Ar Kaunas draugiškas gyvūnams?

Aut. Guoda Kulvietytė

Atšilus orui, dažnas žmogus, išėjęs į miestą pasivaikščioti su savo keturkoju augintiniu, nesusimąsto, jog iš tikrųjų mieste apstu kavinių bei kitų vietų, į kurias galima eiti su gyvūnais ir taip leisti laiką ne tik lauko ribose. Vyrauja požiūris, kad gyvūnus uždrausta vestis į įvairias vietas, ypatingai kavines. Tačiau pasidomėjus giliau, Kaunas yra tikrai draugiškas gyvūnams, tiek kavinių, tiek parduotuvių atžvilgiu.

   Kur rasti informacijos?

   Viskas vienoje vietoje- pasirinkus miestą,  galima rasti visas vietas, nurodytas vienoje internetinėje platformoje. Apsilankius svetainėje www.draugiskigyvunams.lt ir pasirinkus miestą, kuris domina, galima rasti visas vietas draugiškas gyvūnams. Pasirinkus Kauno miestą, atsiranda 108 vietų sarašas. Jame galima išvysti įvairių vietų, ne tik kavinių ar parduotuvių, tačiau taip pat ir bibliotekų, optikų, žaidimų salių, ar net nuomojamų apartamentų. Tai yra išties patogi ir unikali platforma, padedanti daugeliui žmonių.

 Ką apie tai galvoja darbdaviai?

 Pasigilinus į žmonių su keturkojais Kauno Laisvės alėjoje ir Vilniaus gatvėje nuomones supratau, jog žmonės nėra sukaupę daug informacijos šia tema. Iš 5 pasisakiusių žmonių, 4 atsakė, jog su augintiniu eiti į kavinę ar parduotuvę- pabijotų. Juos gąsdina aplinkinių bei darbuotojų nuomonės. Tačiau pasigilinus į darbdavių nuomonę galima daryti išvadą, jog vietos ne veltui yra draugiškos gyvūnams.

,,Minimal Muse Store” butiko Vilniaus gatvėje direktorė Dovilė sakė, jog ši vieta tam padaryta ne šiaip sau. ,,Dirbame pačiame Kauno centre- senamiestyje. Dažna moteris užeina čia netyčia. Išėjusi pasivaikščioti, tarkim, su šuniu, ji nori užsukti į parduotuvę. Ir mes tame nematome problemos! Labai smagu sulaukti keturkojų svečių. Per kelis metus parduotuvės gyvavimo sulaukėme tikrai daug klientų su šunimis ir tai yra labai smagu. Klientėms smagu, kad nereikia apsikrauti ir galvoti, jog užsukti į parduotuvę galės tik tada, kai bus be šuns, o mums taip pat patinka, kai į parduotuvę įnešama kitokios energijos. Dar neteko susidurti su problemomis ar nepatogumais, nei mums, nei klientėms“,- pasakojo Dovilė.

Ar netrukdo valgyti?

Aut. Guoda Kulvietytė

Praeivių ir augintinių mylėtojų nuomone, eidami į kavines su savo gyvūnais, jie gali trukdyti ar kitaip neigiamai veikti kitus kavinės lankytojus. Ne visi žmonės vienodai myli gyvūnus ir kiekvieno požiūris į tai gali skirtis. Tačiau pakalbinus „Stop And Go“ kavinės Laisvės alėjoje darbuotoją išgirdome dvi tokių situacijų puses. „Būna, ateina žmonės su gyvūnais. Kiti klientai prieina, paglosto… bet yra buvę pora tokių situacijų, kai žmogus sėdi su savo šuniuku pas mus kavinėje, o kitas klientas prieina prie dirbančio personalo, ir išreiškia svo poziciją, neva kaip gali maitinimo įstaigoje būti šuo. Nieko negalime tokiems žmonėms priekaištauti, norisi išlaikyti draugiškus santykius su visais savo klientais. Tačiau vieta yra draugiška gyvūnams ir mes to negalime pakeisti ar uždrausti atsivesti augintinius. Manau, kad čia labai individualu, kaip ir su rūkymu lauko kavinėse- jei įstatymai leidžia, tai kiekviena vieta individualiai pasidaro, ar draugiški jie vieniems ar kitiems dalykams, ar ne. Manau, jei patinka mūsų tiekiamas maistas, tai šalia kitų lankytojų matomas šuo apetito tikrai nesugadins“,- šypsojosi kavinės darbuotoja.

Aut. Guoda Kulvietytė

Žmonės Kaune turi visas galimybes į miestą pasiimti augintinius. Išėjus pavedžioti šuniuką į miesto centrą nereikės daug galvoti ar galima prisėsti išgerti kavos, ar teks sėdėti lauke. Vietų draugiškų gyvūnams- apstu, tereikia išsiaiškinti kurios vietos konkrečiai. Tą galima padaryti platformos www.draugiskigyvunams.lt pagalba, arba tiesiog pasiklausiant įstaigos darbuotojų. Kaunas- tikrai draugiškas gyvūnams!

                                                                                                                                  

 

Autorius
Guoda Kulvietyte
Skaityti visas naujienas
Palikite komentarą

Autorius Guoda Kulvietyte