„Kaunas 2022“ kuria aktyvaus ir šiuolaikiško miesto įvaizdį

„Kaunas 2022“ biuras. Nuotraukos autorė Diana Gružinskaitė.

„Iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. Toks yra mūsų šūkis, todėl manau, kad jis geriausiai atspindi šio projekto idėją“, – teigia „Kaunas 2022“ komunikacijos vadovas Dalius Drevinskas. Šiuolaikiškas miestas, pilnas kultūros su aktyviais ir pilietiškais gyventojais – tokia yra projekto komandos vizija. Į kelionę iš laikinosios sostinės į naują Kauno įvaizdį, kviečiami prisijungti visi aktyvūs miestiečiai ir Kauno rajono gyventojai.

Apie Kauną kalba ir už Lietuvos ribų

2017-ųjų metų pradžioje, kauniečius nudžiugino puiki žinia – jų miestas tapo „Europos kultūros sostinė 2022”. Po garbingo titulo paskelbimo, komandos nariai nieko nelaukė ir kibo į darbus. Nors projektas gyvuoja dar tik du metus, tačiau piliečiai jau spėjo įsitraukti į „Kaunas 2022” organizuojamus renginius, įdomius mokymus bei seminarus. Projekto darbuotojai aktyviai kviečia miesto gyventojus prisijungti prie vykstančių veiklų ir skatina jų pilietiškumą.

D. Drevinskas paminėjo, kad kauniečių kūrybiškumas ir vieningumas jam įsiminė praeitų metų liepos 14-tą dieną, vykusiame „Netikėtumų festivalyje“. Renginio nariai vieningai kopė į Kaunui istoriškai svarbų Parodos kalną, kokiu nors savo išrastu fluksišku būdu. Festivalio metu piliečiai nestokojo išmonės: aktyvistai pasipuošė įvairiausiai kostiumais, dalyvavo ir žmonių augintiniai bei buvo pasirūpinta vaišėmis. „Tokių renginių ir kito kultūrinio veiksmo dėka tikimės, kad Kaunas nebebus tapatinamas vien su nostalgiškais laikinosios sostinės laikais – rasis naujas miesto pasakojimas”, – akcentavo D. Drevinskas kalbėdamas apie išskirtinius jų projekto renginius.

„Kaunas 2022” komunikacijos vadovas paminėjo, kad jų komanda siekia kalbėti apie Kauną ir už Lietuvos ribų. Visai neseniai miestas susidomėjimo sulaukė Japonijoje vykstančioje parodoje „Lithuania: Creative & Contemporary“ (Liet. k. „Kūrybiška ir šiuolaikiška Lietuva“), kurioje buvo pristatomas mūsų valstybės įvaizdis bei tradicijos. Tekančios saulės šalies atstovai, nestokojo gražių žodžių mūsų gimtinei, o projekto komanda neslepia, kad bendradarbiavimo ryšys tarp Lietuvos ir Japonijos per pastaruosius metus sustiprėjo. „Kaunas 2022“ tikisi, kad neseniai užsimezgusi draugystė su Japonijos kultūros sektoriaus atstovais, gali nulemti jų viešnagę mūsų šalyje 2022-aisiais metais ir jie galės labiau susipažinti su Lietuvos kultūra.

Dalius Drevinskas „Kaunas 2022“komunikacijos vadovas. Nuotraukos autorė Diana Gružinskaitė.

Apie projektą žino du trečdaliai kauniečių

D. Drevinskas tikina, kad „Kaunas 2022” projekto darbuotojai jaučia didelį kauniečių palaikymą, tačiau kartais neapsieinama ir be kritikos, kuri pasak jo, simbolizuoja sveikos bendruomenės bruožą bei skatina tobulėti. Organizacijos aktyvistai atskleidė, kad metų sandaroje buvo atliktas sociologinis tyrimas, kuris parodė, jog apie projektą žino du trečdaliai Kauno gyventojų. Dėl atlikto tyrimo rezultatų, komanda neslepia džiaugsmo, mat iki 2022-ųjų metų liko nemažai laiko, todėl organizatoriai tikisi, kad į aktyvią miesto veiklą pavyks pritraukti kone visus Kauno gyventojus.
Vytauto Didžiojo universiteto viešosios komunikacijos studijų programos trečio kurso studentė Emilija Voverytė, taip pat pasidalino mintimis apie „Kaunas 2022“ vykdomą veiklą: „Kadangi pati esu kaunietė, dažnai stebiu ir dalyvauju šio projekto organizuojamuose renginiuose. Džiaugiuosi miesto permainomis ir vykdoma iniciatyva, nes mano manymu, tokios veiklos prikelia Kauną iš kultūrinio snaudulio į kurį miestas buvo įnikęs“.

Miesto gyventojai kviečiami prisijungti ir realizuoti savo sumanymus

Į kelionę iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę, kviečiami prisijungti visi kūrybiški, aktyvūs, kultūrinai veiklai neabejingi bei Kauną mylintys žmonės. Prie savanorių gali prisijungti įvairaus amžiaus piliečiai, norintys įgauti patirties, realizuoti savo sumanymus ir prisidėti prie Kauno miesto tobulinimo. Šiuo metu atnaujinama savanorių programa žada dar daugiau galimybių ir veiklos, kuri suteiks įdomių įspūdžių bei nepamirštamos patirties. Daugiau informacijos: https://kaunas2022.eu/  

 

Autorius
Diana Gružinskaitė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Diana Gružinskaitė