Kauno Vinco Kudirkos biblioteka žavi ir jaunimą

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos nuotrauka
Ieškant reikiamos knygos, į Kauno Vinco Kudirkos viešąją biblioteką tenka užsukti daugeliui kauniečių. Tačiau dabar ši biblioteka sulaukia vis daugiau lankytojų, kurie ieško ne tik knygų, bet ir pramogų. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka organizuoja įvairius renginius, pradedant knygų pristatymais, baigiant filmų peržiūromis, kurie sulaukia itin didelio tiek vyresnių, tiek jaunų miestiečių susidomėjimo.
Vieni sėkmingiausių renginių – filmų peržiūros

Ypač daug jaunimo dėmesio patraukia Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje vykstančios filmų peržiūros. Vienas iš sėkmingiausių renginių – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15 dieną, surengta filmo „Pelėdų kalnas“ peržiūra. Socialinio tinklo „Facebook“ Kauno Vinco Kudirkos bibliotekos paskyroje paskelbta, kad renginiu susidomėjusių buvo 1400 žmonių, o mygtuką „dalyvausiu“ paspaudė – 189 žmonės.

Viena iš filmo peržiūros dalyvių, KTDM moksleivė Gerda Savickaitė sakė, kad renginys ją maloniai nustebino: „Mačiau „Facebook“ didelį susidomėjimą tuo renginiu, bet netikėjau, kad tiek ir ateis. Labiausiai buvo keista, kad susirinko tiek jaunimo. Išties, aš labai džiaugiuosi jų vykdoma veikla, man smagu, kad sugeba įtraukti jaunus žmones ir skatina skaityti, mokytis ir domėtis“.

Vinco Kudirkos bibliotekos suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Asta Meiliūnaitė-Gudaitienė filmo „Pelėdų kalnas“ peržiūrą įvardina, kaip vieną labiausiai pasisekusių renginių, tarp kurių yra ir dar vieno lietuviško filmo – „Emilija iš Laisvės alėjos“ peržiūra. Jos teigimu, šių renginių didelę auditorijos dalį sudaro jaunimas. „Daugiausia jaunų žmonių renkasi į filmų peržiūras ir jaunų rašytojų knygų pristatymus“ – teigė pašnekovė.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, filmo „Pelėdų kalnas“ peržiūra. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos nuotrauka

Vinco Kudirkos viešoji biblioteka organizuoja ne tik kultūrinius renginius, bet nepamiršta ir technologinių inovacijų. Šiais metais Girstupio padalinyje pradėjo veikti nauja paslauga – 3D spausdinimas. Tai procesas, kurio metu pasirinktas modelis liejamas iš plastiko. Šia paslauga gali naudotis visi norintys. Taip pat, šiame padalinyje veikia kūrybinės techninės dirbtuvės jaunimui, skirtos atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus bei ugdyti techninius įgūdžius. Dalyviams suteikiama galimybė konstruoti įvairius elektros prietaisus, iš senų įrenginių pagaminti visai naujus produktus ir mokoma, kaip sukurti robotus.

Panašią veiklą vykdo ir JAV biblioteka

Kitose pasaulio šalyse bibliotekos taip pat tampa laisvalaikio praleidimo vietomis. Pavyzdžiui, Bluftono viešoji biblioteka (JAV, Ohajo valstija) organizuoja įvairius renginius, kurie vyksta beveik kasdien. Vienas iš šioje bibliotekoje kiekvieną savaitę vykstančių renginių yra „Karštos arbatos antradienis“, kurio metu Bluftono miesto gyventojai kviečiami apsilankyti bibliotekoje, išgerti puodelį arbatos ir pabendrauti. Bluftono viešojoje bibliotekoje vyksta diskusijos, spektakliai ir netgi įsikuria skulptūrų gamybos dirbtuvėlės skirtos jaunimui.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka yra viena seniausių Lietuvoje – ji įkurta 1925 metais. Šią biblioteką įsteigė pedagogas ir muziejininkas Vincas Ruzgas. Dabar ją sudaro dvidešimt padalinių, kurie yra išsidėstę visame Kauno mieste. Kauno Vinco Kudirkos biblioteka – ne vieną funkciją atliekanti įstaiga, kuri kviečia visus kauniečius ten praleisti savo laisvalaikį bei pasisemti žinių.

Autorius
Diana Ferencaitė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Diana Ferencaitė