Kaunas kitaip: tikinčio jaunimo kultūra

Jaunimo susitikimas (Jaunimo centro archyvo nuotrauka)

Šiandien pasaulis, kuriame gyvename, darosi vis labiau sekuliarus. Vyrauja nuomonė, kad Dievas, Bažnyčia ir tikėjimas yra vis labiau apleidžiami, o tuo vis dar užsiima tik močiutė ir jos kaimynė iš viršutinio buto. Kviečiu į kelionę po Kauną, kuri parodys, kad Bažnyčia nėra tik močiučių tvirtovė, dvelkianti eglišakių aromatu.

Šiandien pasaulis, kuriame gyvename, darosi vis labiau sekuliarus. Vyrauja nuomonė, kad Dievas, Bažnyčia ir tikėjimas yra vis labiau apleidžiami, o tuo vis dar užsiima tik močiutė ir jos kaimynė iš viršutinio buto. Kviečiu į kelionę po Kauną, kuri parodys, kad Bažnyčia nėra tik močiučių tvirtovė, dvelkianti eglišakių aromatu.

Kaunas liudija, kad tikėjimas vis dar gyvas ir tikrai nėra mūsų visuomenę apleidžiantis reiškinys. Jei nuvilia šiuolaikinės visuomenės deklaruojamos idėjos ir norisi atrasti kažką kitokio – Kaunas turi ką pasiūlyti.

Kauną iš kitų Lietuvos miestų išskiria tai, jog tik čia yra įsikūręs Katalikų teologijos fakultetas. Galima sakyti, kad tai yra Lietuvos teologijos lopšys, kuriame gimsta Lietuvos Bažnyčios viltis.
Turbūt ne visi žino, kad jų rajono parapijoje verda intensyvus gyvenimas. Ne tik vyksta vestuvės, krikštynos ar šv. Mišios, bet taip pat daug visuomeninės veiklos. Remiantis Kauno Arkivyskupijos duomenimis, beveik visos Kauno parapijos turi aktyvias jaunimo grupes, kuriose renkasi įvairaus amžiaus jaunimas, jie kelia klausimus, ieško atsakymų, siekia atrasti save ir Dievą.

Tačiau veiksmas vyksta ne tik parapijose. Dažnai praeidami pro Kauno Arkikatedrą nežinome, kad jos pašonėje yra įsikūręs Jono Pauliaus II Piligrimų centras. Bendruomenės branduolį čia sudaro jaunimas. Šie žmonės du kartus per savaitę – antradienį ir ketvirtadienį, susirenka melstis, džiaugtis bendryste. Piligrimų centras taip pat organizuoja įvairias piligrimines keliones, savaitgalius skirtus tiek jaunam, tiek ir vyresniam žmogui. Vienas populiariausių jaunimo tarpe Piligrimų centro maršrutų veda į Taize kaimelį Prancūzijoje.

Jaunimo susitikimas (Jaunimo centro archyvo nuotrauka)

Čia pat, Vilniaus gatvėje, galime užsukti į Kauno Arkivyskupijos Jaunimo centrą (toliau KAJC). Užsukus čia įprasta išgerti arbatos, pagvildenti vieną kitą egzistencinį klausimą ir jungtis į įvairiausio pobūdžio renginius. Pirmadienio vakarais čia vyksta paskaitų ciklas „Gilyn“, kurį vedą VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytojai. Renginys padeda neplaukti tikėjimo paviršiumi, bet gilintis į Bažnyčios mokymą. Paskutiniais mėnesio antradieniais čia vyksta įvairūs teminiai vakarai. Nuo kūrybos vakaro ir diskotekos iki orientacinių varžybų ir dirbtuvėlių. Trečiadieniais 17 valandą čia susirenka jauni žmonės iš Kauno melstis rožinį ir kartą per mėnesį švenčia šv. Mišias. Kas antrą penktadienį KAJC vyksta „Atsipūsk! Juk penktadienis“ popietės, kurių metu žaidžiami stalo žaidimai, žiūrimi filmai, kepami pyragai. Veiklos pritraukia daug jaunimo ir yra gera vieta pažinti skirtingus žmones.

KAJC darbuotoja Miglė Pečiulytė paprašyta pasidalinti ką jai reiškia čia dirbti sako:

Miglė Pečiulytė (Jaunimo centro archyvo nuotrauka)

„Šį darbą pavadinčiau galimybe drąsiai svajoti ir matyti kaip šios svajonės pildosi. Ir ne tik tavo ar kolegų, bet ir kitų jaunų žmonių, kurie pas mus ateina. Tai vieta, kurioje tavo talentai tampa pastebėti ir svajonės tampa kūnu“, – sako jau antrus metus čia dirbanti Miglė.
Be viso to, Kauno Arkivyskupijos kurija organizuoja „Šlovinimo vakarus“, kurie vyksta kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį. Šiuose vakaruose giedamos giesmės Dievui. Tai leidžia patirti ypatinga santykį su kūrėju ir visa Bažnyčia. Taip pat Kauno Arkivyskupijos kurija rengia neįprasto formato susitikimus

„Kunigai kavinėse“, kuomet dvasininkas ateina kalbėti aktualia tema į jaunimo pamėgtas kavines. Taip pat ši organizacija už kasmetinį renginį Valentino dienos proga „Valentino diena kitaip”. Iš renginio Arkivyskupijos salėje tai išaugo į didžiulę šventę „Žalgirio arenoje”. Šio renginio metu ne tik groja žymus Lietuvos atlikėjai, tačiau taip pat kalba dvasininkai, įvairių patirčių turėję žmonės, kurie trokšta liudyti savo tikėjimą. Šiuolaikinės kultūros kontekste verta pasižvalgyti po šia, kiek kitokią Kauno pusę.

Autorius
Domas Antanas Raizys
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Domas Antanas Raizys