Ernesta Mikalauskaitė: „Jaučiuosi dėkinga Kauno miestui“

Ernesta Mikalauskaitė – Lietuvos sporto universiteto III kurso studentė, atstovaujanti Kaunui ne tik regioninėse kulkinio šaudymo varžybose, bet ir garsinanti miesto vardą už Lietuvos ribų – mergina ne kartą pasidabino sidabro medaliais Baltijos taurės čempionatuose.

Ernesta Mikalauskaitė – Lietuvos sporto universiteto III kurso studentė, atstovaujanti Kaunui ne tik regioninėse kulkinio šaudymo varžybose, bet ir garsinanti miesto vardą už Lietuvos ribų – mergina ne kartą pasidabino sidabro medaliais Baltijos taurės čempionatuose.

Kaip nusprendėte pasirinkti tokią išskirtinę sporto šaką – šaudymą?  

Esu išbandžiusi daug sporto šakų, bet nei  viena nesudomino taip, kaip kulkinis šaudymas, galbūt todėl, jog vos pradėjus šaudyti, sekėsi išties visai neblogai. Tai paskatino mane treniruotis ir toliau bei dėti pastangas, einant tikslo link.

Ar šaudymas išugdė Jus kaip asmenybę? 

Šaudyme labai svarbus psichologinis pasiruošimas. Juk čia turi kovoti ne prieš ką kitą, o prieš patį save. Savyje turi įveikti baimę, stresą, o prie viso to ir tiksliai pataikyti į taikinį (šypsosi). Todėl, pradėjusi šaudyti – jaučiuosi tobulėjanti, ugdanti savitvardą bei pasitikėjimą savimi.

Šiuo metu atstovaujate Kauną šaudymo varžybose. Kas paskatino Jūsų tokį pasirinkimą? 

Visų pirma – didesnės galimybės. Kadangi, gimiau ir augau Rokiškyje, Kaunas man atrodė didesnių galimybių miestas. Pabaigusi mokyklą, įstojau ten, kur ir norėjau – į Lietuvos sporto universitetą. Čia ir nusprendžiau atstovauti Kaunui.

 

Lietuvos asmeninis čempionatas. III vieta. (E.Mikalauskaitės asmeninis archyvas)

Ką manote apie šaudymo galimybes Kaune? Kur treniruojatės pati? 

Treniruojuosi Kauno Gajos sporto mokykloje. Kaip minėjau, čia šaudymo galimybės didesnės nei Rokiškyje. Galiu atvykti, kada noriu, kiek noriu – turiu neribotą grafiką. O visų svarbiausia – turiu šalia savęs palaikančią, suprantančią ir padedančią trenerę.

Kuo, Jūsų nuomone, yra išskirtinis Kaunas? 

Man jis išskirtinis nesibaigiančiomis galimybėmis (šypsosi). Taip pat šiais metais vasarą Kaune bus surengtos pasaulio lietuvių varžybos. Kaunas suburs emigravusius lietuvius, kurie domisi kulkinio šaudymo sportu. Kviečiu apsilankyti! Beje, kauniečiai yra tikrai geri kulkinio šaudymo ekspertai, nes dažniausiai Kauno miesto vardas puikuojasi prizinėse vietose per varžybas.

Ar galite save vadinti kauniete? Kodėl? 

Nors Kaune gyvenu dar tik trečius metus, jaučiuosi dėkinga šiam miestui. Ne tik dėl šaudymo patirties, kurią įgijau būnant čia, bet ir dėl to, kad psichologiškai augina mane ir toliau. Drąsiai galiu teigti, kad Kaunas – mano namai.

Palinkėjimas Kauno miestui.

Tapti kulkinio šaudymo sostine! (juokiasi) Bei taip pat sėkmingai tvarkytis, kaip tvarkosi ir dabar – juk miestas auga mūsų akyse, tarsi feniksas pakyla iš pelenų! Kaunas – galimybių miestas, todėl bet kuris studentas, atvykęs iš mažo miestelio, manau, sugaus savo galimybę ir pasinaudos ja. Sėkmės ieškant!

Ačiū už pokalbį.

 

Autorius
Elinga Tumaite
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Elinga Tumaite