Kauniečiai sako: ,,Kaunas turi kur patobulėti“

Vieni kauniečiai teigia, jog Kaunas – tai inovacijų miestas. Ne vienas džiaugiasi atsiradusiais verslo centrais, restauruotais pastatais, sutvarkytomis gatvėmis. Tuo tarpu kiti yra įsitikinę, jog Kaune stipriai trūksta skaitmeninių inovacijų, kurios matomos tiek Europos didmiesčiuose, tiek ir Lietuvos sostinėje Vilniuje. Taigi kyla klausimas – ar Kauno miestas tikslingai progresuoja, ar visgi yra kur tobulėti?

Kokia kauniečių nuomonė?

Atsakyti šį klausimą geriausiai gali Kauno miesto gyventojai. Taigi, keliems atsitiktiniams kauniečiams uždaviau paprastą klausimą: ,,Ar pastebite Kaune inovacijų?“

,,Kaunas pastaraisiais metais stipriai patobulėjo. Ir tikrai galima matyti, jog bandoma įdiegti tam tikras naujoves. Pavyzdžiui, naudotis Kauno viešuoju transportu dabar paprasčiau, nes atsirado programėlė ,,Žiogas“. Kadangi pats daug naudojuos viešuoju transportu, man ši programėlė labai patogi – galiu pasipildyti savo nuolatinį bilieta keliais paspaudimais ir naudojantis telefonu papažymeti savo kelionę. Aišku, bėda būna tik tuomet, kai telefonas išsikrauna (juokiasi). Bet tai vienintelė skaitmeninė naujovė, kurią pastebėjau. Tikrai manau yra kur patobulėti mūsų miestui“ – pasakojo pašnekovas Justas K.

,,Žiogas“ – inovatyvus būdas keliauti

Pašnekovo Justo K. nuomone, programėlė ,,Žiogas“ yra inovatyvi ir ja gana paprasta naudotis. Tereikia surišti savo elektroninę bankininkystę su programėle ir tuomet galima įsigyti tiek vienkartinį bilietą transportui, tiek nuolatinio naudojimo bilietą, kurį galima papildyti kas mėnesį. Tai lengva ir patogu. Be to, naudojantis šia programėle vis būna taikomos įvairios nuolaidos transportui, o tai padeda vartotojui sutauyti. ,,Žiogas“ yra panašus į viešajam transportui pritaikytas programėles, kurios naudojamos Londone, Paryžiuje ar kituose Europos miestuose.

Programėlė ,,Žiogas“. nuotraukos aut. Goda Gudaitytė

Kauniečiai nori naujovių

Toliau kalbinau Juditą S. Paklausus to paties klausimo, ji atsakė:
,,Man atrodo, kad patys kauniečiai yra gana linkę išbandyti naujoves. Jie labai noriai naudojasi išmaniaisiais telefonais ir programėlėmis tokiom kaip ,,Taxify“, bankinėmis paslaugomis ,,Revoliut“, ar maisto išvežiojimo paslaugomis ,,Wolt“. Taip pat dažnai matau, kaip žmonės nešioja išmanius laikrodžius, bando kitokias naujoves. Susidaro tokia situacija, jog Kauniečiai nori inovacijų, jas mėgsta, tačiau Kaune nėra didelės naujovių pasiūlos. Miestas po truputį žengia link naujovių, nes tam yra paklausa. Tačiau visa tai vyksta labai lėtai, tad Kauną vadinti skaitmeninių inovacijų miestu gal dar kiek per drąsu.“

Pašnekovės Juditos S. nuomone, Kaunui dar trūksta tam tikrų naujovių. Ji pasakojo apie savo patirtį Oslo mieste, Norvegijoje. Pasak pašnekovės, šis miestas yra labai orientuotas į gamtosaugą ir skatina įvairiais būdais gyventojus būti sąmoningais. Pavyzdžiui, Osle yra daugybė stotelių skirtų krauti elektromobiliams. Jos patogios, modernios. Miesto gyventojai dažnai ir renkasi elektrines transporto priemones, nes jomis naudotis yra sukurtos puikios sąlygos. Kaunas šioje srityje atsilieka, kadangi mieste yra vos 16 elektromobilių krovimo stotelių.

Elektromobilių įkrovimo vietos Kaune. nuotrauka iš ,,Google maps“

Kas laukia ateityje?

Kaunas vis auga ir keičiasi į gerą. Su laiku miestas gražėja ir modernėja. Šiuo metu rinka nepristato daug naujovių, bet iš stabilaus ir tvirto progreso inovacijų srityje galima matyti, jog miestas teisingame kelyje. Jauni kūrėjai, menininkai ir inovartoriai padės miestui kilti ir su laiku Kaunas gali tapti vienu inovatyviausių Lietuvos miestų.

Autorius
Goda Gudaitytė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Goda Gudaitytė