Kaunas, studentų atvykusių iš mažų Lietuvos miestelių, lūpomis

Skirtingai nei kaimo vietovėse, dideliame mieste apstu kultūrinių renginių bei aktyvių pramogų, kuriuose noriai dalyvauja studentai. Tačiau kartais išankstinė nuomonė, kuri nėra palanki – riboja ir suvaržo galimybes. Ką laisvalaikiu Kaune veikia studentai, kurie studijuoti atvykę iš mažų miestelių?

Vieniems Kaunas – galimybių miestas, kitiems – vieta, kurioje nedrąsu išeiti iš namų. Kokias, laikinosios sostinės galimybes išnaudoja dalis studentų ir kodėl likę baiminasi peržengti namų slenkstį?

Įvairūs kultūriniai renginiai

Skirtingai nei kaimo vietovėse, dideliame mieste apstu kultūrinių renginių, kuriuose noriai dalyvauja studentai. Iš Dusetų kilusi, VDU trečio kurso studentė Laura – nepraleidžia progos apsilankyti meno parodose bei universiteto rengiamuose renginiuose: „Vienas iš atsipalaidavimo būdų, man, yra ėjimas į meno parodas. Džiaugiuosi, kad dabar tai galiu daryti dažniau. Miestelis iš kurio aš atvykau, taip pat pasižymi kultūra, garsiais menininkais, tačiau čia, Kaune, vyrauja įvairovė ir didesnis pasirinkimas.“ Studentė pabrėžia jog jos pasirinktas universitetas, taip pat yra durys į kultūrą: „Universitetas, kuriame studijuoju, turi didžiąją salę, kuri yra viena iš Kauno kultūrinių erdvių, todėl toli eiti nereikia, jeigu noriu kažką nuveikti. Ten vyksta bene didžiausi miesto renginiai, tokie kaip „Modernaus šokio festivalis“, „Kaunas Jazz“ – juose mielai dalyvauju. Taip pat vyksta įvairūs koncertai, įdomios paskaitos su garsiais žmonėmis, kurių taip pat stengiuosi nepraleisti.“

Miesto pramogos

Kaip ir kiekvienas didelis miestas, Kaunas traukia žmones siūlomų pramogų gausa: „Savo laisvalaikį mėgstu leisti aktyviai. Gyvendama antrus metus Kaune, jau išbandžiau tokias pramogas, kaip galvosūkių ir užduočių kambarys, plaukiojau jachta nuostabiose Kauno mariose, ne kartą lankiausi zoologijos sode. Dažnai vakarus leidžiu kavinėse su draugais, nes visgi man tai tikra naujovė, kurios nėra mano gimtajame miestelyje. Yra dar tikrai daug vietų į kurias planuoju nuvykti ir gerai praleisti laiką.“ – su malonumu pasakoja antro kurso VDU studentė Kamilė, kurios gimtieji namai Sadūnų kaime.

Baugina senasis Kauno įvaizdis

Kauno informacinių technologijų mokyklos mokinę Justiną, gąsdina senasis Kauno įvaizdis, todėl mokinė laisvą laiką mieliau leidžia gimtinėje – Užtiltėje. „Kaune gyvenu jau antrus metus, tačiau esant galimybei, savaitgaliais grįžtu į tėvų namus… Mano akimis Kaunas – nusikaltimų, taip vadinamų „marozų“ (piktybiškas, sportiškai apsirengęs asmuo ieškantis problemų ten kur jų nėra – aut. pastaba) miestas. Tos visos gaujos senesniais laikais, gal ir dabar jų yra? Daug knygų esu skaičiusi apie tai, todėl į Kauną mokytis važiavau jau su išankstiniu nusistatymu. Ne kartą esu mačiusi viešajame transporte, dienos metu, apsvaigusius nuo alkoholio keleivius, kurie nemandagiai ir netgi bauginančiai elgiasi su kitais keleiviais. Ką jau kalbėti apie naktinį gyvenimą, kai beveik po kiekvieno savaitgalio skaitau straipsnius kaip kažkas susimušė, ar kažką papjovė.“

Gyvenimas mieste leidžia plėsti savo akiratį, mokytis, augti bei veikti. Visgi nebūna tik gerosios pusės, yra ir blogoji – didesnis nusikalstamumas, kuris, kaip matome, apriboja miesto suteiktas galimybes.

 

 

Autorius
Gintare Ruzgaite
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Gintare Ruzgaite