Kauno mero kėdę užims tas pats asmuo

Kairėje pusėje stovi LR ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, pretenduojantis į prezidento postą, o dešinėje- antrą kartą išrinktas Kauno meru, Visvaldas Matijošaitis. BNS nuotr.

Šių metų kovo trečiąją dieną praūžusiuose ir aktyvų rinkėjų dalyvavimą parodžiusiuose Lietuvos savivaldybių tarybos rinkimuose į dar nespėjusią atvėsti Kauno miesto mero kėdę ir vėl atsisėdo visiems gerai žinomas visuomenės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizatorius ir lyderis Visvaldas Matijošaitis. Šiais metais dirbs kartu su visuomeniniu rinkimų komitetu (VRK) „Vieningas Kaunas“, kuris gavo net 32 mandatus ir varžovams TS-LKD (Tėvynės sąjungai- Lietuvos krikščionių demokratams) paliko vos 8 vietas. Ar šie metai Kauno merui bus ramesni už praėjusius 4?

2019-ieji palankesni už 2015-uosius, tačiau rinkėjai jaučiasi apgauti
Lyginant pirmąją mero kadenciją su antrąja tampa akivaizdus išaugęs kauniečių pasitikėjimas po pirmųjų 4 mero darbo metų Kaune, kadangi šiemet Matijošaitis taryboje turės net 32 mandatus, kai tuo tarpu 2015-aisiais turėjo vos 17-ą. Be to, prieš ketverius metus Visvaldas Matijošaitis su tuo metu buvusiu Kauno miesto meru Andriumi Kupčinsku susikovė ir antrąjame ture. Šiemet antro turo neprireikė – rezultatų baigtis buvo tvirtai suspaustuose, vyriškuose V. Matijošaičio kumščiuose – už jį balsavo beveik aštuoniasdešimt procentų rinkėjų, tuo tarpu stipriausia konkurente laikyta Jurgita Šiugždienė partijos lūkesčių nepateisino ir liko su gautais 12,68 procentais palaikiusiųjų.

Po įvykusių miesto tarybos rinkimų, kai tik pradėjo aiškėti pirmieji rezultatai, žiniasklaidoje išpopuliarėjo straipsniai apie V. Matijošaičio palaikymą Sauliui Skverneliui. Internetinėje erdvėje ėmė mirgėti antraštės su citata iš mero žodžių „Padėsiu bet kuo, kad tik taptų prezidentu“. Po šių straipsnių esančioje komentavimo sekcijoje žmonės išreiškė savo nepasitenkinimą: „Krito akyse meras“, – teigė L. Minelga. Jam antrino kitų komentuotojų palaikomas K. Vasiliausko komentaras – „Jeigu būtų Matijošaitis paskelbęs prieš rinkimus, jog taip darys, tai abejoju ar tiek pat balsų būtų surinkęs“. Tačiau tarp šių ir kitų mero apsisprendimo nepalaikančių komentarų atsiranda žmonių, kurie skatina tokį mero ėjimą ir likusius kandidatus į šalies prezidento postą apmėto kandžiom replikom.

Tarybos atstovų komandoje ne mažai spalvų iš kitų profesijų
Į miesto tarybą pavyko patekti beveik visai V. Matijošaičio numatytai komandai-už sąrašo ribų liko tik 10 žmonių. Pirmąjame penketuke po miesto meru eina du jo sūnūs, Jūratė Norvaišienė, taryboje esanti jau antrąją kadenciją, ir buvęs Visvaldo klasiokas Jonas Audėjaitis.
Pastarosiomis dienomis išplito žinia, jog į tarybą pateko ir profesionalus modelis Rugilė Rukšėnaitė, tad kauniečiai susirūpino, koks miesto įvaizdis susidarys, kai taryboje bus apie politiką mažai nusimanantys ir kitokias profesijas turintys asmenys, tačiau į tokius būgštavimus „Vieningo Kauno“ atstovai atrėžė, jog „Vieningas Kaunas“ yra ne politinė partija, o visuomeninė organizacija, todėl jos dauguma narių nėra politikai ir dirba kitose srityse.

Visuomeninė organizacija sudaryta iš kelių skirtingų universitetų dekanų, dviejų muzikinio teatro vadovų, „Vičiūnų grupės“ administracinio personalo, motociklų sporto federacijos narių, modelių ir kitų skirtingas profesijas turinčių narių. Taip pat ir pats Kauno meras V. Matijošaitis yra baigęs Vilniaus inžinerijos ir statybos institutą (1980m), igijęs inžinieriaus- mechaniko specialybę. Vėliau tarnavęs žmonėms policijoje ir galiausiai tapęs verslininku.

Diskusijas sukėlęs susitikimas su mokytoja
Vos prieš kelias savaites socialiniame tinkle paviešintas V. Matijošaičio ir lietuvių kalbos mokytojos A. Zimnachaitės pokalbio įrašas užvirė daug diskusijų. Įraše aiskiai girdima, kaip Kauno meras skatina Kauno Juozo Urbšio katalikiškoje pagrindinėje mokykloje dirbančią mokytoją palikti savo darbo vietą arba, jo žodžiais tariant „Aš tikrai sugalvosiu taip, kad jūs nedirbtumėt“. Po šiuo garso įrašu pasipylė į dvi priešingas stovyklas susiskirstę visuomenės požiūriai: vieni ir toliau išliko iki galo ištikimais rinkėjais ir smerkdami mokytoją teisino miesto merą, kiti tuo tarpu gynė savo nuomonę tvirtindami, kad V. Matijošaitis yra nekorektiškas akiplėša, kadangi būnant Kauno miesto meru reikia mokėti ne tik išklausyti besiskundžiančiųjų nuomonę, bet ir mokėti savo tvirtą nuomonę išsakyti platesniu (korektiškesniu) žodynu.

Naujienų portalas „15min.lt“ papublikavo straipsnį, kuriame šia tema pasisako V. Matijošaičio atstovas spaudai Tomas Grigalevičius. Paprašytas pakomentuoti šią situaciją teigė, jog įrašas yra metų senumo, o tai kas buvo paviešinta kelioms dienoms likus iki savivaldybių tarybos rinkimų yra tik kontekstas, išimtas iš ilgo pokalbio.

Kaunas ir toliau tvarkosi
Nors kalbos apie V. Matijošaitį tai nurimsta, tai vėl paaštrėja, Kaunas toliau gražina savo aplinką. Todėl dauguma Kauno miesto gyventojų sutinka, kad visai nesvarbu, kas dirba taryboje ar kokį rūstų poelgį, kaip ir su A.Zimnachaite, parodo Visvaldas, svarbiausia kaip keičiasi miestas. Per nustatytą laiką 2019-iesiems metams Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriui buvo pateikti 59 prašymai naujai suremontuoti pastatus ar įrengti pritaikymą neįgaliųjų reikmėms; jau atnaujinti Dainavos, Kalniečių parkai, įrengti dviračių takai. Planuose įtraukti ir kiti parkai bei gatvės, kuriuos ketinama atnaujinti. Be to, pernai metų balandžio 21-ąją kauniečiai buvo kviečiami prisijungti prie pavasarinės aplinkos švarinimo akcijos, tačiau apie šiuos metus informacija kol kas yra nežinoma.

Autorius
Milita Zavedskaitė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Milita Zavedskaitė