Julijus Nosovas: apie kūrybingąją galvą ir gatvės kultūrą

Nuotrauka Aleksandro Sakučio

Interviu su kūrybingąja galva save vadinančiu Julijumi Nosovu – gatvės kultūros atstovu bei puoselėtoju Kaune.

Nuotrauka iš asmeninio Julijaus Nosovo archyvo


Esi daug veiklų aprėpiantis žmogus, kaip tave pristatyti?

Visai neseniai sugalvojau tokį savo apibūdinimą – creative head (liet. kūrybingoji galva). Šiaip esu tiesiog kūrybiškas žmogus, kuris išsireiškia šokiu, įvairių vaizdo įrašų kūrimu – kuomet esu atsakingas ir už scenarijų, už apšvietimą ir patį filmavimą. Anksčiau itin aktyviai organizuodavau gatvės šokių renginius.

Tavo ir Kauno santykis. Ar jauti savo kaip kauniečio identitetą? Kaip manai, ar miestas lemia tam tikras žmogaus kultūros normas? 

Esu gimęs Klaipėdoje, tačiau augau Kaune ir jaučiu stiprų kauniečio identitetą. Iš tikrųjų, nesu apie tai pagalvojęs, tačiau kažkada Vilniuje teko susipažinti su viena mergina. Mes susipažinom, pradėjom šnekėtis, įsikalbėjom ir tik vėliau, kai sužinojom, kad abu esam iš Kauno, buvo ganėtinai juokinga. Kažkaip jaučiasi, kai žmogus yra iš Kauno – jis tarsi arčiau žemės, vadinasi, man artimesnis. Ir žinoma, manau, kad miestas lemia žmogaus elgesio normas – kiekvienoj net ir mažesnėje vietovėje kaip Kaune, yra tendencija kurtis savitai tradicijai ir papročiams.

Kaunas laimėjo Europos kultūros sostinės 2022 metais vardą. Turint omeny tokio įvykio svarbą, bus investuojama į kultūrinius renginius, vietas bei veiklas. Kaip manai, ar bus paliesta ir alternatyvioji kultūra?

Tiesą pasakius, net neįsivaizduoju. Galbūt bus skiriama dėmėsio ir gatvės kultūrai, tikriausiai čia nuo valdžios priklauso – kokius konkursus skelbs, kas laimės ir taip toliau. Tačiau gražu žiūrėti kaip Kaunas pamažu ima busti iš sąstingio – atsinaujinusi Laisvės alėja, ar jau ėjai sutvarkytąja dalimi? Jautiesi tarsi europinio lygio mieste! Manau, kad viskas prasideda nuo infrastruktūros. Susitvarko keliai, jais ima gūžėti didesni žmonių srautai, o vėliau tie žmonės ir sukuria visą gerą mikroklimatą. Tvarkosi keliai – tvarkosi visa kita.

Kokį kaunietį augina gatvės šokiai ir bendrai hip hop kultūra?

Itin priklauso kur žmogus lanko užsiemimus, kokie jo mokytojai. Pavyzdžiui, galvą dedu, jog mokykloje turėjai savo mylimiausius mokytojus, taip? Na, šioj sferoje lygiai tas pats – mokinys renkasi mokytojus pagal save. Mane renkasi tikri kovotojai (juokiasi), mėgstu pastaugti treniruotėse ir esu labai reiklus, todėl ištvermės ir ryžto mano mokiniams tikrai reikia savyje išsiugdyti. Taip pat treniruotėse ir po jų visad akcentuoju, kad reikia būti doram ir geram, taip pat vaikams propaguoju sveiką gyvenseną – niekada nesiskelbiu, kad kartais išgeriu ar rūkau. Nesvarbu, kad tai gatvės kultūra- noriu, kad vaikai augtų sveiki ir netgi tie, kurie maištauja, maištautų ne prieš savo sveikatą.

Ar kultūrinis bei socialinis klimatai  Kaune yra tinkami augti ir vystytis savarankiškai, originaliai personai? Kas šiems klimatams labiausiai daro įtaką?

Kiekviena žmogus turi turėti namus, o Kaunas yra labai geri namai. Žmogui augti ir tobulėti yra sudarytos puikios sąlygos – nuo įvairių būrelių vaikams (ypač šokių!) iki užsiemimų suaugusiesiems. Taip pat Kauno centre galima sutikti tikrosios bohemos – menininkų, artistų. Tokia gausi kultūros atstovų bendruomenė kalba apie turtingą Kauno kultūrinį pamatą.

Jau nemažai metų šokių subtilybių mokai jaunąsias Kauno kartas. Ar galėtum pasakyti, kad laikui bėgant  jaunimas keičiasi tiek kultūriniu, tiek vertybiniu principais?

Nors ir šiuolaikinis jaunimas turi didesnį polinkį į naująsias technologijas, norėčiau pasakyti, kad išties nematau labai didelių skirtybių tarp skirtingų kartų. Visi jie susiduria su sunkumais, ypač treniruočių salėse pasimato jų silpnybės ir stiprybės ir kaip kiekvienas su tuo kovoja, o galbūt pasinaudoja. O šiaip džiaugiuosi, jog bent treniruočių salėse išmanieji telefonai neturi vietos (juokiasi).

Autorius
Dovile Keturakyte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Dovile Keturakyte