Kauno Dainavos parkas ruošiasi pavasariui

Kauno gatves užlieja pavasaris – sugrįžtantys paukščiai, besiskleidžiančios gėlės ir žaliuojantys medžiai džiugina šilumos pasiilgusius kauniečius. O kur gi geriau pajusti pavasarišką gamtą laikinojoje sostinėje, jei ne atgyjančiuose parkuose. Kauno miesto savivaldybei vykdant „Kaunas tvarkosi“ programą atnaujinamas ne vienas parkas. Ar naujame sutvarkytame Dainavos parke pavasary kauniečiai galės pasijusti lyg nuostabaus filme?
Po bene dešimtmetį trukusių darbų rudenį kauniečiai buvo kviečiami aplankyti atnaujintą Dainavos parką, o kovo pradžioje pavasarojančiame parke rinkosi varyti „žiemos iš kiemo“. Rekonstrukcijos metu buvo sutvarkyta apleista parko infrastruktūra, iškirsti nepraeinami šabakštynai, atnaujintas apšvietimas ir įrengti poilsiui skirti suoliukai šalia tvenkinio. Naujieji parko takai pritaikyti dviratininkams, riedutininkams ir pėstiesiems.
Nepamiršta ir apie mažuosius parko lankytojus – įrengtos saugios vaikų žaidimų ir sporto aikštelės. Tai vienas iš daugelio Kaune per praėjusius metus sutvarkytų ir atnaujintų parkų kviečiančių kauniečius mėgautis atgimstančia gamta. Nuo sutvarkyto parko atidarymo socialiniuose tinkluose pasigirsta ne tik liaupsių bet ir rimtų nusiskundimų dėl prastai sutvarkyto parko infrastruktūros. Balandžio mėnesį didieji Lietuvos portalai išplatino, pasipiktinimą Facebook platformoje išreiškusios ir nuotraukomis pasidalinusios, kaunietės Kristinos įžvalgomis.
„Ar jums atrodo čia viskas gerai? Gal kol galim pareikšti nuomonę, tai ir reiškime, kad ateityje išvengtume tokių dalykų. Gal visuotinė reakcija visgi kažką gali pakeisti? Parkų atnaujinimo idėja nuostabi. Įrengti vaikams žaidimų aikšteles – puiku. Tik, deja, pagal vaizdą, pamatytą parke – net nežinai, ką galvoti,“ – šalia nuotraukų su apsemta vaikų žaidimų aikštele rašė moteris.
Atrodytų nuostabi vieta visai šeimai pailsėti gamtoje, bet ką apie tai mano patys kauniečiai ir kaip vertina atsinaujinusį parką? Nusprendėme pakalbinti parke sutiktą jauną moterį, dviejų vaikų mamą Jurgą teigia, kad džiaugiasi parku: „ Gyvename visai netoliese, gerai išeiti taip su vaikais pasivaikščioti, dabar dar šalta, bet kai tik atšils vaikų turbūt nuo žaidimų takštelės neatitrauksiu“ – juokiasi Jurga.
Tačiau ne visi džiaugiasi naujai sutvarkytu parku. Taip pat piktinasi parke sutikta senjorų pora.
„Taigi šitiek laiko čia kažką kniso, rausė ir nieko nepadarė. Iškirto visus medžius, krūmus, nepaliko jokios žalumos ir čia jau gražu jiems taip. Būtų palikę kaip yra ir ramu, o dabar,“ – numodamas ranka tikino nuo jaunystės Kaune gyvenantis Arūnas.
Rudenį aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė 15min portalą patikino, kad skirtingose vietose dar vykdomi darbai, ir situacija dėl apsemtų vietų jai žinoma ir tuo jau rūpinamasi.
„Tos vietos bus sutvarkytos per kelias artimiausias savaites. Vandeniui susigėrus į gruntą, bus įrengtas viršutinis žaidimo aikštelių guminės dangos sluoksnis. Ar prireiks papildomų drenažo vamzdžių? Vasarą, net ir per didžiausias liūtis, vanduo anksčiau susigerdavo, tačiau dabar po žiemos (didelis įšalas, vanduo per įšalusią žemę neprasisunkia žemyn) pastebėta, kad keliose konkrečiose vietose reikia papildomo drenažo vamzdžių. Jie ir bus įrengti artimiausiu metu“, – teigė 15min portalui.
Klausimas išlieka, ar atnaujintas Dainavos parkas džiugins kauniečius šį pavasarį, o gal pasikartos rudenį iškilusios problemos. Į šiuos klausimus atsakymo laukti ilgai neteks, atšilus orams ir pavasarius įsibėgėjus atsiskleis kaip atrodys renovuotas Dainavos parkas.

Autorius
Ieva Zinovičiūtė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Ieva Zinovičiūtė