Kauno „Vytis“ – Lietuvos futbolo šviesulys

nuotr. lff.lt/Sauliaus Čirbos / Kauno „Vytis“

Pirmąją pavasario dieną Lietuvos futbolo federacijos (LFF) salės futbolo taurės nugalėtojais tapo Kauno „Vyčio“ futbolininkai. Lietuvoje 2020 metais vyks pasaulio salės futbolo čempionatas, o apie šią sporto šaką žino tik nedaugelis.

Verta pradėti nuo to, kad salės futbolas yra žaidžiamas mažesnių išmatavimų uždaroje aikštelėje. Sporto šaka išsivystė Brazilijoje ir Urugvajuje. Šį, komandinį, žaidimą sudaro dvi komandos po 5 žaidėjus (įskaitant vartininką) ir yra žaidžiami 2 kėliniai po 20 minučių. Nuo 1989 m. kas ketverius metus vyksta FIFA organizuojamas pasaulio salės futbolo čempionatas. Svarbus ir kamuolys, kuris lyginant su reguliariu futbolo kamuoliu yra mažesnis ir mažiau šoklus.

Lietuvos salės futbolo čempionas, „Vyčio“ klubo žaidėjas Justinas Zagurskas, sutiko pasidalinti savo įžvalgomis.

Kodėl pasirinkai salės futbolą, o ne lauko?

Salės futbolas dinamiškesnis, daugiau taktinių ir techninių dalykų reikalaujanti sporto šaka, tai mane labiausiai ir sužavėjo. Pats asmeniškai, pasirinkau salės futbolą, nes maniau, kad būtent salės futbole turėsiu daugiau galimybių atsiskleisti. Beje, ši futbolo atmaina buvo ir vaikystėje, bet tai buvo labiau sezoninis dalykas; žiemą vykdavo čempionatai, tad teko ir treniruotis ir žaisti salėje. 2006 m. su savo komanda VJFK „Trakai“ (1995 m. g. vaikai) tapome Lietuvos čempionais. Salės futbolą žaidžiu nuo vaikystės.

Justinas Zagurskas/ Lietuvos mažojo futbolo asociacijos nuotrauka

 

Ar esi patenkintas sudarytomis sąlygomis sportuoti?

Kadangi treniruotės vyksta įvairiose salėse, tad ir ta kokybė yra skirtinga tiek persirengimo kambarių, tiek pačios salės. Šiaip sąlygos yra geros treniruotėms, bet kaip visada norisi dar geresnių.

Ką manai apie užsienyje sudarytas sąlygas šiai sporto šakai? Su kokios šalies komanda galėtum palyginti?

Kadangi praeitą sezoną pačiam teko žaisti MFK „Tatishvili“ Gruzijoje, tad galėčiau teigti, kad „Vyčio“ komandoje sąlygos yra geresnės. Kiek žinau, Lietuva turi labai daug arenų tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir mažesniuose, tik ne visose leidžiamas žaisti salės futbolas. Pagal infrastruktūrą, galėtume būti aukštumose, bet matyt, prioritetai sudėlioti kiek kitaip.

Žinau, jūsų komandoje žaidžia 4 žaidėjai iš užsienio, kaip jiems sekasi adaptuotis Kaune?

Mūsų komandoje žaidžia 4 brazilai ir jiems čia viskas patinka ir tinka. Sąlygos yra tikrai geros ir jie džiaugiasi buvimu Kaune.

Na, o ar pačiam nesinorėtų kiek didesnio žiniasklaidos dėmesio ir šios sporto šakos populiarinimo?

Aišku norėtųsi daugiau dėmesio iš žiniasklaidos apie salės futbolą, juolab, kad šis sportas vis sparčiau populiarėja pasaulyje. Norėtųsi, kad jis populiarėtų ir Lietuvoje, ypač žinant, kad 2020 metais vyks pasaulio salės futbolo čempionatas ne bet kur, o Lietuvoje. Tad manyčiau, kad populiarėjimo reikia jau dabar.

Ką manai apie socialinius projektus, kurių veiklą kuruoja klubas? Ar tai vienas iš būdų populiarinti klubo veiklą?

Taip, neseniai vykome į Kauno Vinco Kudirkos progimnaziją. Penktadienį, kovo 15-tąją, planuojame vykti į Kovo 11- tosios gimnaziją, susitikti su specialiųjų poreikių vaikais. Tokie projektai ne tik populiarina, bet ir skatina buvimą su vaikais.

„Vyčio“ klubo strategas Mindaugas Grigalevičius  patvirtino jaunojo salės futbolininko žodžius. Taip pat pažymėjo, kad jis pats aktyviai organizuoja socialinius projektus ir tuo pačiu metu stengiasi auginti jaunųjų salės futbolininkų kartą.  Įkūrė vaikų ir jaunimo futbolo centrą  „Aleksotas“, įrodydamas, kad darbai apie jį kalba geriau nei žodžiai. M. Grigalevičius taip pat įvardijo susiduriantis su sunkumais, siekiant populiarinti šią sporto šaką Lietuvos mokyklose. Kaip vieną didžiausių problemų paminėjo prastas mokyklų sporto salių sąlygas. Tikisi, kad „Vytis“ savo sportiniais rezultatais ne tik populiarins salės futbolą Kaune, bet ir dar ne kartą garsins Lietuvos vardą pasaulyje.

Autorius
Greta Raštutytė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Greta Raštutytė