Ką žalgirietis Kevin Pangos atgabentų iš Kanados į Kauną?

Nuotrauka: instagram.com/kpangos

Kevin Pangos yra iš Kanados kilęs krepšininkas, kuris šiuo metu žaidžia savo pirmąjį sezoną Kauno „Žalgirio“ komandoje. Po neblogo sezono Las Palmo „Gran Canaria“ klube Ispanijoje, Kevin spėjo pelnyti „Žalgirio“ sirgalių simpatijas ir tapti svarbia komandos dalimi. Jis sutiko pasidalinti mintimis apie Kauną su „Kaunas kitaip“ skaitytojais.

Kevin Pangos yra iš Kanados kilęs krepšininkas, kuris šiuo metu žaidžia savo pirmąjį sezoną Kauno „Žalgirio“ komandoje. Po neblogo sezono Las Palmo „Gran Canaria“ klube Ispanijoje, Kevin spėjo pelnyti „Žalgirio“ sirgalių simpatijas ir tapti svarbia komandos dalimi. Jis sutiko pasidalinti mintimis apie Kauną su „Kaunas kitaip“ skaitytojais.

Taigi, palikime krepšinį nuošaliau ir pakalbėkime apie Tavo patirtį Kaune. Grįžkime į pirmąsias savaites – koks buvo Tavo pirmasis įspūdis šiame mieste?

Nuotrauka: instagram.com/kpangos

Kai atvykau čia pirmą kartą, buvo labai geras oras ir viskas atrodė labai gražiai, ypač parkas aplink areną. Pamenu, kad visur buvo daug žmonių, pagrindinė gatvė (Laisvės alėja – autoriaus pastaba) bei restoranai joje buvo pilni gyvybės. Nuo tada orai keitėsi dažnai, bet pirmas įspūdis buvo tikrai geras.

Ar sezono metu požiūris į Kauną keitėsi? Ar buvo kažkas, kas tikrai nustebino?

Per nepilnus metus pasikeitė daug kas. Iš tikrųjų aš maniau, kad čia bus daug šalčiau, daugiau sniego, bet toks yra pasaulis šiomis dienomis – visur darosi vis šilčiau. Dar mane nustebino, kaip žmonės smarkiai palaiko komandą, kaip stipriai jie myli krepšinį. Tai ir buvo didžiausi siurprizai man.

Palyginkime Kauną su kitais miestais, kuriuose Tau teko gyventi. Koks pagrindinis skirtumas tarp Kauno ir, pavyzdžiui, Tavo gimtojo miesto Kanadoje arba miesto Gran Kanarijos saloje?

Labai daug skirtumų tarp šių trijų vietų. Kanadoje aš gyvenau mažame mieste, bet jis buvo maždaug 45 min kelio iki Toronto, kuris yra milžiniškas. Mano mieste nebuvo labai daug veiksmo, bet nuvykę į Torontą pamatydavome labai judrų ir pilną įvykių gyvenimą. Sakyčiau, kad Kaunas yra tam tikra prasme atskirtas miestas Lietuvoje, turiu omenyje tai, kad iš Kauno niekur nenuvažiuosi per 10 ar 15 min, reikia maždaug valandos, kad nuvažiuotum į Vilnių arba dar daugiau, kad pasiektum Rygą. Bet lengviau pasakyti skirtumą tarp čia ir Gran Kanarijos, nes jis akivaizdus. Oras čia daug šaltesnis, nėra paplūdimių. Bet aš išmokau vertinti skirtingus dalykus. Kaip jau minėjau, pagrindinė gatvė čia labai graži, dažnai einu pasivaikščioti į prekybos centrą, gyvenu čia pat ir viskas man atrodo labai arti. Gran Kanarijoje buvo visada šilta, paplūdimiai prie pat kiekvieną dieną ir tai buvo malonu.

Ar pastebėjai kokią nors Kauno, kaip miesto, tapatybę ar dvasią?

Na pasakyčiau, kad iš savo pusės galiu matyti krepšinio svarbą šiam miestui, žmonės tikrai būna sujaudinti. Nežinau ar tai yra tikrasis Kauno identitetas, bet aš pastebiu būtent tai iš savo perspektyvos ir patirties. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad vien ši arena naudojama daug kam – mugėms, koncertams – pastebiu, kad ši arena yra labai svarbi Kaunui. Buvau čia per Nepriklausomybės dienos minėjimą, vaikštinėjau lauke ir mačiau, kad labai daug dalykų vyksta aplinkui.

Viename savo interviu minėjai, kad mokykloje turėjai labai daug veiklų. Ar dabar turi kažkokių pomėgių be krepšinio?

Kartą mes su komanda čia žaidėme futbolą, bet daugiau nelabai turiu galimybių daryti dar kažką be krepšinio.

Dėl laisvo laiko stokos?

Taip, dėl laisvo laiko stokos ir dėl oro, nes jeigu būčiau čia vasarą, manau, kad turėčiau laiko užsiimti kažkokia veikla lauke, bet dabar būname čia šaltuoju metu laiku ir esame priversti veikti kažką viduje.

Ar turi mėgstamų vietų Kaune, kur gali praleisti laisvą laiką ar atsipalaiduoti?

Nuotrauka: instagram.com/kpangos

Taip, aš tikrai mėgstu pasivaikščioti pagrindine gatve ir po senamiestį, užsukti į restoranus ar kavos. Dar einu į „Akropolį“. Kartais ten tik vaikštau, o kartais ir pavalgau arba aplankau parduotuves – ieškau rūbų ir panašiai. Tai tikriausiai ir bus tos vietos, kuriose dažniausiai praleidžiu laiką.

Tu jau užsiminei apie kauniečių pamišimą dėl krepšinio. Ką Tu manai apie Kauno gyventojus ir „Žalgirio“ fanus?

Fanai yra puikūs. Kai žaidžiame namuose, jie mus palaiko labai garsiai ir aistringai, taip pat jie atvažiuoja ir į išvykos rungtynes, kas yra nuostabu. Kalbant apie bendruomenę, aš nežinau, galbūt neatrodau kaip krepšinio žaidėjas arba žmonės tiesiog yra labai mandagūs ir nenori manęs trukdyti, kai aš valgau mieste ar panašai, bet tai tam tikra prasme malonu, nes jie gerbia mano privatumą.

Paskutinis klausimas prieš trumpą viktoriną apie Kauną. Įsivaizduok, jog gali atgabenti vieną daiktą iš Kanados į Kauną, kas tai būtų? Išskyrus šeimą ar merginą, nes tai greičiausiai ir būtų pirmieji pasirinkimai.

Vieną dalyką iš Kanados į Kauną… Tikrai geras klausimas. Greičiausiai tai būtų klevų sirupas, bet visai neseniai radau jo pirkti čia, jis net kanadietiškas. Tada rinkčiausi ledo ritulį. Manau, kad kauniečiams patiktų ledo ritulys, nes čia dažnai būna šalta, žmonėms čia patinka boksas, kuris yra kontaktinis sportas, o ledo ritulys taip pat toks.

Taigi dabar turime Tau trumpą viktoriną apie Kauną. Ar žinai, kas pavaizduota Kauno herbe? (Baltas tauras su auksiniu kryžiumi raudoname fone)

Net neįsivaizduoju.

Kas yra Kauno meras? (Visvaldas Matijošaitis)

Nuotrauka D. Beržinio

Paulius Jankūnas. Tik juokauju.

Na galbūt kažkada ateityje. Kiek žmonių gyvena Kaune? (292 tūkst.)

Girdėjau, kad apie 300 tūkst. ar taip?

Teisingai, beveik tiek. Kada buvo įkurtas krepšinio klubas „Žalgiris“? (1944 m.)

Spėčiau, kad apie 1960 metus.

Kiek pilių turi Kaunas?

Galbūt kokias 3?

Ne, tik vieną, pačiame centre.

Aš mačiau ją, tik galvojau, jog yra daugiau.

Koks pagrindinės Kauno gatvės pavadinimas? Tai didžiausias pėsčiųjų takas Kaune, be to pats šiandien ją minėjai ne vieną kartą. („Laisvės alėja“)

Aš galėčiau bandyti ištarti pavadinimą, bet nemanau, kad kas suprastų. Tarkime, kad nežinau.

Paskutinis klausimas: ko Kaunui trūksta, kad taptų pačiu geriausiu miestu pasaulyje?

Geriausiu miestu pasaulyje? Kalnų. Jeigu čia būtų kalnų ir kalvų, tai tikrai būtų nuostabu.

Autorius
Martynas Jocius
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Martynas Jocius