Kaunas – neatskleistų paslapčių miestas

Intelektuali pramoga, sulaukusi pripažinimo ir susidomėjimo ne tik užsienyje, bet ir kai kuriuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bando užkariauti ir kauniečių širdis.

Galvosūkių kambariai Lietuvoje pradėjo kurtis vos prieš pustrečių metų, tačiau kai kuriems jau tapo savotiška liga, siekiant „išspręsti“ kuo daugiau ir kuo įdomesnių kambarių paslapčių kylant jų sudėtingumo lygiais. Tiesa, tokių fanatikų yra tik labai nedidelė dalis, visiems kitiems, be abejonės įskaitant ir kauniečius – tai žinoma, tačiau kažkodėl nedominanti intelektuali pramoga.

Didelės kainos ir liūdna statistika

Nors Kaunas yra antrasis miestas pagal jame įsikūrusių pabėgimo kambarių skaičių Lietuvoje ir galinčių pasiūlyti įvairiausių šios pramogos variantų net išrankiausiems klientams, tačiau Kauno gyventojai kol kas į šią pramogą žiūri skeptiškai. Socialiniame tinkle Facebook atlikus trumpą apklausą, kurią užpildė 90 respondentu, paaiškėjo, kad tik 15% apklaustųjų savo laisvalaikio praleidimui bent kartą buvo pasirinkę šią pramogą, o tų, kurie po pirmojo apsilankymo buvo labai sudominti ir vėl sugrįžo – vos 7%.

Pakalbinus šiuo metu tris pabėgimo kambarius turinčios įmonės administratorę, ši patvirtino, kad neretai susidomėjusių jų siūlomais pabėgimo kambariais būna vos keletas per savaitę, todėl išsilaikyti versle yra sudėtinga – „Kainuoja patalpų nuoma, atlyginimai darbuotojams už valymus ir kambarių paruošimą, priėmimus, elektrą… O dar norisi ir visada kambarį pakeisti, atnaujinti, kad žmonės eitų ir susidomėtų net tie kurie jau buvo apsilankę. Nežinau kodėl taip yra, gal kauniečiai dar nesubrendę tokioms pramogoms, gal bijo pasirodyti kvailais nepavykus išeiti iš kambario.“

Tiesa, apklaustieji turėjo šiek tiek kitokią versiją pasiteisinimui kodėl vis dar neišbandė šios pramogos. Dažniausiai to priežastimi buvo nurodoma didelė galvosūkių kambarių kaina, kuri svyruoja nuo 30 iki 50 eurų 2-8 asmenų komandai. Tokia suma savo kuriamą pramogą įkainojo pirmieji tokios pramogos kūrėjai Lietuvoje dar 2015 metais, ir ji iki šiol keitėsi nežymiai, tačiau atsižvelgiant į tai, kad pabėgimo kambariai Vakarų pasaulyje, kuriame gyventojų pajamos yra didesnės kainuoja beveik tiek pat kiek ir Lietuvoje, kainos klausimas tampa tikrai aktualus. Taip pat, kaip kliūtį kauniečiai nurodė ir tai, kad sunku surinkti bendraminčių komandą, kurie norėtų išbandyti šią pramogą.

Adrenalinas ir linksma proto mankšta

Nepaisant nedidelio galvosūkių kambarių populiarumo, jų kuriasi vis daugiau. Tai puiki pramoga draugų kompanijai, šeimai ar darbo kolektyvui, norintiems ištrūkti iš kasdienybės ir pajusti šiek tiek adrenalino. Pramogos metu galėsite įsikūnyti į skirtingus personažus, siekiančius iš kambario pasprukti greičiau nei per valandą. O tai – tikras iššūkis, nes susidursite su įvairiausiais sunkumais Egipto piramidėse ar sudužusiame piratų laive, jusite šiurpuliukus psichopato, mafijos kambaryje ir abstulbsite nuo įspūdingų išradimų Einšteino bei Leonardo Da Vinčio kambariuose. Mėgstantiems šnipų filmus ar visuomet svajojusiems bent trumpam tapti slaptaisiais agentais taip pat bus suteikta ši galimybė. O gal jums labiau patinka teatras ir pasakos? Tokiems kauniečiams taip pat bus veiklos.

Įrenginėdami galvosūkių kambarius, kūrėjai nepamiršo ir mažųjų lankytojų. Kad paįvairintų jų gimtadienius ir šventes, sukūrė galimybę ne tik smagiai suvalgyti tortuką poilsio kambaryje, tačiau ir pasinerti į linksmą Hario Poterio, piratų, vaiduoklių, vampyrų ar mumijų pasaulį spręndžiant kambario paslaptis. Pojūčius sustiprina ir tai, kad mažieji perrengiami įvairiais kostiumais ir net padažomi, kad būtų kuo panašesni į norimą personažą.

Šventes paslapčių kambariuose kitaip atšvęsti gali ne tik mažieji. Tai puiki išeitis jei artėja jūsų draugų mergvakariai ar bernvakariai, o bučinukų rinkimas gatvėje iš nepažįstamų žmonių ar pasisėdėjimas bare jums skamba nuvalkiotai ir banaliai. Ši pramoga bus ne mažiau linksma ir įdomi, o pamergėms ir pabroliams nereikės mąstyti kuo užimti jaunuosius – tuo pasirūpins kambario kūrėjai.

Nors statistika liūdnoka, ir net ketvirtadalis apklaustųjų išvis nebuvo nieko girdėję apie pabėgimo kambarius, tačiau pasak tų, kurie jau naudojosi šia pramoga – apsilankyti tikrai verta. Šiuo metu Kaune įsikūrę 27 galvosūkių kambariai, kurie neabejotinai yra labai skirtingi savo dydžiu, pateikiamomis užduotimis bei sudėtingumu, ir galintys pasiūlyti skirtingus potyrius jūsų kompanijai.

Autorius
Greta Simaityte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Greta Simaityte