Kaunas renka naują prezidentą: ką ir kodėl palaiko kauniečiai?

15min koliažas / Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Saulius Skvernelis. Kandidatai į prezidento sostą.

Į Lietuvą atkeliauja įsimintinas įvykis – Prezidento rinkimai. Jie vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Šiuo metu apie savo ketinimus kandidatuoti 2019 m. Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose yra pranešę penkiolika galimų kandidatų. Į  titulą kandidatuoja, 11 visuomenei gerai žinomų politikos veikėjų: Vytenis Povilas Andriukaitis, Petras Auštrevičius, Arvydas Juozaitis, Petras Gražulis, Valentinas Mazuronis, Gitanas Nausėda, Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis, Saulius Skvernelis, Ingrida Šimonytė ir Valdemaras Tomaševskis. Likę 4  kandidatai yra mažiau žinomi tačiau vienodai stiprūs: Kazimieras Juraitis, Alfonsas Butė, Tomas Šimaitis ir Vitas Gudiškis.

Susipažinus su kandidatais iškart norisi sužinoti, kuris turi daugiausiai žmonių simpatijų, tačiau atsakymas bus paskleistas tik gegužės 12d. na o šiandien galite sužinoti laikinosios sostinės-Kauno gyventojų nuomonę, kuris vis gi yra labiausiai nusipelnęs ir geriausiai tinkantis kandidatas valdyti mūsų šalį. Kauniečiams buvo užduoti keli paprasti klausimai: Už ką? Ir kodėl? Keista, tačiau dažnas atsakymas prasidėdavo „o iš ko rinktis? Aj ten Gražulis ir Skvernelis yra ane?“  Sulaukus tokių atsakymų buvo nuspręsta sudaryti apklausą raštu ir paplatinti ją „Facebook“ portale „Kas vyksta Kaune“ grupėje. Rezultatai buvo stebinantys, ir kad ir kaip būtų keista, pirmosiose vietose buvo ne Gražulio ar Skvernelio pavardės.

Sudarytoje apklausoje dalyvavo, net 152 kauniečiai. Jų buvo klausiama, ar balsuos, ir kam planuoją savo balsą atiduoti, taip pat, trumpai paaiškinti būtent kodėl taip pasirinko. Gautuose rezultatuose žymiai išsiskiria 3 pasirinkimai. Iš šių  pasirinkimų vienas buvo „NEBALSUOSIU“. Tai rodo, kad daugiau nei 20% apklaustųjų visiškai nesiruošia balsuoti, o trumpuose paaiškinimuose daugelis paminėjo, jog jų balsas nieko nereiškia, dėl to net negaiš savo laiko prezidento rinkimuose. Atsižvelgiant į gautus rezultatus matome didelę visuomeninę problemą – blėstantis patriotiškumas. Esant Lietuvos piliečiu balsuoti yra piliečio pareiga, tačiau šiais laikais daugelis tai yra užmiršęs. O galbūt valstybė užmiršo kaip skatinti ir motyvuoti piliečius įsitraukti į tautinę veiklą?

Apklausos rezultatuose taip pat varžėsi 2 lyderiai, kurie yra stiprus kandidatai į Lietuvos prezidento sostą. Vienas iš jų yra Gitanas Nausėda. Apklausoje už jį balsavo daugiau, nei 25% kauniečių, o atsakyme, kodėl pasirinko būtent šį kandidatą, daugelis išsireiškia: „tai naujas politikas galbūt atneš permainų“ na ir dažniausias pasitaikęs komentaras „ todėl, kad jis neabejingas krepšiniui“. Tai skamba šiek tiek juokingai, jog prezidentas renkamas dėl savo simpatijų, kažkokiam sportui tačiau ne veltui Lietuva laikoma krepšinio šalimi. Kad ir kaip nepolitiškai bei lengvabūdiškai tai skamba, tačiau G. Nausėda už savo patriotizmą Lietuvos krepšininkams gauna didelį pliusą ir didelį kiekį balsų. Galbūt tai ir yra vienas iš kandidato kozerių, kaip pavergti lietuvių širdis.

            Na ir apklausos laimėtojas, kuris surinko daugiau nei 40% Kauno gyventojų balsų yra Ingrida Šimonytė. Politologė Ainė Ramonaitė BNS sakė : „Kad p. Šimonytės sėkmę renkant parašus galėjo lemti gausi politikės šalininkų, aktyviai raginusių ją dalyvauti rinkimuose, parama“ Tik paskelbus apklausą, po ja atsirado komentarų, kuriuose žmonės komentavo jog tik I. Šimonytė tinka atstovauti Lietuvą visoje užsienio politikoje. Na ir komentarų, kodėl balsuoja būtent už šią kandidatę tikrai netrūko. Daugelis minėjo , kad ji bus puiki prezidentė, nes yra ekonomistė, kiti jog tiesiog atitinka jų vertybes bei idealus.

Kauniečių balsavimo rezultatai. Apklausą atliko 152 žmonės.

Iš gautų rezultatų įžvelgiame kylančius lyderius, ir stipriausius kandidatus į Lietuvos prezidento titulą. Tačiau tai yra tik maža dalis kauniečių, kurie nebijo reikšti nuomonę ir atiduoti savo balsą. Taip pat, galime įžvelgti stiprią problemą vyraujančią mūsų valstybėje – abejingumas. Nebūkime abejingi ir atlikime savo pareigą balsuoti, juk tai priklauso nuo mūsų!

Autorius
Gabija Lankelyte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Gabija Lankelyte