Ieva Ščerbinskaitė: „Mano širdis yra čia, Lietuvoje“

Ieva Ščerbinskaitė

Ieva Ščerbinskaitė – grupės „Original Copy“ narė, biotechnologijų studentė bei veikli, žavi ir ambicinga asmenybė, geriausiai žinoma iš televizijos projekto „X faktorius“. Jūsų dėmesiui interviu su Ieva apie Kauną, įsimintiniausius karjeros įvykius, ateities planus ir „Euroviziją“.

Ieva Ščerbinskaitė – grupės „Original Copy“ narė, biotechnologijų studentė bei veikli, žavi ir ambicinga asmenybė, geriausiai žinoma iš televizijos projekto „X faktorius“.  Jūsų dėmesiui interviu su Ieva apie Kauną, įsimintiniausius karjeros įvykius, ateities planus ir „Euroviziją“.

–Nors esi dar visai jauna dainininkė, tačiau jau esi sukaupusi nemažai įvairios patirties. Kas tau buvo įsimintiniausia tavo karjeroje? Sunku būtų įvardinti vieną įvykį, kuris buvo įsimintiniausias, nes jų buvo ir tikiu, dar bus, labai daug! Manau, pats pirmas, lemtingas ir net labai įsimintinas įvykis gyvenime buvo dalyvavimas „X faktoriaus“ antrajame sezone, tas laikotarpis man buvo tikras savo galimybių patikrinimas, kupinas iššūkių, darbo, daug muzikos, kūrybos ir nuostabiausių jausmų, o taip pat sutikau daugybę nuostabių žmonių! Būtent šiame projekte aš pradėjau labiau pasitikėti savimi, supratau, kad muzika aš kvėpuoju ir be jos savo gyvenimo neįsivaizduoju!

Mano įkvėpimo šaltinis yra pati muzika.

–Ką jauti prieš lipdama į sceną, ar vis dar kankina scenos jaudulys?

(Ievos Ščerbinskaitės asm. arch.)

Prieš lipdama į sceną visada šiokį tokį jauduliuką jaučiu, bet jis yra labai mažytis, palyginus su tuo, koks buvo anksčiau. Kai buvau žymiai jaunesnė, turėjau labai didelę scenos baimę! Negalėdavau suregzti sakinio, laukiant savo pasirodymo, pamiršdavau dainos žodžius, panikuodavau, kad neatsiminsiu ir nieko nepadainuosiu, bet, bėgant metams, aš sugyvenau su šia baime ir ji sumažėjo.

–Kokie artimiausi tavo muzikinės karjeros planai?
Planų yra labai daug, tik laiko vis maža jiems įgyvendinti greitu metu, tad po truputį, po truputį, tikiuosi pavyks juos realizuoti! O šiuo metu, ruošiame naują programą koncertams, taip pat repetuojame, įrašinėjame, filmuojame klipus, darom fotosesijas.

–Ar jau tvirtai pasiryžus savo gyvenimą surišti su muzika, o galbūt svarstai ir apie kitokį gyvenimo kelią?
Kad muzika visada bus mano gyvenime, aš net neabejoju! Tačiau, manau, kad muziką pasirinkti kaip pragyvenimo šaltinį, yra gan rizikinga, nes ši sritis yra labai nenuspėjama. Niekada negali žinoti ar tau pavyks kurti dainas, kurios užburs ir sudomins žmones, ar tu sugebėsi surinkti pilnas sales, ar nieko nenutiks tavo balsui, pavyzdžiui: neatsiras stygų mazgeliai. Tiesiog labai daug nežinomųjų. O ir gyvenčiau, turbūt, nuolatinėje įtampoje, jeigu uždirbti pragyvenimui nepavyktų pakankamai, tiesiog, tokioje situacijoje, manau, muzika taptų darbas, o ne malonumas. Todėl pasirinkau mokslus, srityje, kuria nuo mažens domėjausi. Šiuo metu studijuoju Biotechnologijas, pasirinkau šią sritį, nes manau, jog tai yra stabilesnis planas ateičiai, tačiau, niekada neatmetu minties, kad vis dėlto mano pragyvenimu taps muzika, galbūt, laikas parodys, kaip bus. O kol kas muzika yra mano hobis ir tiek pat daug laiko užimanti veikla, kaip ir mokslai.

–Galbūt svarstai apie išvykimą ir laimės ieškojimą užsienyje?
Apie išvykimą į užsienį negaliu pasakyt, kad negalvoju, bet mano širdis yra čia, Lietuvoje. Man čia patinka, čia šeima, artimieji, draugai, o ko daugiau reikia! Tad sunkiai įsivaizduoju save gyvenančią užsienyje.

Tiesiog muzika yra kažkas nepaprasto, nepaaiškinamo ir tobulo, kaip meilė – tu negali tiksliai paaiškinti šio jausmo, tiesiog jauti, jog tai yra kažkas nuostabaus!

– Kas yra tavo įkvėpimo šaltinis, tavo mėgstamiausias atlikėjas(-a)?
Mano įkvėpimo šaltinis yra pati muzika. Yra daug dainų ir instrumentalų, kurie sukelia daug įvairių jausmų juos klausant. Būsiu atvira, yra tokių melodijų, kurios priverčia mane verkti, juoktis ar jausti vidinę šilumą, didžiulę laimę, meilę ar užsispyrimą ir dar daug daug kitų jausmų! Yra tokių dainų, kurios įkvepia kurti, tokios dainos, kurias išgirdusi galiu klausytis šimtą kartų iš eilės ir man nenusibos. Tiesiog muzika yra kažkas nepaprasto, nepaaiškinamo ir tobulo, kaip meilė – tu negali tiksliai paaiškinti šio jausmo, tiesiog jauti, jog tai yra kažkas nuostabaus!
Mėgstamiausio atlikėjo(-os) neturiu, yra labai labai daug atlikėjų ir grupių, kurias mėgstu, tai gali būti ir tik kelios dainos ir visos to atlikėjo dainos, labai įvairiai.

– Ką tau reiškia Kaunas?
Hmmm… Įdomus klausimas (juokiasi). Na, pirmiausia, Kaunas yra miestas, kuriame praleidau didžiąją dalį savo gyvenimo, miestas, kuriame ir dabar gyvenu bei mokausi. Kaunas yra miestas, kurį labiausiai pažįstu, kuriame gyvena mano šeima, draugai. Jis yra kaip namai, jame visada jaukiai jaučiuosi ir labai jį mėgstu.

– Kokia tavo nuomonė apie „Euroviziją“? Ar sekei neseniai vykusią nacionalinę atranką? Jei taip, kas buvo tavo favoritai ir ką manai apie laimėjusią grupę „Fusedmarc“?
Šiais metais, eurovizijos atranka Lietuvoje buvo, turbūt, geriausia iš visų metų. Tiek daug stiprių dalyvių ir nuostabių, o svarbiausia, kokybiškų pasirodymų. Vienų favoritų negaliu išrinkti, nes nemažai dalyvių man patiko, tačiau Lietuvos pasirinkimu labai džiaugiuosi, grupė „Fusedmarc“ tikrai buvo mano favoritų sąraše.

– Ar pati kada nors susimąstei apie dalyvavimą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje?
Kol kas ne (juokiasi). Bet tokios galimybės neatmetu. Reikia geros dainos, idėjos, daug darbo ir galbūt kažkuriais metais pabandysiu ir aš savo laimę „Eurovizijos“ atrankoje!

Autorius
Mantas Butenas
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Mantas Butenas