Kaip Kaune laiką leidžia vietiniai bei „imigrantai“

(eFoto.lt nuotr.)

Kaunas, antras pagal dydį ir gyventojų skaičių miestas, savo aukštųjų mokyklų ir darbų pasiūla pritraukia daug žmonių iš netoliese esančių Lietuvos (o kartais ir užsienio) miestų. Siekiant sužinoti ir palyginti kaip laisvalaikį leidžia „tikrieji“ bei laikinieji laikinosios sostinės gyventojai internete buvo paviešinta apklausa.

Kaunas, antras pagal dydį ir gyventojų skaičių miestas, savo aukštųjų mokyklų ir darbų pasiūla pritraukia daug žmonių iš netoliese esančių Lietuvos (o kartais ir užsienio) miestų. Čia jie nuomuoja butus ar bendrabučius, vyksta į paskaitas ar darbus ir taip tampa viso Kauno šurmulio dalimi. Be šių, buvimo Kaune priežastimi esančių, maždaug nuo 8 ryto iki 5 vakaro vykstančių, šiokiadieninių prievolių „imigrantai“ sudalyvauja ir kiek smagesniame laisvalaikio leidimo mieste procese. Siekiant sužinoti ir palyginti kaip laisvalaikį leidžia „tikrieji“ bei laikinieji laikinosios sostinės gyventojai internete buvo paviešinta nedidelė apklausa, kurioje sudalyvavo po lygiai nuo 18 iki 23 metų amžiaus esančių abiejų šalių respondentų.

„Forum Cinemas“ – populiariausia laisvalaikio praleidimo vieta Kaune
Paklausti apie dažniausiai pasirenkamas vietas laisvalaikio praleidimui atvykėliai iš kitų miestų buvo vieningi. Daugelio įpročiai sutapo ir beveik visos nurodytos laisvalaikio praleidimo vietos buvo centre ar netoli jo, kas nėra itin netikėta, turint galvoje, kad pagrindinės aukštosios mokyklos yra būtent ten. Nuolat matomos, netoli savųjų fakultetų esančios įstaigos yra itin patrauklios aplankyti po paskaitų ar savaitgaliais. Dažniausiai buvo minimi laisvės alėjoje esantys barai „rePUBlic“ ir „Kavinė 49“ bei „Forum Cinemas“ esantis Akropolyje.

Tuo tarpu kauniečių pomėgiai buvo kiek įvairesni – nepaisant to, kad centre esantys objektai taip pat buvo vieni patraukliausių, tačiau vietovių diapozonas buvo žymiai platesnis tiek kiekybiniu, tiek tų įstaigų išsidėstymo mieste atžvilgiu. Tarp dažniausiai pasirenkamų vietovių laisvalaikio leidimui buvo minima „PLC MEGA“, „Grill London“, Kauno pilis, santaka bei įvairios krepšinio aikštelės. Absoliučiai populiariausia tiek kauniečiams tiek  atvykėliams vieta prasiblaškymui yra jau minėtas „Forum Cinemas“, kuris tarp savų mėgstamiausių laisvalaikio leidimo vietų buvo paminėtas daugiau nei pusė visų respondentų.

Nostalgija zoologijos sodui
Paprasčius išskirti senai lankytą ar visai dar neaplankytą vietovę respondentai čia lyderiu išrinko Kauno zoologijos sodą. Po maždaug 15% respondentų išskyrė Kauno botanikos sodą ir batutų parką „Jump Space“, taip pat buvo minimas Kauno muzikinis teatras, knygų ministerija bei “Sandelys by Volfas“. Tiesa, galima pridurti, kad apklausa daryta žiemą, o tai galėtų paaiškint kai kurių vietovių ilgesį kaip nostalgija vasariškam orui, su kuriuo artimai asocijuojasi botanikos bei zoologijos sodų lankymas. Ar rezultatai būtų tokie patys ir vasarą galima tik spėlioti.

Iškirsčius mėgstamiausias laisvalaikio leidimo vietas pagal 4 kategorijas (barus; kultūrinius renginius; sporto renginius bei pramogas) anot apklaustųjų populiariausi yra barai, kurie beveik pusei visų respondentų yra dažniausiai lankomos vietos. Taip pat įdomu yra tai, kad jei Kaune gimusiems ir augusiems žmonėms patinka įvairūs laisvalaikio praleidimo būdai (atsakymai per visas 4 kategorijas pasiskirstė pakankamai tolygiai), tai atvykėliams iš kitų miestų Kaune įdomūs yra tik barai ir įvairios pramogos, čia vykstantys kultūriniai ir sporto renginiai juos domina mažiau.

Autorius
Mantas Butenas
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Mantas Butenas