Kauno kadetų licėjus – unikali vieta ugdyti jaunąją patriotišką kartą

Nuotrauka Mildos Gudaitytės

2012 metų rugsėjo mėnesį Kaune duris atvėrusi naujai įkurta neeilinio pobūdžio mokykla tapo vienintele švietimo įstaiga ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse suteikiančia pagrindinį išsilavinimą bei papildomas teisės ir karybos kompetencijas, kurias moksleiviai įgyja po pamokų – neformaliojo ugdymo metu.

2012 metų rugsėjo mėnesį Kaune duris atvėrusi naujai įkurta neeilinio pobūdžio mokykla tapo vienintele švietimo įstaiga ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse suteikiančia pagrindinį išsilavinimą bei papildomas teisės ir karybos kompetencijas, kurias moksleiviai įgyja po pamokų – neformaliojo ugdymo metu. Per ketverius metus mokykla išaugo iki Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus ir nė neketina sustoti.

Karinio pobūdžio mokykla buvo jau sena mokyklos įkūrėjo ir jos direktoriaus Viktoro Daunio idėja. Jos įkūrimas į Kauną pritraukia nemažai jaunų žmonių, kurie čia mokytis atvyksta iš visų Lietuvos miestų.

Licėjų globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė kiekvienais metais dalyvauja Kaune vykstančioje iškilmingoje šventėje – naujai priimtų kadetų priesaikoje, paskutinėje iš jų prezidentė teigė, jog moksleiviais didžiuojasi ir mano, kad mokyklą reikėtų plėsti.

Nors ir sulaukianti nemažo politikų susidomėjimo, mokykla nėra labai plačiai žinoma visuomenės tarpe. Dažnas sutiktas kaunietis yra matęs mokyklinio amžiaus jaunimą dėvintį uniformas, tačiau nežino, kad tai yra kasdienė jų mokyklinė apranga.
Kaunas turi kuo didžiuotis, šie jauni, ryžtingi ir patriotiški Lietuvos piliečiai pagaliau turi vietą, kurioje gali stipriai tobulėti ir siekti savo tiksklų.

Autorius
Milda Gudaityte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Milda Gudaityte