriuose groja ne tik šio stiliaus muziką. Manau, dabar klubuose publika yra įvairesnė. Nebėra tų susiskirstumų. Klube gali sutikti įvairių žmonių, bet tai nėra blogai (šypsosi).

– Nepaslaptis, kad elektroninė muzika nėra priimtina visiems. Ar Kaune yra daug šio stiliaus gerbėjų?

– Aš labai džiaugiuosi, kad pradėjau dirbti „Lizde“. Ten puikiai matosi visi pokyčiai – kaip buvo prieš 6-7 metus ir dabar. Pasikeitė net kartos. Mano karta, dabar – sekanti. Tačiau Kaune tikrai yra elektroninės muzikos gerbėjų. Visada jų ir buvo. Matai, Kaunas yra studentų miestas. Dauguma suvažiuoja iš mažesnių miestų, miestelių. Jie jau turi susiformavusi muzikinį skonį ar stilių mokykloje ir jo laikosi. Jei niekur neišeini ir nuvarai tik į cementofkę ar betanofkę, tai viskas jau yra aišku. Bet jei surandi vietinį draugelį ir jis parodo tau kitokią muzikos kultūrą, tai viskas gali iš esmės pasikeisti. Pažįstų nemažai žmonių, kurie sako wow, atradau elektorinę muziką, pasikeitė mano gyvenimas. Ir tada tu matai, kad ne tik jo požiūris pasikeitė, bet ir aprangos stilius. Trumpai tariant, tai auganti scena ir ji dar auga ir augs.

– Tai tuo, ką turime šiandien Jus džiugina?

– Taip, aš džiaugiuosi. Nors visada gali būti geriau (juokiasi), bet negaliu spjauti į šulinį iš kurio pats geriu (šypsosi). Manau, kad dabar viskas yra taip, kaip ir turi būti. Muzikai visada reikia laiko, kad ji būtų išgirsta ir galėtų augti. Juk ir Romos niekas nepastatė per naktį. Lygiai tas pats ir čia. Reikia laukti ir turėti labai daug kantrybės (šypsosi).

– Tai elektorininės muzikos gerbėjų Kaune kasmet daugėja ar mažėja?

LSAR (dešinėje)(nuotr. iš naktinio klubo „Anna Mesha“ archyvų)

– Daugėja, nors čia labai apgaulinga situacija. Kartais net negali labai daugėti. Kalbant apie Lietuvą, nepaslaptis, kad labai daug žmonių emigruoja ir tai jaučiasi klubinėje scenoje. Šiuo atveju negali sakyti, kad žmonių daugėja, bet procentaliai klausančių – taip. Tačiau čia vėl gi diskutuotina, kokios elektroninės muzikos klausosi – kokybiškos ar ne.

– Ką jūs laikote kokybiška ir nekokybiška muzika?

– Mano nuomone, kokybiška muzika yra ta, kuriai žmogus negaili savo meilės, širdies. Tu tiesiog jauti, kai girdi garsus, kur yra įdėta žmogaus darbo, nuoširdumo ir nėra visiška komercija. Nors yra tikrai gerų išimčių. O nekokybiška – priešingai. Viskas yra dėl pinigų, apie pinigus ar dar kažką. Tokie žmonės gali greitai sukurti hitą. Manau, kad žmogus pats pasirenka ar dirbti nuoširdžiai, ar geriau uždirbti daug pinigų ir tai paversti pragyvenimo šaltiniu. Čia gali smerkti, nesmerkti. Kievienas renkasi pats.

– Galbūt norėtumėte palinkėti ko nors kauniečiams?

– Nebijokite išreikšti savęs ir išbandyti kažką naujo (šypsosi).

 

Autorius
Simona Miliunaite
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Simona Miliunaite