Kas rūpinasi sunkiais ligoniais Kaune ?

Iliustratyvinė nuotrauka iš Pexels.com

Kas yra hospisas ?
Kaune yra įsikūrę Hospiso namai tai yra paliatyvi pagalba sunkiai sergantiems pacientams jų pačių namuose. Šios įstaigos savanoriai ne tik padeda sergantiems žmonėms, bet ir jų artimiesiems.

Hospisas nėra tik paliatyvi pagalba, slauga tai, yra ir bendravimas, socialiniai rūpesčiai, psichologija, dvasinė pagalba sergančiam žmogui. Savanoriai veikia išties daug: vyksta įvairūs susitikimai su sergančiais bei jų artimaisiais, terapijos, suorganizuojamos išvykos. Hospiso namuose yra švenčiami gimtadieniai, įvairios šventės, yra organizuojamos kelionės.

Iliustratyvinė nuotrauka iš Pexels.com

Hospiso savanorių kasdienybė
Hopiso namų savanoriai niekuomet neturi logoritmo, kaip reikia padėti žmogui, kad jis jaustųsi laimingesnis. Jie atvykdami, pamatę žmogų jau jaučia ir pastebi, kokios pagalbos tam žmogui reikia labiausiai. O pagalba, gali būti įvairi. Daugumai sergančiųjų reikia labai paprastų dalykų: vienam gali prireikti tik pavalgyti, kitam pabendrauti ar padėti buityje, pažaisti šachmatais. Hospito savanoriams yra svarbu, kad iki paskutinės minutės sergantysis jaustųsi oriai ir pilnavertiškai ir kiek įmanoma lengviau pragyventų paskutines savo gyvenimo dienas.

Daugumai žmonių nuomone, sergantiesiems nieko nereikia, tik gulėti. Tačiau hospiso savanoriai įrodo, kad pacientas tik pradeda gyventi. Savanoriu gali tapti bet kas. Ši įstaiga neskirsto žmonių į socialines grupes. Jauniausiajam Hospiso savanoriui yra venuoliką metų, o vyriausiam aštuoniasdešimt dveji. Ligos nesirenka amžiaus, tad yra labai reikia įvairaus amžiaus žmonių, kurie galėtų padėti. Hospiso savanorių misija yra nešti viltį sergantiems bei šalia esantiems žmonėms.

Istorijos iš pirmų lūpų
Hospiso savanoriai susiduria su įvairiausiais žmonėmis. Kiekvienas savanoris ir kiekvienas pacientas yra sukūrę ypatingą ryšį. Viena iš istorijų kuomet hospisas, savo misija įvykdė tai, buvo kaip Hospiso savanoriai lankė pacientę, kuri sirgo onkologine liga, pacientė gyveno viena. Hospiso savanoriai labai ramiai dalyvavo tos moters gyvenime ir grįžus tos moters dukrai, hospiso savanoriai padėjo tik tiek kiek reikėjo. Toje situacijoje, kuomet moteris jau buvo pakeliui į Dievo namus, jos dukra paskambino į Hospiso namus ir pranešė, kad nesupranta, kas vyksta ir kad greičiausiai jos artimoji jau merdėja.

Iliustratyvinė nuotrauka iš Pexels.com

Hospiso slaugytojos bendravimas su dukra ir jos raminimas bei pasakojimas, kaip visa tai vyksta ir ką tokiu atveju reikia daryti labai palengvino dukros buvimą toje situacijoje. To pokalbiu metu ta moteris,kuri sirgo iškvėpė paskutinį savo atodosį ir iškeliavo anapilin. Tos dukros žinojimas, kam paskambinti, Hospiso savanorių palaikymas sunkiu metu ne tik fiziškai bet morališkai padėjo tai, dukrai nepasimesti situacijoje. Žinojimas, kad turi kur kreiptis palengvina visa tokią keblią situaciją.

Kita istorija, kaip Hospiso savanoriai atvyksta į šeima, kuri gyvena Kauno rajone ir kuriai reikia padėti. Moteris gyvena su neįgaliu vaiku, vyras yra onkologinis pacientas, o tos moters tėtis buvo prieš kelias dienas susilaužęs stubura ir negali niekuom padėti šeimai, o pacientui reikia į ligoninę ir savanoris patapo tos moteris rankos ir kojos, nes jis galėjo padėti ir buityje ir nuvežti į ligoninę vyrą. Jie galėjo visi netrugdomai pasidžiaugti vienas kitu ir prieš išeidamas anapilin vyras galėjo jaustis ramiai, kad jo šeima yra pasirūpinta.

Prisidėjimas
Hospiso namai yra nesiekianti pelno organizacija, kuri padeda žmonėms nemokamai. Aukoti šiai įstaigai galima pervedant 2 proc. Gyventojų pajamų mokesčio. Taip pat pervedant finansinę paramą į VšĮ ,,Kauno hospiso namai’’, sąskaitą.
Bankas: Swedbank BIC – HABALT22 Atsiskaitomoji sąskaita: LT467300010141748723

Autorius
Gabrielė Jasmantaitė
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Gabrielė Jasmantaitė