Kauno gyvūnų prieglaudų problemos

Iš „VšĮ Penkta koja“ asmeninių archyvų.

Daugelis sutiks su teiginiu, jog keturkojai augintiniai yra geriausi žmonių draugai. Vienam geriausias draugas – šuo, kitam – katė. Tačiau Kauno gyvūnų prieglaudos dažnai susiduria su įvairiomis problemomis.

Daugelis sutiks su teiginiu, jog keturkojai augintiniai yra geriausi žmonių draugai. Vienam geriausias draugas – šuo, kitam – katė. Tačiau Kauno gyvūnų prieglaudos dažnai susiduria su įvairiomis problemomis.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Kauno prieglaudos yra visada užimtos tai neribotas gyvūnų dauginimosi skaičius. Šeimininkai neatsakingi, neprižiūri savo augintinių ir nepastebimai ateina tas laikas, kai reikia ieškoti  naujų namų mažiesiems augintiniams. Jų neradus gyvūnai atiduodami prieglaudoms, – teigia Kauno gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ darbuotojai.

Taip pat žmonėms, o ypač vaikams, patinka mažieji kačiukai ar šuniukai. Vaikai jų užsinori net negalvodami apie rūpinimąsi gyvūnėliu bei augančiomis pareigomis. Vaikams neberūpimi gyvūnai yra perduodami prieglaudoms. Kita priežastis, tai žmonių neatsakingumas išvykstant į užsienį. Žmonės nesivargina ieškoti naujų namų savo augintiniui, o atiduoda į prieglaudas.

Dėl šių priežasčių gyvūnų vis daugėja prieglaudose ir nebėra galimybės pasirūpinti kitais gyvūnais. Norint sumažinti šią situaciją žmonės turėtų atsakingiau žiūrėti į gyvūnų priežiūrą bei rūpinimąsi. Taip pat labiau domėtis gyvūnų priežiūra, ieškoti informacijos, prieš įsigyjant augintinį suprasti, kas laukia bei suvokti, kad šeimininkų gyvenimas pasikeis.

Iš „VšĮ Penkta koja“ asmeninių archyvų.

Kaip teigia „Nuaras“ prieglaudos darbuotojai, gyvūnų padaugėja pavasarį bei rudenį, kai padažnėja dauginimosi skaičius. Patariama gyvūnus saugoti bei prižiūrėti, norint išvengti tokios problemos. Taip pat prieglaudos darbuotojai pataria atsakingiau elgtis su turimais gyvūnais, jų nepaleisti, kad nepasiklystų.

Kita populiari Kauno gyvūnų prieglauda „VšĮ Penkta koja“ atstovai teigia, kad dažniausiai susiduria su tokiomis problemomis kaip neskiepyti gyvūnai, įvairios užkrečiamos ligos bei žmogiškojo kapitalo trūkumas.

Norint sumažinti gyvūnų skaičių prieglaudose reikia pasitelkti šias priemones: gyvūnų kastracija/sterilizacija taip pat visuomenės švietimas apie gyvūnus ir atsakingą auginimą.

Lyginant 2015 ir 2016 metų Kauno gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ statistiką išryškėja, jog kiekvienais metais gyvūnų vis daugėja, tačiau daugėja ir surasti nauji šeimininkai. 2015 iš viso į prieglaudą pateko – 1110 gyvūnų, o 2016 m. – 1983 gyvūnų. 2015 m. surasti nauji šeimininkai – 598 gyvūnams, o 2016 m. – 794 gyvūnams. Eutanazuotų gyvūnų 2016 m. buvo dvigubai daugiau nei 2015 m. Matomi skaičiai tik įrodo, jog gyventojai į augintinių globą žiūri neatsakingai ir tai kiekvienais metais vis auga.

Iš „VšĮ Penkta koja“ asmeninių archyvų.

Atlikta apklausa parodė, kad Kauno gyventojai pastebi daug beglobių gyvūnų mieste (50%), didžioji dalis atsakė, kad dažniausiai pastebi beglobius gyvūnus miegamuosiuose rajonuose, nes žmonės juos maitina, bet nenori priglausti ar nuvežti į gyvūnų prieglaudą. Taip pat dalis Kauno gyventojų noriai padeda prieglaudoms finansiškai ar aprūpina gyvūnus maistu bei dėmesiu.

Prieš įsigydami naują augintinį visada apgalvokite įvairias situacijas, supraskite, kad gyvūnu reikės rūpintis ir jį mylėti. Taip pat ieškokite kuo daugiau informacijos apie norimą veislę prieš įsigyjant gyvūną. Šiais metodais užkirsime kelią beglobių                                                                                                 gyvūnų didėjimui ir taip suteiksime daugiau meilės augintiniams.

 

Autorius
Lauryna Palaityte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Lauryna Palaityte