Kaunas – teatro lopšys

Kaunas gali didžiuotis ne tik sporto, šokių, maisto pasiekimais, kurie yra gan dideli, bet Kaunas taip pat gali didžiuotis Kauno dramos teatru, kuris daro didelę pažangą ir garsina Kauną bei visą Lietuvą savo įspūdingais spektakliais.

Kaunas gali  didžiuotis ne tik sporto, šokių, maisto pasiekimais, kurie yra gan dideli, bet Kaunas taip pat gali didžiuotis Kauno dramos teatru, kuris daro didelę pažangą ir garsina Kauną bei visą Lietuvą savo įspūdingais spektakliais. Net nesusimąstome, kiek teatras mums paprastiems žmonėms suteikia emocijų, pamokymų, geros nuotaikos. O Kaunas – miestas, kuris atveria savo širdį ir leidžia mėgautis tuo, kas yra tikra ir tai, ką mes mylime. Kalbant apie Kauną ir kuo jis yra kitoks nei kiti miestai, jis iš tikrųjų labai yra susijęs su teatru. Net nebūtume pagalvoję, kad Nacionalinis Kauno dramos teatras (Kauno dramos teatras) – pirmasis profesionalus stacionarus dramos teatras Lietuvoje.

Pradėdami kapstytis po teatro istoriją, pirmiausia apžvelkime, kas yra pats teatras (iš pranc. théâtre; lot. theatrum; gr. théatron vieta, skirta parodymui; v. theasthai pasižiūrėti) meninės išraiškos priemonė, išorinio ir vidinio pasaulio įvykių atvaizdavimas scenoje, dalyvaujant artistams (aktoriams) bei publikai. Jei būtų užduotas klausimas – kas yra teatras, turbūt, kiekvienas atsakytumėme, net nepagalvodami, kad tai spektaklis ar aktoriai vaidinantys tam tikras roles. Ir nesuklystumėm. Bet ar tikrai žinome, kas yra teatras? Kokia teatro istorija? Vienas iš įdomesnių faktų, kad iš pradžių teatrai buvo tik choriniai. Teatras buvo ne pramoga, o šventas reikalas. Šitaip pavyzdžiui atėniečiai pagerbdavo Dionisą. Giedant buvo prašoma dievų malonės. Vėliau šalia choro atsirado ir aktorių teatrai. Taip po truputį teatras žingsnis po žingsnio atsirado visoj Europoj, ir dar po kiek laiko ir mūsų Lietuvoje.

Teatro vadovas ir aktorius Egidijus Stancikas, kuris yra ištikimas Kauno dramos teatrui daugiau nei dvidešimt penkerius metus apie teatrą teigia. „Teatre mes bandome laiką įprasminti. Teatro kūrybai, galvojant apie amžinąsias vertybes, nelabai svarbu tryliktas, septynioliktas ar dvidešimt pirmas amžius. Bet kuriame pasaulio mieste eidamas pro teatrą, visada noriu sulėtinti žingsnį, idant suvokčiau, pajausčiau tą paslaptį, kuria tuo metu alsuoja kūrybingi žmonės, prisidedantys prie to, kas vyksta scenoje. Teatras asmeniškai man yra galimybė kalendoriaus lapeliuose kintantį laiką paversti kiek galima tikresniu, jį kūryba įprasminti.“ Žinoma, kiekvienas iš mūsų galime pasakyti, kad savo gyvenime esame buvę bent penkiuose spektakliuose, su mokykla, tėvais ar artimaisiais. Bet nei vienas net nesusimąstome, kad teatras, tai ne tik vieta kuri linksmina, juokina, tai vieta kur mes galime mokytis, sužinoti ko nors naujo, pajusti. Dabar žmonės bijo jausti, bijo įsileisti į vidų, o teatras tą ir duoda, vietą, kurioje tu gali būti vienas su spektakliu, vienas su jausmais.

Pirmojo teatro Režisierius Juozas Vaičkus, tai įgyvendino ir tikrai sėkmingai. Nes jo dėka teatras pradėjo augti, tobulėti, klestėti. Su metais keitėsi ir režisieriai, ir aktoriai, ir spektakliai, buvo daug pakilimų, bet buvo ir daug nuosmukių. Pats kaip Kauno dramos teatras, suvaidino tikrai daug įvairiausių spektaklių, pjesių, gavo tikrai daug apdovanojimų. „Drąsiai teigiu ir liudiju, kad mūsų teatre visada dirbo ypatingos šviesos talentingiausi kūrėjai. Jų energija ir leido teatrui visada būti inovatyviam, visose srityse stovėti pirmose linijose, kalbėti ir savotiškai diktuoti daugelį dalykų žmonėms, kurie sekė teatro gyvenimą, buvo kartu su juo auganti visuomenė.” E. Stancikas.

Kauno dramos teatras yra

išskirtinis ir Kaunas kaip miestas, kaip kultūros sostinė tikrai turi kuo didžiuotis.

organizatorių nuotrauka.

Autorius
Goda Bagdonaite
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Goda Bagdonaite