Ar tikrai Kaunas – Europos kultūros sostinė?

Nuo 2017 metų, Kaunas pradėjo ruoštis tapti Europos kultūros sostine. VŠĮ „Kaunas 2022“ projektas įpusėjo ir kviečia keliauti kartu link Europos kultūros sostinės titulo, kalbėtis su miesto istorija, tapatybe ir ne tik. Pažiūrėkime iš arčiau: kaip miestas atrodo šiandien ir atrodys ateityje?

Šiuo metu VŠĮ „Kaunas 2022“ jau dirba 25 žmonių komanda, kuri įsikūrusi Laisvės alėjoje 36. Komandai vadovauja menotyros mokslų daktarė Virginija Vitkienė. Pasak komandos užmojų, Kaunas taps iš laikinosios sostinės į šiuolaikinę. Su terminu „šiuolaikiškas“ šiai komandai problemų nekyla, tai atspinti Laisvės alėjoje įsikūrusi būstinė. Komanda dirba ir siekia šiuolaikinės sostinės vardo nuo 2017 metų. Organizuojami įvairūs renginiai, paskaitos, pamokėlės ir t. t. Miestas tampa kaip niekada pilnas įvairių veiklų, Kaunas tampa gyvu.

„Kaunas 2022“ projekte mes turime 6 skirtingas programas, orientuotas į įvairias kultūros kryptis. Kiekviena programa, turi nusimačiusi bent po 5 skirtingas veiklas, kurias po truputį bando įgyvendinti“,- pasakoja projekto direktorė Virginija Vitkienė.

Kultūra. Nuotrauka priklauso www.Pexels.com

Kovo mėnesį projekto organizatoriai numatę mažiausiai 10 skirtingų renginių įvairiomis savaitės dienomis, ko ankščiau tikrai nebūdavo Kaune. Svarbu suprasti, jog kiekvienas renginys remiasi į piniginę išraišką, tad ar turėdami ir organizuodami „Kaunas 2022“ tokią gausą renginių – užteks pagrindiniams kultūros 2022 metams?
Remiantis pateiktomis šio projekto organizatorių ataskaitomis – prognozės suteikiančios vilties. Ataskaitos pateikiamos kas kiekvieną ketvirtį nuo 2017 metų, kai veikla ir prasidėjo. Didžiausia lėšų suma, kaip ir priklauso, palikta pagrindiniams šio projekto metams 2022.
„Mūsų turimas biudžetas yra sustyguotas ir apgalvotas iki smulkiausių detalių. Žinome nemažai pavyzdžių, kuriems nepavyko sklandžiai įvykdyti sukurtų planų ir pasiekti numatytų tikslų tampant Europos kultūros sostine, dėl kilusių biudžeto problemų, todėl mūsų tikslas įveikti ši barjerą be nesklandumų“, – dalinasi savo planu V. Vitkienė.

Kaunas 2023 ir vėliau

„Smagu pasidžiaugti, jog spėjame pagalvoti ne tik apie dabartį, bet ir apie ateitį, aš Kauną matau Europos kultūros sostine ir praėjus šio titulo metams“, – šypsosi ir dalinasi savo mintimis „Kaunas 2022“ projekto ambasadorius Artūras Morozovas.

„Kaunas 2022“ projekto nariai yra numatę planą ir tolimesniems metams. Ši komanda tiki, jog Kaunas liks toks pat gyvas ir pilnas įvairių renginių net ir 2025 metais. „Įpusėjus mūsų projektui, galiu teigti, jog kauniečiai tiki, jog Kaunas – Europos kultūros sostinė.“ Kauniečiams aktyviai dalyvaujant ir įsitraukiant į įvairias veiklas, galima spręsti, jog Kaunas ne tik krepšinio miestas, bet ir kultūros.

Ar kauniečiai – aktyvūs gyventojai?

Didelė dauguma organizuojamų renginių yra su idėja, jog įsitrauktų kuo daugiau miestiečių. Panašu, jog organizatoriams ši idėja pasitvirtino, nes visi iki šiol organizuojami renginiai daugiau ar mažiau pavyko ir miestiečių skaičiaus tikrai nepritrūko.

„Jaučiu, kad Kaunas atgimsta iš naujo. Man smagu, kad yra daromi ir kuriami tokie projektai, kurie padeda tokiems miestams kaip Kaunui nusidažyti naujomis spalvomis“, – dalinosi įspūdžiais apie miesto pasikeitimus kaunietis Arnas Mikaliūnas.

Autorius
Kamile Burneikyte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Kamile Burneikyte