Lietuvos politinio, kultūrinio, ekonominio gyvenimo šaknys – Istorinė LR Prezidentūra

Vertybiškai, ko gero, ne tik kauniečiams, bet ir visai Lietuvai svarbi vieta, primenanti valstybingumo, istorinio ir kultūrinio palikimo svarbą – Istorinė LR Prezidentūra. Kviečiantis muziejus, istorinio pastato kaita, Prezidentūros kiemelio vaidmuo neabejotinai simbolizuoja savitą išskirtinumą Kaune. Apie tai pasakoja Istorinės Prezidentūros edukatorius ir ekskursijų vadovas Gediminas Kasparavičius.

Vertybiškai, ko gero, ne tik kauniečiams, bet ir visai Lietuvai svarbi vieta, primenanti valstybingumo, istorinio ir kultūrinio palikimo svarbą – Istorinė LR Prezidentūra. Kviečiantis muziejus, istorinio pastato kaita, Prezidentūros kiemelio vaidmuo neabejotinai simbolizuoja savitą išskirtinumą Kaune. Apie šio objekto svarbą bei atsiminimus pasakoja Istorinės Prezidentūros edukatorius ir ekskursijų vadovas Gediminas Kasparavičius.

 

Tarpukario laikotarpyje, kada Kaunas yra laikinoji sostinė, šie rūmai buvo bene pats svarbiausias pastatas šalyje. Čia virė politinis, kultūrinis, ekonominis gyvenimas. Tiksliausiai būtų sakyti – sprendėsi.

Gediminas Kasparavičius

 

Reportažą rengė Indrė Lenkaitytė, Reda Rėkutė, Ieva Mockutė, Lauryna Palaitytė

 

Autorius
Indre Lenkaityte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Indre Lenkaityte