Kur dingsta seniausios kauniečių pramogos?

Laisvalaikio centras "Undinė". A. Bielevičiūtės nuotrauka.

Kauno miesto erdvė jau daugelį metų buvo pilna įvairių pastatų „vaiduoklių“. Nors Kauno miesto savivaldybė ir pradėjo naikinti nenaudojamus pastatus, tačiau jų atsiranda vis naujų. Per pastaruosius metus Kaune buvo uždaryta ne viena ilgai mieste gyvavusi pramogų vieta. Kai kurios uždarytos Kauno miesto savivaldybės, kai kurios – privačių įmonių sprendimu. Kauno miestas „apauga“ naujais vaiduokliais, kurie anksčiau buvo Kauno pramogų traukos centrais. Koks likimas ištinka legendinės miesto pramogų vietas ir kodėl joms tenka užverti duris?

Prekyba laimėjo prieš pramogas

Kovo mėnesio pradžioje duris uždarė laisvalaikio centras „Undinė“, kuris savo veiklą vykdė 25 metus ir buvo pirmoji vieta Lietuvoje, kuri gyventojams pasiūlė boulingo pramogą. Vietoje legendinio Kauno pastato atsiras parduotuvė „Lidl“.  2019 metų vasario mėnesį socialiniam tinkle „Facebook“ laisvalaikio centras „Undinė“ jau pradėjo savo atsisveikinimą su lankytojais.

„Manau, kad per didelė erdvė ir per mažas pajamos. Jau seniai pastatą reikia renovuoti, tačiau tikriausiai nėra tokių pajamų tam, todėl liko tik užsidarymo variantas.“ – tokius spėliojimus pateikė lojali laisvalaikio centro lankytoja Emilija Trumpaitė paklausta, kodėl, jos nuomone, užsidaro ši vieta. Daugiau nei pusšimtis kauniečių socialiniame tinkle „Facebook“ išreiškė savo liūdesį dėl šios vietos užsidarymo ir dalinosi savo prisiminimais.

Nostalgija ir prisiminimai neišgelbėjo

Labiausiai kontroversiškomis nuomonėmis dėl savo likimo yra apipinti Vytauto parko atrakcionai. 2018 metų spalio mėnesį Kauno miesto savivaldybė paskelbė, kad pasirinko rekonstruoti Vytauto parką, todėl atrakcionai bus iškelti ir greičiausi nebegražinti, kadangi dauguma jų Vytauto parke stovi nelegaliai. Atrakcionų būklė buvo paskelbta fiziškai susidėvėjusia. Tačiau net ir prieš parko rekonstrukcijos paskelbimą, vasaros laikotarpiu, kuomet atrakcionai būdavo įjungti, lankytojų buvo labai mažai.

Pagal „Rekvizitai.lt“ 2014 metais atrakcionų apyvarta nesiekė 10 tūkstančių eurų. Nors parkas ir atrakcionai Kaune užaugusiems žmonėms kėlė nostalgiją ir gerus prisiminimus, jų neužteko, kad atrakcionai veiktų sėkmingai. Kauno miesto savivaldybė neatskleidė, ką planuoja įrengti Vytauto parke vietoje atrakcionų, tačiau skatino kauniečiams siųsti jiems laišku nurodytu elektroniniu paštu su siūlymais, ką jie ten norėtų pamatyti.

Ko reikia, kad vietos atgimtų?

Kauno kino centras „Romuva“. A. Bielevičiūtės nuotrauka.

Tačiau ne visos vietos, kurios užsidaro ir lieka užsidariusiomis. Kauno kino teatras „Romuva“ dėl atsiradusios konkurencijos mieste buvo uždarytas ne vieneriems metams, tačiau šiuo metu ši vieta vėl yra aktyviai klestanti. Laikinai einanti pareigas „Romuvos“ direktorė Monika Inčerytė teigė, kad šio kino teatro pranašumai nėra infrastruktūra ar techninės galimybės, tačiau aukštas aptarnavimo lygis ir niekur kitur neteikiama programa. M. Inčerytė paklausus apie tai ko reiktų, kad pramogų vietoms Kaune, kad jos galėtų atsigauti ir vėl atsidaryti, ji teigė: „labai svarbu vietai, ar prekės ženklui, turėti savo išskirtinumus ir pranašumus, kad būtų galima konkuruoti su komercinėmis įmonėmis“. „Romuva“ šiuo metu nebėra tradicinė kino teatro erdvė, kadangi jų programoje yra įvairių koncertų, mokymų ir spektaklių.

Nors dalis senųjų pramogų vietų Kaune užsidaro, taip atsitinka ne šiaip sau. Dažniausiai šį žingsnį paskatina žmonių atsiradęs abejingumas. Mažas lankytojų srautas yra pagrindinė daugelio vietų užsidarymo priežastis, todėl neišimtis yra ir šios pramogų vietos. Kad užsidarymas netaptų vienintelis variantas yra būtina tokių senų ir išskirtinių vietų nepamiršti ir jose lankytis. Kauniečiai taip pat yra skatinami Kauno miesto savivaldybės išreikšti savo nuomonę ir leidžia spręsti kai kuriuos klausimus, pavyzdžiui kokius objektus jie norėtų pamatyti po rekonstrukcijos Vytauto parke.

Autorius
Aistė Bielevičiutė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Aistė Bielevičiutė