Kitoks kinas Kaune – Romuvos „pop-up“ kino seansai

Kauno kino centro „Romuva“ lauko kinas. Nuotrauka iš „Romuva“ kino teatro archyvo.

Vasario 8-ąją Kaune vienai savaitei duris atvėrusi naujoviška, moderni kino salė, pristatanti dokumentinį filmą „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“ nepaliko abejingų: žiūrovus pavergė nuoširdumas.
Seniausias Lietuvoje, 2008 m. paskelbtas kultūros paveldu, Kauno kino centras „Romuva“ sukūrė unikalią, meninę erdvę dokumentinio filmo premjerai, kurio kūrybinio darbo trukmė siekia net 14 metų. Ši dokumentinė, europietiška kino šedevro juosta, sukurta ispanų režisieriaus Gustavo Salmerón yra apie moterį, ambicingai siekusią savo trijų svajonių: turėti daug vaikų, beždžionę ir pilį, kurios netikėtai išsipildė – didelė šeima sukurta, beždžionėlė tapo šeimos nariu, o gautas palikimas suteikė galimybę įsigyti išsvajotąją pilį. Retoriniu klausimu „Ar tai yra amžinoji laimė?“ bei charizmatiška šeimos idile filmo juosta užkariauja žiūrovų ir kino kritikų širdis.

Saulėtosios Ispanijos dokumentinio filmo kelionė į Lietuvos kino ekranus
Dokumentinės filmo juostos „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“ kelionė vyko sėkmingai nuo pat pradžių: nominacijos tarptautiniuose festivaliuose, apdovanojimų „Premios Fénix“, „Goja“, „Turia“ skyrimas bei titulo laimėjimas Karlovi Varų festivalyje Čekijoje, kuriame jo peržiūrą stebėjo Kauno kino centro „Romuva“ laikinai direktorės pareigas einanti Monika Inčerytė. Peržiūros rezultatas – dokumentinė kino juosta atkeliavo į Lietuvos kino ekranus.

Šio filmo seansai vyko Laisvės alėjoje (106), šalia Tado Ivanausko muziejaus. Jame buvo suprojektuotas išskirtinis patogumas: energiją, šilumą simbolizuojančios raudonos spalvos sofutės, priešais kurias galima ne tik mėgautis dokumentine filmo premjera, bet taip pat pasirūpinti norimomis mini-baro vaišėmis.
„Daug vaikų, beždžionė ir pilis“ filmas taipogi buvo įtrauktas į Vilniaus kino festivalio „Kino pavasario“ konkursinį repertuarą, kuriame pirmąjį kartą buvo pateiktas Lietuvos publikos vertinimui.

Reklaminis dokumentinio filmo juostos „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“ atvaizdas. Nuotrauka iš „Romuva“ kino teatro archyvo.

„Pop-up“ pobūdžio kino seansai pirmieji Kaune, kuriems negailima gražių žodžių
Susisiekus su Kauno kino centro „Romuva“ kultūrinės veiklos koordinatore Aušra Liaukevičiene – Kazokaite buvo gautas išsamus komentaras apie šią dokumentinę kino juostą. „Šie „pop-up“ kino seansai buvo pirmieji Kaune. Tai kino teatras, sukurtas tik vienam filmui: „Daug vaikų, bezdžionė ir pilis“. Šiems kino seansams kino centro komanda ruošėsi ypatingai anksti, buvo rengiama nemokama šio filmo peržiūra, kuomet žmonės laikinojoje kino salėje „Romuva“ galėjo ne tik pažiūrėti filmą, tačiau ir jį įvertinti. Prieš paskelbiant šiuos „pop-up“ kino seansus buvo aktyviai dirbama su sklaida bei komunikacijos kanalais. Žiūrovus žavėjo netradicinė kino erdvė, patogios sėdimos vietos ir dokumentinio filmo premjera, bei taip pat ankstesnieji kino centro „Romuva“ lauko renginiai šiltuoju sezono metu. Bilietai į šiuos „pop-up“ kino seansus buvo išparduoti labai iš anksto, todėl „pop-up“ kino salė nuolatos buvo pilna smalsių žiūrovų“, – pakomentavo kultūrinės veiklos koordinatorė.

Kino centre „Romuva“ gražių žodžių taip pat negailėjo dokumentinės filmo juostos žiūrovė, atvykusi pasidomėti kino teatro repertuaru. „Ši tarptautinių festivalių apdovanojimų sulaukusi kino juosta parodė išskirtinį dėmesį bei ryšį Lietuvos ir Ispanijos bendradarbiavime kuriant meną. Manau, kad didžioji dauguma žiūrovų buvo sužavėti parengtu siužetu, nes kino seanso baigtį palydėjo audringais aplodismentais, o sukeltos nuoširdžios emocijos išspaudė ašarą ne vienam žiūrovui”, – pasakojo Toma Šitkauskaitė.

Kauno modernizmo architektūros simbolis laukia rekonstruojamų patalpų atidarymo
Prieš dvejus metus uždarytame kino teatre „Romuva“ vis dar vyksta statybos darbai: rekonstrukcijos pabaiga sparčiai artėja, tačiau kino teatro pabaigtuvių dar teks palaukti. Šiuo metu tolimesnių „pop-up“ kino seansų teatras neplanuoja, nes laukia patalpų atidarymo bei sugrįžimo į Laisvės alėją. 2015 metais Kauno miestas buvo įvertintas Europos paveldo ženklu už tarpukario moderniąją architektūrą. Kino teatro pastatas „Romuva“ yra vienas iš reikšmingų šios architektūros simbolių.

Autorius
Monika Mačiulytė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Monika Mačiulytė