Kauno sobore slypi mažai žinomas „Aklųjų muziejus“

Kauno centre esantis soboras po savimi slepia pirmąjį tokį Lietuvoje „Aklųjų muziejų“. Ši lankytina vieta buvo įkurta 2005 metais Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybės. „Tai išskirtinė vieta esanti Kaune, kurią verta aplankyti visiems“, – teigė praeivė Vilma.

Kauno centre esantis soboras po savimi slepia pirmąjį tokį Lietuvoje „Aklųjų muziejų“. Ši lankytina vieta buvo įkurta 2005 metais Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybės. „Tai išskirtinė vieta esanti Kaune, kurią verta aplankyti visiems“, – teigė praeivė Vilma.

Kaune esančioje Kolpingo kolegijoje ekoturizmą studijuojanti Laura Petrauskaitė mano, kad „Aklųjų muziejus“ yra viena įdomiausių Kaune esančių lankytinų vietų. „Studijuojant tenka aplankyti begales lankytinų vietų, tačiau dar nei viena nėra manęs sužavėjusi kaip ši“, – teigė ji.

„Aklųjų muziejuje“ apsilankę žmonės gali išbandyti save, čia naudojami lytėjimo, klausos ir uoslės pojūčiai. Šiame požemyje turistai patiria baimę, adrenalino pojūtį ir nepasitikėjimą savimi. Tai vieta, kuri pareikalauja daug drąsos juk kažkur požemiuose aklinoje tamsoje bandoma rasti kelią. „Ši vieta tikrai kelianti baimę, vaikinas su kuriuo ėjau poroje buvo pasportavęs, didelis, tačiau požemiuose prašėsi grįžti atgal“, – sakė L. Petrauskaitė. Dėl galimų panikos priepuolių muziejaus darbuotojai į požemius žmonės leidžia poromis, taip pasireiškia pasitikėjimas savimi ir drąsa, nes atsiranda poreikis padėti vienas kitam. „Ten būdama jaučiau, kad kolegai baisu, todėl aš turėjau būti drąsi. Manau po viena einant būtų patiriama daugiau baimės nei gerų pojūčių“,– teigė L. Petrauskaitė.

„Aklųjų muziejų“ aplankę žmonės mano, kad tai puiki vieta, kurią privalu aplankyti nors vieną kartą. Apklausti Kaune gyvenantys žmonės teigė, kad nelabai žino apie šį muziejų, bet pasidomėję tikrai aplankys. „Aš kaip tik ir ieškojau naujų nuotykių, kaip puiku, kad jų neteks toli ieškoti“, – džiaugėsi studentė Karolina.
Iš pradžių „Aklųjų muziejus“ buvo skirtas regėjimo negalią turintiems žmonėms. Laikui bėgant pastebėta, kad regintieji patiria daugiau pojūčių, o tuo tarpu neregiai nepatiria nieko išskirtino, todėl šiame muziejuje apsilankę žmonės turi puikią progą pabūti neregio vietoje. „Pabuvojusi šiame muziejuje supratau, kaip sunku žmonėms, kurie nemato ir tikrai pradėjau vertinti tai ką turiu“, – teigė muziejaus lankytoja Liucija.

Šiuo metu muziejus yra laikinai uždarytas renovacijai, Sobore dirbantis asmuo prasitarė, kad remonto darbai vyksta labai lėtai ir nežinia ar bus pabaigti kaip buvo planuota, tai yra balandžio mėnesį.

Daugiau informacijos galite rasti: http://www.way2lithuania.com/lt/keliones-lietuva/akluju-muziejus

Autorius
Erika Venckutė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Erika Venckutė